Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

Oryginalne pomysły na prezent dla mamy 1 komentarz


A ja wole moją mamę
co ma włosy jak atrament
złote oczy jak mój miś
może się uśmiechnie dziś.

 

Sprawmy, żeby każda mama, była dziś uśmiechnięta.  26 maj to dzień w którym szczególna uwaga skupiona jest na mamach – kobietach o złotym sercu.
Jak pięknie powiedział Herman Auerbach „Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług.”

Podziękujmy więc naszym mamom, za tą wspaniałą, bezinteresowną miłość jaką nas obdarzają.
Żeby podarować mamie cudowne prezenty, nie potrzebujemy dużych zasobów gotówki, ani ogromu czasu na bieganie po sklepach, w poszukiwaniu nowości.
Pragnę przedstawić Wam oryginalne pomysły na prezent dla mamy, które jest w stanie podarować każdy, bez względu na zawartość portfela i wiek.

Słoik z karteczkami

  • Wybieramy najładniejszy słoik jaki mamy w domu. Wielkość nie ma dużego znaczenia ważne – żeby zmieściło się w nim kilka karteczek zwiniętych w rulonik.
  • Wybieramy karteczki kolorowe bądź białe, o różnej wielkości.
  • Naszykuj długopis lub pisak i kawałek wstążki lub kolorowej nitki.
  • Teraz najważniejsza część – na przygotowanych karteczkach napisz poniższe zdanie wraz z własnym dopiskiem:

Mamo kocham Cię, za…
Mamo jesteś dla mnie…
Mamo, dziękuję Ci za….
Mamo, uwielbiam Twoje…
Mamo, pokazałaś mi…
Mamo, pamiętaj, że….
Mamo, pamiętam jak…
Mamo, za Twoim przykładem…

Podobnych przykładów jest o wiele, wiele więcej. Można kilkukrotnie odpowiedzieć na jedno zdanie. Maksymalna ilość napisanych karteczek jest ograniczona Waszą wyobraźnią.
Słoik z karteczkami wywoła, masę wspomnień u mamy i co najfajniejsze tych pozytywnych wspomnień. Dzięki temu wzmocnicie swoje więzi.

 

Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

 

Kwiaty

Kwiaty w każdej postaci ucieszą mamę. Jeżeli chcesz, aby pozostały z mamą na dłużej to pomyśl o kwiatach doniczkowych, które pielęgnowane będą cieszyć oko nawet kilka lat. Przyjęło się, że kwiaty to powszechny i oklepany prezent. Może i oklepany ale wciąż aktualny. Przypomnij sobie kiedy ostatni podarowałaś swojej mamie kwiaty?

 

Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

 

Słodkości

Upieczenie prostego ciasta, babeczek bądź ciasteczek to idealny prezent dla mamy. Być może znacie przepis na babeczki, które robiliście razem z mamą. Upieczenie ich w prezencie będzie podkreśleniem szacunku i oznaką, że nauka „nie poszła w las”. Gdy dołączymy do naszych wypieków liścik z ciepłym słowem skierowanym do mamy oraz z informacją, że słodkości „wykonane są według Twojego przepisu Mamo i tak jak mnie nauczyłaś”, to z pewnością mama będzie ogromnie z Was dumna.

 

Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

 

Kolacja

Kolacja to dobry pomysł na spędzenie czasu razem. Bez znaczenie czy zabierzesz mamę do restauracji czy wspólnie z rodzeństwem urządzicie poczęstunek w domu. Dla mamy ważny będzie czas, który jej poświęcicie. Wspólne wspomnienia, długa rozmowa i widok szczęśliwych dzieci razem to największy prezent dla mamy jaki może otrzymać. Dodatkowo, wspólna kolacja to okazja to odkrycia nowych, nieznanych smaków. Jestem pewna, że spędzony czas razem będziecie miło wspominać przez długi czas.
Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

 

Zdjęcia ze starego albumu

Zdjęcia są najbardziej sentymentalnymi pamiątkami rodzinnymi. Przywołują masę wspomnień.
Wyciągnij wszystkie albumy ze zdjęciami jakie posiadacie. Zaproś mamę, tatę, rodzeństwo do wspólnego oglądania zdjęć. Przypomnijcie sobie ważne wydarzenia, jakie miały miejsce podczas dorastania. Pozwólcie mamie opowiadać o tym co się wydarzyło w danej chwili. Zapalcie iskierkę wspomnień. Wspólne oglądanie zdjęć pochłonie Was na całego – czas zleci bardzo szybko.

 

Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

 

 

Mirjan24.pl ma prezent dla wszystkich mam. Odwiedź    nas   i zobacz!

 

 


O Magdalena

Wieczna optymistka-tak mówią o mnie znajomi i taka właśnie jestem . Zawsze uśmiechnięta i pogodna. Uwielbiam przebywać w towarzystwie, rozmawiać z ludźmi i poznawać ich zwyczaje. Uparcie dążę do wyznaczonych celów. Dla mnie słowo niemożliwe- po prostu nie istnieje. :)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Oryginalne pomysły na prezent dla mamy

  • Benek

    Jeśli wasze mamy są sentymentalne i zależy im na rodzinie, to fajnym prezentem może być zestaw koszulek z ważnymi, rodzinnymi zdjęciami. Moja mama niesamowicie ucieszyła się z takiego prezentu. Młodym może się to wydawać kiczowate, ale dla starszych ludzi jest to na prawdę coś świetnego.