Jak pięknie udekorować stół?2 min read 4 komentarze


Czas karnawału jest szczególną okazją do wszelkich przyjęć czy wystawnych kolacji w gronie najbliższych osób. Nie od dziś wiadomo, że spotkania przy stole zacieśniają przyjacielskie i rodzinne więzi.

Piękna aranżacja będzie stwarzać doskonały klimat do rozmów, będzie również podkreślać kolory potraw i zaostrzy apetyt. Elegancką aranżację stołu możemy stworzyć bez wielkiego wysiłku, wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

1. Na początku zastanów się jakie dodatki będą pasowały do wnętrza jadalni. Niech kolorystycznie i stylistycznie komponują się z otoczeniem. Wystawna kolacja nie może obyć się bez świeczek, więc do wysokiego pomieszczenia pasują długie świece.

stół

2. Zacznij od obrusu, odsuwając krzesła, połóż obrus na stół i rozłóż go równomiernie ze wszystkich stron. Biały kolor sprawdzi się idealnie zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w stylu nowoczesnym np. glamour. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem stołu, warto zajrzeć tutaj. Nie zakrywaj pięknego stołu, którym chcesz się pochwalić, za to połóż podkładki pod talerze.

3. Wyciągnij z szafy najlepszą zastawę, bo to od niej w głównej mierze zależy efekt. Kto powiedział, że trzeba używać jej tylko od święta! Subtelne kolory zastawy, najlepiej białe, sprawią, że będzie dobrym tłem dla potraw.

4. Bogato zdobione szklanki i kieliszki mogą być doskonałym dodatkiem do zastawy stołu, wybierz te najbardziej eleganckie, a stół nabierze szyku.

nakrycia

5. Sztućce używane na co dzień, mogą stracić swój blask i kolor, wyciągnij z szuflady te najlepsze, przecież nie warto czekać na specjalna okazję. Ważne aby pamiętać o ich odpowiedniej kolejności.

6. Serwetki dają duże pole do popisu, aby na stole stworzyć wykwintną aranżację. Na lniane serwetki nałóż pierścień, który doda dekoracjom luksusu. Papierowe serwetki nie muszą być nudne. Poszukaj instrukcji, jak złożyć serwetkę, a na twoim stole pojawić się może finezyjny dodatek, rodem z książki Origami.

nakrycie stołu

7. Przyciemnij światło lub włącz tylko małą lampkę na komodzie, a na stole zapal świece. Nada to wnętrzu przytulności i stworzy atmosferę intymności. Stworzy również dobrą atmosferę do rozmów.

8. Jaka aranżacja stołu obędzie się bez kwiatów? Wystarczy tylko ułożyć pięknie kwiaty w wazonie, który będzie pasował do zastawy. Jeśli masz mały stół,  warto ustawić na nim wazon-kielich na wysokiej nóżce.

nakrycia stołu

Wiele innych, pięknych inspiracji możesz znaleźć na naszej tablicy Pinterest. Zapraszamy!


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarzy do “Jak pięknie udekorować stół?