Alfabet wnętrz – Styl angielski2 min read


Tutaj nie ma miejsca na minimalizm. Rustykalny, swobodny i przytulny to właśnie styl angielski. Wyważona kombinacja kobiecych dodatków i surowych form. Ten archetypowy styl wyklucza kontrastowe kolory. Jednakże nowoczesna odmiana stylu pozwala na zestawienie bogato zdobionego fotela z nowoczesną drucianą ławą czy prostą bieliźniarką.

Kluczem do stworzenia autentycznej angielskiej aranżacji w Twoim domu jest stworzenie odprężającego, rustykalnego klimatu. Komfort to porządek dnia, kwiatowe printy oraz mieszanka klasycznych i nowoczesnych mebli.

Styl angielski – dodatki

Dom w angielskim stylu jest ponadczasowy. Atmosfera zachwyca arystokratycznym wiejskim życiem, jednak pozostaje życzliwa i nie jest wyniosła.

Kwiatowe motywy na meblach czy zasłonach. Najczęściej chintz, czyli woskowana tkanina w kwiatowe wzory, w minimum 5 kolorach.

Kobiece dodatki mieszaj z jasnymi kolorami, a klasyczne elementy dodaj w postaci antycznych ozdób.

Bibeloty oraz rodzinne pamiątki, jakby zbierane przez pokolenia zdobią regały, komody i kominek. Ten ostatni jest kluczowy. Rozsiewa swoje ciepło podczas deszczowego wieczoru.

Kryształowe żyrandole, portrety wieszane obok wiejskich pejzaży to standard angielskiego stylu.

Często spotykane są też szprosy, czyli listewki, które dzielą okna na małe części.

Ściany w angielskim stylu

Chcesz uzyskać efekt angielskiego stylu w salonie, wytapetuj ścianę w pastelowych barwach i charakterystycznych wzorach. Często spotykana jest też boazeria do połowy ściany, gdzie druga część jest pomalowana lub wyłożona tapetą.

To, co określa styl angielski to również wysoki sufit oraz biała sztukateria.

Meble w angielskim salonie

W salonie w stylu angielskim nie może zabraknąć obszernej kanapy wyłożonej wieloma poduszkami. Tkanina jest miękka i przytulna, nierzadko w kwiatowe printy. Podłokietniki są zaokrąglone i masywne.

Szafy, witryny i komody koniecznie z naturalnego drewna w ciemnym kolorze, toczone jednak nie tak bardzo zdobione, jak w stylu wiktoriańskim.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.