2 wspaniałe aranżacje, które są warte Twojej uwagi3 min read 1 komentarz


Witaj, dzisiaj przygotowałem coś nieco innego niż zwykle. Coś, o czym na co dzień trudno mi pamiętać. Docenianie tego, co robią inni.

W dzisiejszym przypadku chylę czoła niezwykłym, ponadczasowym i często pominiętym artystom, bo tak trzeba nazwać osoby, które prace zgromadziłem w tym wpisie.

Wiesz co? To nie jest łatwe zadanie! Jak to ja – osoba z wykształcenia informatyk, ma ocenić prawdopodobnie wieloletnią, ciężką pracę tych osób?

Oczami wyobraźni widzę, jak krążyli po świecie, by zebrać inspiracje, unikalne przedmioty, by podpatrzeć styl innych kultur, aż w końcu zebrać to wszystko razem, we własny projekt i stworzyć kolejne cudy świata, o których nikt nigdy nie usłyszy…

Dziś jest dzień, w którym rzucę na nie nieco światła i mam nadzieje, że pomogę im dotrzeć do większego grona osób. Ty, Ty też możesz mieć w tym swój udział. Udostępnij to, co dzisiaj tu przeczytasz, by prawdziwi artyści otrzymali zasłużoną uwagę.

Przykrym dla mnie faktem jest to, że nie znam autorów tych dzieł. Dlatego spróbuję stworzyć zarys ich postaci na podstawie tego, co razem tu dziś obejrzymy.

Zaczynajmy

wersalka hustawka
Wiem, wiem, wiem! Już po pierwszym spojrzeniu chce się spakować i tam zamieszkać. Niestety… szukałem adresu trzy razy i nie udało mi się go ustalić. Tak to często w życiu jest, że to, czego silnie pragniemy, jest poza naszym zasięgiem. Może trzeba podjąć próbę odtworzenia tego pokoju? Tylko pomyśl „M jak miłość” oglądane z takiej wersalki? Jukka też robi wrażenie. Wiedziałaś, że jej poprawna polska nazwa to Krępla?

Liczne obrazki, figurki i zdobienia zostawiają jasny komunikat – autor kocha sztukę! Pusty obraz po prawej stronie nie daje mi spokoju. Widzę mapy na stole, patrzę ponownie na obraz i mam! Artysta szykował się do kolejnej podróży. W jakim celu? Myślę, że chciał zdobyć coś godnego tych ramek. Gdzie się udał? Do „Wszystko po 5 zł”? Obawiam się, że nie dane będzie nam poznać odpowiedzi.

pokój w wodorosty
Genialne! Czuję inspirację morskimi glonami. Naprawdę genialne! Przecież ponoć w wodzie wszystko się zaczęło. Artysta pokazał piękny gest, jednocześnie budując przymierze z Morzem Bałtyckim. Mieszkanie w takim pokoju musi być niezwykle fascynujące. Od samego patrzenia ładują się moje baterie.

Popatrz na zdjęcie i powiedz mi – czy widzisz coś dziwnego, podejrzanego? Nie? Podpowiem Ci – sufit, roleta i podłoga. Są zupełnie gładkie, 0 wzorów!

Według pewnej, starej teorii, o której niechętnie się mówi, artysta w ten sposób upamiętnia przejście przez Morze Czerwone, gdzie jak wiemy, Noe* rozdzielił je na dwie części, tworząc drogę ucieczki przed rozwścieczonymi Egipcjanami. A więc musiał być bardzo religijny.

Nie wiem w jakim stopniu to prawda, ale chyba sam chce w to wierzyć.

Jak pewnie się domyślasz i na to mieszkanie zniknęły namiary. Podejrzewam, że ma je na wyłączność ktoś bardzo wpływowy i bogaty. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do odzyskiwania sił i inspiracji.

Podziwiam ludzi, którzy swoje wartości potrafią przekazać w sztuce czy innej formie.

Niestety

Miałem dziś opisać więcej aranżacji (tak, jest ich znacznie więcej), ale stwierdziłem, że większa ilość tak zdumiewających materiałów może okazać się przytłaczająca i zabrać przestrzeń do cieszenia się tym, co już przedstawiłem.

Być może Ty też odnotowałaś ciekawe spostrzeżenie na temat tych aranżacji. Jeśli tak to zachęcam Cię do podzielenia się nimi w komentarzach.

To był Mojżesz


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “2 wspaniałe aranżacje, które są warte Twojej uwagi