5 dziwnych mebli tapicerowanych światowych projektantów3 min read


Meble tapicerowane o nietuzinkowej formie i surrealistycznym kształcie. Tak w skrócie można określić model „krowiej sofy”, czy fotela imitującego słonia. A wszystkie te nietypowe projekty mebli wypoczynkowych wyszły spod ręki pionierów designu. Często są podziwiane, stawiane na piedestale świata sztuki, jednak nie zawsze doceniane pod względem praktycznym.

Sofa – Krowa Rodolfo Rocchetti

Zanim dusze zagorzałych obrońców zwierząt zawyją z rozpaczy nad barbarzyństwem sztuki nowoczesnej, uspokajamy! Podczas produkcji tych kanap nie ucierpiało żadne zwierzę. Muszę przyznać, że posiadanie takiej sofy w swoim salonie pozwoli uniknąć niezręcznej ciszy. Oto żaden Twój gość nie przejdzie (a może nie usiedzi) obok tych mebli obojętnie.

sofa-krowa

źr. pinterest

sofa-tygrys

źr. Pinterest

Krzesło  „kaktus” Valentina Glez Wohlers

Nazywane krzesłem teściowej. Krzesło doskonale nawiązuje do epoki ludwikowskiej, gdzie królował przepych i bogactwo. Słowo umiar nie istniało w słownikach. Krzesło jest niebotycznie wysokie, wdzięcznie imituje kaktusa, a czymże byłby on bez igieł? Spokojnie, ponieważ o to też zadbano!
 
Trzeba przyznać, że to krzesło idealnie wpisuje się w trendy 2018 roku, kaktusy są obecne dosłownie wszędzie. We wnętrzach są zobaczymy zarówno te żywe, jak i te w formie printów, posterów, figurek, czy też poszewek na poduszki z nadrukiem.
krzesla-kaktury

źr. pinterest

Słodkie lenistwo na kanapie – Sander van der Haar

Przyznaj się, że też marzysz o słodyczach, od których się nie tyje? Projektant Sander van der Haar zaprojektował coś dla prawdziwych łasuchów. Tapczan w formie bloku czekoladowego, poduszki w kształcie cukierków, to prawdziwa uczta dla miłośników pałaszowania słodyczy. Powiedzenie słodkie lenistwo na takiej kanapie, nabiera nowego znaczenia!

źr. pinterest

Jedwabniki uwijające się nad fotelem – Rock Wang

Mówią, że nic samo się nie zrobi. Więc, jak wytłumaczyć samopowstającą tapicerkę na fotelu projektu Rock Wang`a. Na naszym blogu opisywałam już krzesła rosnące na drzewie, a dziś mamy jedwabniki zaprzęgnięte do pracy nad meblem.
 
W 2010 roku na Targach w Mediolanie projektant Rock Wang zaprezentował niecodzienny fotel. Bambusowy stelaż przygotowany przez designera, pozwolił jedwabnikom na poszycie fotela. Dzięki czemu powstała nieprzemakalna, ekologiczna tapicerka.

Fotel wykonany przez jedwabniki źr. pinterest

Fotele zwierzaki projektu Max Riera

Fotele inspirowane światem zwierząt to idący pod prąd minimalizmu, wyrazisty projekt hiszpańskiego designera Maxa Riera. Meble przywodzą na myśl stylizowane fotele epoki ludwikowskiej. Utrzymane w głębokiej czerni, pikowane siedziska, są mieszanką gotyckiego stylu i magicznego artefaktu ze świata zwierząt. Znajdziesz tu fotele w kształcie słonia, morsa, ośmiornicy, wieloryba czy też nosorożca. Jedno jest pewne, sporych rozmiarów fotele potrzebują dużej przestrzeni i właściciela z nutą awangardy w duszy. Wszystko po to, by mogły swobodnie wybrzmieć we wnętrzu.

fotele-zwierzęta-riera

źr. pinterest


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.