Czym meble młodzieżowe różnią się od dziecięcych? Zobacz nasze metamorfozy.3 min read


Pokój dziecka jako wyjątkowa przestrzeń wymaga wyjątkowego wyposażenia. Już na starcie potrzebujemy łóżeczka, komody, szafy na ubranka, a przydałby się jeszcze przewijak. I tu pojawia się pytanie: Czy wszystkie te rzeczy musimy po dość krótki czasie użytkowania wyrzucić? A może nie czekać, aż maluch podrośnie od razu kupić meble młodzieżowe?

Jest kilka trików, które możemy zastosować, aby uniknąć konieczności kompletnej wymiany mebli raptem po kilku latach.

Meble dziecięce – sama słodycz.

Prędzej czy później każdy z rodziców staje przed wyzwaniem i musi urządzić pokój dziecka. Przeglądając ofertę mebli adresowanych do tych najmłodszych użytkowników, przekonujemy się, że zakup wyposażenia dedykowanego nastolatkom, w przypadku niemowląt, nie jest najlepszym pomysłem, a oszczędność jest tylko pozorna. To, co sprawdza się doskonale w przypadku starszych dzieci, niestety nie sprosta potrzebom małego dziecka. Co ciekawe przytoczona zasada doskonale działa w drugą stronę.

Pytacie dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

Meble młodzieżowe, nawet w mocno rozbudowanej wersji z zasady nie będą obejmowały adresowanych niemowlętom akcesoriów takich jak choćby przewijak czy łóżeczko. Ich domeną są barwne meble służące do nauki i wypoczynku – biurka, standardowych rozmiarów łóżka, regały i półki na książki. Ostatnimi czasy na popularności zyskują też meble dziecięce i młodzieżowe, które możemy łatwo przystosować do potrzeb zarówno maleństwa, jak i starszego dziecka. Przykładem takich mebli mogą być prezentowane na zdjęciach Disnejowskie kolekcje Mickey, Goofy i najnowsza propozycja – Mini.

Meble młodzieżowe – decyduje funkcjonalność.

Z biegiem czasu zmieniają się potrzeby naszego dziecka. Dlatego też, chcąc zapewnić dorastającemu człowiekowi przyjazną i komfortową przestrzeń, zobowiązani jesteśmy wybrać wspierające jego rozwój meble dziecięce. Do takich niewątpliwie należy łóżko rosnące wraz z dzieckiem, które wprost oszczędza nasze pieniądze. Dzieje się tak dlatego, że doskonale sprawdza się ono jako łóżeczko niemowlęce, a kiedy maleństwo podrośnie, demontując szczebelki, otrzymujemy idealny tapczanik dla starszego dziecka.

Aranżując przestrzeń dla dziecka w wieku szklonym nie możemy pominąć tak ważnego mebla jakim jest biurko młodzieżowe. Współczesne modele charakteryzują się optymalną wielkością blatu, który zapewnia doskonałe warunki do nauki i zabawy, z łatwością pomieści nawet komputer. Decydując się na biurko z szufladami, zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie niezbędnych w pokoju ucznia przyborów szklonych.   

Zestaw powiększony – zostaw sobie furtkę.

Jeśli nie zaliczasz się do wąskiego grona amatorów częstych zmian wyposażenia w przestrzeni dziecka, dobrze będzie już na etapie planowania przestrzeni dla niemowlaka wyprzedzić to i wybrać uniwersalne meble, do których z łatwością w przyszłości dopasujemy kolejne elementy. Tu doskonale sprawdza się białe meble, które stanowią doskonałe tło aranżacyjne dla każdej aranżacji.

Zmieniając przestrzeń dziecka w pokój młodzieżowy, pamiętajmy o tym, aby jego wyposażenie wyrażało też osobowość dorastającego człowieka. Dając dziecku szansę i biorąc jego opinię pod uwagę, unikniemy późniejszych rozczarowań i niepotrzebnych konfliktów. Wybrane meble młodzieżowe będą cieszyć obie strony – zarówno dzieci, jak i rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.