Drzwi przesuwne naścienne

Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń2 min read


Drzwi przesuwne wewnętrzne to idealne rozwiązanie zarówno do małych pomieszczeń, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni, jak i do dużych, w których zwykłe drzwi skrzydłowe utrudniałyby aranżację wnętrza.
Główną zaletą drzwi przesuwnych jest znacząca oszczędność miejsca. Drzwi te przemieszczane są wzdłuż ściany, po specjalnych prowadnicach, umożliwiających łatwe i bezproblemowe otwieranie.
Najłatwiej otwierają się drzwi, których prowadnice wykonane są z aluminium bądź ze stali, będąc jednocześnie najtrwalszą opcją.

 

Nowoczesne drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne wewnętrzne Mereno II 100

 

Rodzaje drzwi przesuwnych

Jeśli chodzi o drzwi przesuwne, to rodzajów jest bardzo wiele, co znacznie może nam utrudniać odpowiedni wybór. Jednak niezależnie od wybranego modelu, drzwi naścienne powinny być funkcjonalne i dopasowane do wystroju nie tylko pomieszczenia, ale także całego mieszkania.
Odpowiednio dobrane pozwolą maksymalnie wykorzystać przestrzeń, co jest bardzo istotne w małych i nieustawnych mieszkaniach.

 

uniwersalne drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne naścienne Mereno 90

 

Drzwi przesuwne – wady i zalety

Na ścianie z naściennymi drzwiami przesuwnymi nie można ustawić mebli oraz zawiesić obrazów czy innych dekoracji. Będzie to znacząco utrudniać otwieranie drzwi bądź nawet ich całkowitą blokadę, uniemożliwiając przedostanie się do pomieszczenia.
Niestety, takie drzwi nieco utrudniają aranżację pomieszczenia. By rozwiązać ten problem, zostały stworzone również drzwi przesuwne, których montaż odbywa się wewnątrz ściany. Skrzydło idealnie chowa się we wcześniej przygotowanej wnęce, dzięki czemu możesz swobodnie zaaranżować ścianę i dowolnie ustawiać meble.
Drzwi przesuwane dają ogromne możliwości aranżacji wnętrza, dopasowując się do naszych upodobań. Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi wewnętrznych oraz szeroka paleta kolorów.
Ponadto drzwi naścienne doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach usytuowanych na poddaszu, pozwalając na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc ze skosami.

 

białe drzwi przesuwne

Drzwi naścienne Roko Plus 80

 

Uniwersalne drzwi przesuwne

Najbezpieczniejszym wyborem są skrzydła w neutralnych kolorach, bez nadmiernych dekoracji. Ułatwi nam to po latach ewentualną zmianę aranżacji i wystroju pomieszczenia.
Wyraziste i rzucające się w oczy wzory na dzień dzisiejszy są atrakcyjne, ale za kilka lat mogą nam się znudzić.
Drzwi z każdej perspektywy muszą wyglądać dobrze – z pomieszczeń, które oddzielają. Warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne bardzo podobne do siebie bądź nawet takie same. Wybierając różne modele, możemy stworzyć wrażenie bałaganu.

Projektanci od dawna w swoich projektach stosują drzwi przesuwne i jeszcze długo nie zanosi się na to, by to rozwiązanie wyszło z mody. Bo to właśnie drzwi przesuwne idealnie harmonizują się z przestrzenią, są ciche i praktyczne – idealne do każdego wnętrza!

 


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.