Dodatki we wnętrzach3 min read


Obecnie w aranżacjach panuje moda na minimalizm. Upodobanie do surowych wnętrz nie oznacza, że nasze pomieszczenia nie mogą mieć iście domowego charakteru.
Jak zatem za pomocą kilku prostych trików sprawić, by otaczająca nas przestrzeń stała się bardziej domowa i przytulna?

Oświetlenie

Warto postawić na klimatyczne dodatki. Ważnym elementem w budowaniu nastroju jest światło. Poprzez umiejętny dobór światła oraz lamp, możemy zmienić bardzo wiele, jednocześnie nie zmieniając diametralnie elementów wnętrza, takich jak ściany czy podłoga. Zmianę i niesamowicie ciekawy efekt uzyskamy, stosując oryginalne abażury. Tego typu lampy w ciągu dnia stanowią doskonałą ozdobę pomieszczenia. Zaś cały urok uzyskamy dopiero wieczorem, kiedy światło lampy rzucone na pokój zaprezentuje nam, prawdziwy teatr cieni. W kuchni czy salonie potrzebujemy więcej światła. Dobrze jest więc ustawić dodatkowe lampy stojące, np. przy sofie lub w okolicy stołu. W sypialni zaś, gdzie używamy raczej delikatnego światła, ażurowa lampa będzie idealna, a dodatkowo zbuduje wyjątkowy, romantyczny oraz intymny nastrój.

Tkaniny

Osoby, które oczekują od swoich wnętrz odrobiny przytulności, a jednocześnie dobrze czują się w nowoczesnej, minimalistycznej kolorystyce, w ociepleniu pomieszczenia z pewnością pomogą tkaniny. Można to uzyskać poprzez dodanie kilku własnoręcznie wykonanych kolorowych poduszek, zasłon czy narzut na łóżko bądź kanapę. Dobrym pomysłem może być też przełamanie regularnych, nowoczesnych kształtów, ciekawą kolorystyką bądź użytymi na materiale elementami graficznymi.

Rośliny w aranżacji wnętrz

Dobór roślin jest niezwykle ważnym elementem budowania nastroju w mieszkaniu. Kwiaty w we wnętrzach nadają ciepłego, domowego charakteru, a poza tym wypełniają niewykorzystaną przestrzeń i rozsiewają w pomieszczeniach swój niesamowity zapach, intrygują kształtem oraz kolorem. Ponadto oczyszczają powietrze, regulują wilgotność w pomieszczeniu oraz mają kojący wpływ na mieszkańców – kolor zielony niesamowicie odpręża i uspokaja. Ważne jednak, żeby zachować umiar i nie przesadzać z nadmierną liczbą roślin w mieszkaniu – czasami nawet jeden dobrze wyeksponowany kwiat dostarcza więcej walorów dekoracyjnych niż zbiór niepasujących do siebie roślin. Dlatego warto dopasować rośliny do pomieszczeń nie tylko pod względem rozmiarów, ale także liczby.

Dodatki

Charakter wnętrzom nadadzą nie tylko lampy czy tkaniny, ale także odpowiednio dobrane meble oraz wyraziste dodatki, które sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej intrygującym. Czasami wystarczy zakup jednego lub dwóch nowych gadżetów, aby całkowicie odmienić wygląd naszego wnętrza. Mogą to być designerskie drobiazgi, na przykład niebanalne figurki, ramki ze zdjęciami, wazony, oryginalne fronty mebli, a nawet rośliny. Czasami nie potrzeba wiele, żeby zapewnić naszemu mieszkaniu przytulną, domową atmosferę, jednak właśnie najmniejsze detale decydują o charakterze naszych pomieszczeń.

Oryginalny wystrój wnętrz coraz częściej gości w naszych mieszkaniach. Poprzez niecodzienną stylizację wyrażamy siebie, eksponujemy swój charakter i zainteresowania.  Mieszkanie to również wizytówka właściciela, która podkreśla jego wyjątkowy charakter. Jeśli nasza osobowość jest prawdziwym żywiołem oraz uwielbiamy ruch i swobodę to powinniśmy pomyśleć o aranżacji, która nie ograniczy naszego usposobienia, a dodatkowo podkreśli i wyeksponuje nasz temperament.


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.