wąski przedpokój

Mały przedpokój w bloku. 8 pomysłów na aranżacje3 min read 10 komentarzy


Jeżeli jesteś tym szczęściarzem i posiadasz wąski, mały przedpokój w bloku to świetnie trafiłeś!

Wielu z Was, mieszkających w miastach (zdarza się czasem, że i na wsi) jest posiadaczem mieszkania, usytuowanego w bloku i boryka się z problemem jego urządzenia. Są tam do dyspozycji małe przestrzenie, niskie sufity i dość niewielkie i przytłaczające pomieszczenia.

Ale zaraz! Z urządzeniem kuchni czy salonu jakoś sobie poradzimy, ale co z urządzeniem przedpokoju? Przecież to najmniejsze, najbardziej nieustawne pomieszczenie (zaraz po łazience), więc jak je urządzić?

 

Zobacz:

 

Mały przedpokój – duże możliwości

Przedpokój – to właśnie on, zaraz po przekroczeniu progu daje odwiedzającym nas gościom decydujące pierwsze wrażenie. Urządzenie przedpokoju w bloku to nie lada wyzwanie – jest mały, często nie ma w nim żadnych okien, przez co wydaje się ciemny i przytłaczający ale za to jest tam mnóstwo drzwi, które nijak mają się do naszej wizji.

Ale to właśnie w nim, zazwyczaj musimy zmieścić szafkę na buty, wieszaki na ubrania wierzchnie (najlepiej jakby to była szafa 😉 ) no i koniecznie duuuuuże lustro.

Jak więc zabrać się za praktyczne urządzenie małego przedpokoju, tak by wszystkie te meble znalazły swoje miejsce, a dodatkowo, by nie wyglądało na zagracone?

 

A jeśli Ty chcesz mieć piękny przedpokój, przygotowaliśmy ofertę mebli, które Ci w tym pomogą!

Zobacz!  >>>30 mebli, które wzbudzą podziw Twoich gości już w przedpokoju<<<

Kilka ważnych rad, które warto zapamiętać urządzając przedpokój:

  • zredukuj przedmioty, meble, dekoracje które powodują, że korytarz staje się mniejszy
  • swoje okrycia wierzchnie (sezonowe), buty, kurtki, płaszcze zalegające na otwartych bądź stojących / wiszących wieszakach, gromadź w szafie w innym pomieszczeniu, nie pokazuj latem swojego zimowego płaszcza 😉
  • przede wszystkim nie urządzaj tu legowiska dla swojego pupila! Znajdzie się chyba nieco bardziej przyjemniejsze miejsce dla niego 😊
  • nie decyduj się na dywany i wykładziny. Są nie tyle nie praktyczne w przedpokoju, co ujmuje na czystości – tam najczęściej pozostaje wnoszony brud z zewnątrz.
  • postaw na światło! Mimo że nie posiadasz okna, cuda mogą zdziałać halogeny, i lampy. Gdy witasz gości przedpokój powinien być maksymalnie oświetlony, dodatkowe lustra również rozświetlą pomieszczenie, dodatkowo je powiększając.
  • jasne kolory. Unikaj przytłaczających i ciemnych barw w małym przedpokoju. Postaw na biel, szarości i pastele.

W związku z tym że korytarze, te małe i te trochę większe, potrzebują specjalnej uwagi, zgromadziliśmy 8 przykładów na interesujące rozwiązania problemu aranżacyjnego. Z pewnością komuś dadzą szansę rozwiązać parę trudnych sytuacji, podsuwając zaskakujące i funkcjonalne pomysły. Oto one:

 

 


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

10 komentarzy do “Mały przedpokój w bloku. 8 pomysłów na aranżacje