After party – rozpraw się z plamami w 3 krokach2 min read 2 komentarze


Załóżmy, że razem ze swoim chłopakiem, narzeczonym czy mężem urządzacie imprezę w swoim mieszkaniu. Zapraszacie swoich znajomych, by wspólnie miło spędzić czas.
Jest piątek po południu. Cały wczorajszy wieczór spędziłaś na przygotowywaniu pysznych zakąsek, sałatek, a także swoich dań popisowych. Twój mężczyzna zajął się doborem odpowiednich trunków. Właśnie zrobiłaś się na bóstwo, wszystko gotowe na przyjęcie gości.
kanapa-luna-compressorNastępnego dnia rano: budzisz się z lekkim bólem głowy, ale mimo to dochodzisz do wniosku, że najwyższy czas posprzątać po wczorajszym spotkaniu z przyjaciółmi. I nagle odkrywasz, że Twoja niedawno zakupiona nowoczesna kanapa ma wiele zaschniętych już plam. Trochę z wina, w kilku miejscach plamy po jedzeniu, poduszka skorpiona czarną kawą. I co teraz?

Krok 1 : Rozłóż kanapę. Przygotuj odkurzacz z czystą końcówką i odkurz dokładnie całą powierzchnię mebla, jeśli jest potrzeba -zmień końcówkę na taką, która pozwoli Ci dotrzeć do najmniejszych zakamarków.
Krok 2: Czyszczenie kanapy pokrytej chłonnym materiałem to nie lada wyzwanie. Należy zachować szczególną ostrożność podczas usuwania plam.
jak czyścić plamy
Czerwone wino – to jedna z najtrudniejszych substancji do usunięcia. Postępuj zgodnie z instrukcją: wlej do naczynia odrobinę szamponu do prania dywanów oraz szklankę wody utlenionej. Zanurz gąbkę lub chłonny ręcznik w roztworze i delikatnie przykładaj do miejsca, gdzie widać plamę. Osusz ręcznikiem. Czynność powtarzaj do skutku.
Tłuste plamy po jedzeniu – takie plamy potraktuj roztworem wody z ekologicznym boraksem – to środek, który zakupisz w każdej aptece. Namocz gąbkę w miksturze i lekko pocieraj nią plamę, aż się podda 🙂 Twoja rozkładana kanapa będzie jak nowa!
Czarna kawa – namocz plamę zimną wodą, przyłóż papierowy ręcznik – niech wchłonie jak najwięcej rozlanej substancji. Zmieszaj proszek do prania z octem i zimną wodą tak, by utworzyły pastę. W mało widocznym miejscu kanapy nałóż odrobinę pasty i sprawdź czy nie uszkodzi tkaniny. Delikatną szczoteczką nanieś mieszankę okrężnymi ruchami. Spłucz zimną wodą. Dla lepszego efektu zmieszaj wodę z płynem do naczyń lub płynem do dywanów i pocieraj delikatnie całą powierzchnię wersalki. Oczyść tkaninę szmatką. Pozostałą pianę ściągnij odkurzaczem.
Krok 3: Bądź przewidywalna! Masz do wyboru: Przed imprezą nałóż na mebel wypoczynkowy grubą narzutę, która uchroni sofę przed niechcianymi plamami. Druga opcja: wybierz kanapę do salonu z plamoodporną tkaniną (na przykład z technologią Cleanaboo) lub obitą ekoskórą, z których wszelkie zabrudzenia usuniesz w mgnieniu oka 🙂
pohovka-lena-compressor


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “After party – rozpraw się z plamami w 3 krokach

 • Anastazja!#!

  Super artykuł, jak dla mnie to numer 1 na tym blogu !!
  Boraks ekologiczny? nie wiedziałam że w ogóle takie coś istnieje.
  Cenne porady. Musze to sobie wydrukować.

 • Anastazja!#!

  Super artykuł, jak dla mnie to numer 1 na tym blogu !!
  Boraks ekologiczny? nie wiedziałam że w ogóle takie coś istnieje.
  Cenne porady. Musze to sobie wydrukować.