biuro w domu

Home office, czyli jak funkcjonalnie urządzić biuro — miejsce do pracy w domu.3 min read


Własne, prywatne miejsce do pracy w domu, oddalone od zgiełku codzienności to coś, o czym marzą osoby pracujące na co dzień w domu.
Biuro, bo o tym dziś mowa, to pomieszczenie, które powinno być nadzwyczaj funkcjonalne.
A więc co powinno znaleźć się w domowym gabinecie i jak je urządzić by stanowiło ono miejsce sprzyjające pracy i rozwojom osobistym?

Domowa atmosfera w biurze


Aranżację domowego biura powinniśmy rozpocząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Powinno ono być przede wszystkim ciche, ułatwiające skupienie się na zadanej pracy oraz dobrze oświetlone.

Osobnego biura nie należy urządzać w pobliżu kuchni bądź salonu – są to miejsca najbardziej uczęszczane przez domowników oraz odwiedzających gości, co może dekoncentrować podczas wykonywanej pracy.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na oddzielny pokój, służący jako biuro. W takiej sytuacji musimy zagospodarować wyznaczoną część salonu bądź sypialni.

biuro w salonie


Jakie meble wybrać do biura bądź gabinetu?

Domowe biuro to przede wszystkim wygodne meble. Elementem obowiązkowym jest więc odpowiednie krzesło do biurka.

Najlepiej takie, które idealnie dopasuje się do naszej sylwetki, samodzielnie regulując pozycję – tzw. fotel gamingowy. Wygoda oraz ergonomia przy pracy przed komputerem jest niezwykle ważna dla nas i naszego zdrowia.

wygodne miejsce do pracy


Wybierając biurko do pracy w domu, kierujmy się funkcjonalnością. Odpowiedni mebel powinien mieć odpowiednio usytuowany, przestronny blat roboczy, który będzie idealnie dopasowany do naszego wzrostu. Prawidłowa wysokość blatu umożliwi naturalne, a więc i wygodne, ułożenie rąk a oraz zapewni prawidłową postawę ciała. Mobilność biurka również ułatwi nam życie i poprawi komfort.

Kształt i wygląd biurka powinien pasować do innych mebli w biurze, tak by stworzyć spójną całość i nie zaburzyć harmonii we wnętrzu.
Do funkcjonalnego biurka możemy zgrać stylistycznie i kolorystycznie także regał na książki czy segregatory oraz komodę. Będzie to uzupełnienie mebli biurowych w domowym zaciszu.

Odpowiednia aranżacja

Domowe biuro powinno być bogate w akcenty zieleni. Kolor ten, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Zastosowanie roślin w tym pomieszczeniu nie tylko znakomicie ożywi przestrzeń, ale także wpłynie na nas uspokajająco i kojąco na nadwyrężany przy pracy wzrok. Kolor zielony ułatwia myślenie i wpływa pozytywnie na proces twórczy.

Kolejnym ważnym elementem są dodatki. To one niemal w każdym wnętrzu tworzą odpowiedni klimat.
Naturalne materiały, odpowiednie tekstylia zapewnią tą niesamowitą, domową i przytulną atmosferę w biurze.

W tym pomieszczeniu dobrze sprawdzą się kolory zbliżone do tych naturalnych: beże, barwy ziemi i wszelkie odcienie drewna. Unikajmy krzykliwych i intensywnych kolorów, które będą rozpraszać naszą uwagę.

Meble biurowe
Meble do biura Kelly II


O czym warto pamiętać, aranżując domowe biuro?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że biuro w domu, to nie tylko samo pomieszczenie. Przestrzeń ta bardzo często jest dedykowana także do innych celów. Może być wykorzystana przez innych domowników do nauki oraz zabawy.

Sprawmy więc, aby stworzone przez nas miejsce pracy, było nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne i ciekawie komponowało się z resztą mieszkania, dzięki czemu praca wykonywana w domu, nie będzie tylko obowiązkiem!


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.