Białe meble kuchenne w różnych stylach. Który pasuje do Ciebie?2 min read 1 komentarz


Na pierwszy rzut oka styl nowoczesny, prowansalski, klasyczny czy skandynawski nie ma ze sobą nic wspólnego. Jednak po bliższej analizie z łatwością zauważysz, że każdy z nich świetnie prezentuje się w odcieniach bieli. Biel to ponadczasowy i uniwersalny kolor, który z chęcią zagości również w kuchni, bez względu na to, jaki styl wnętrz preferujesz. Zobacz białe meble kuchenne w różnych odsłonach!

Modnie i nowocześnie.

Nowoczesne wnętrza zdominowały portale i czasopisma wnętrzarskie, a także realne projekty domowej kuchni.  Minimalizm formy oraz funkcjonalność wykorzystanych mebli kuchennych ułatwia zachowanie porządku w pomieszczeniu. Każdy detal jest przemyślany i zoptymalizowany pod kątem wykorzystania dostępnej przestrzeni. Białe meble kuchenne, które są przeznaczone do nowoczesnych wnętrz, często zostają wykończone na wysoki połysk. Zabieg ten dodaje meblom designerskiego akcentu oraz doskonale komponuje się z wysoko zaawansowanym technologicznie sprzętem kuchennym, który dla kontrastu może posiadać czarną barwę lub matowego chromu.

Jednak nie każdy czuje się dobrze w pomieszczeniach minimalistycznych, które  sprawiają wrażenie chłodnych i  surowych.

Prorodzinny styl skandynawski.

By uzyskać bardziej przytulny charakter kuchni, wystarczy zwrócić uwagę na jeden element, a mianowicie na kuchenny blat.  By uzyskać efekt przytulności, warto wybrać blat o fakturze drzew w ciepłym wybarwieniu – przełamie on chłodną biel, a meble kuchenne nabiorą innego stylu, który bardziej będzie sprzyjał rodzinnym obiadom.

Ponadto styl skandynawski lubi minimalizm, który może przejawiać w gładkich frontach. Jednak w tym wnętrzu dużą rolę odgrywają dekoracje, a szczególnie bujna roślinność w drewnianych skrzynkach. Mogą one tworzyć mini ogródek, w którym znajdą się świeże zioła, czerwone pomidorki lub szczypiorek. Co sądzicie o takim pomyśle?

Przytulność, dobra energia oraz meble kuchenne z klasą.

Wysokie, przeszklone witryny, w których piętrzą się talerze oraz filiżanki do kawy, powyżej szereg zdobnych miseczek w każdym rozmiarze. A na górnej półce odświętne wazy i półmiski. Natomiast każda szafka kuchenna oraz szuflada ozdobiona jest dekoracyjnym, metalowym uchwytem oraz ramą. Meble kuchenne prezentują się dość masywnie, dlatego doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach.  W opisie tego wnętrza, nie można pominąć unoszącego się w powietrzu zapachu gorącej szarlotki wykonanej z pasją i sercem. Na ten rodzaj aranżacji chętnie decydują się kobiety, które uwielbiają urządzać przyjęcia, a gotowanie sprawia im ogromną przyjemność.  Mowa oczywiście o kuchni urządzonej w stylu prowansalski lub klasycznym. Białe meble kuchenne doskonale podkreślają klasę wnętrza oraz wprowadzają harmonię, która jest potrzebna przy dużej ilości zdobień oraz dekoracji.

Czy wśród przedstawionych inspiracji znalazłaś styl dla siebie?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Białe meble kuchenne w różnych stylach. Który pasuje do Ciebie?

  • Carport

    Ja jednak preferuje przełamać styl skandynawski jakimś dodatkiem kolorystycznym, wiem że wtedy nie jest to do końca schludne, białe i czyste jak u szwedów, ale cieszy oko. Poza tym świetny wpis!