Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu – pomysły na wystrój dla wymagających.3 min read


Kiedy dzieci dorastają, zmieniają się też ich potrzeby. Z czasem ciasny pokój staje się już niekomfortowy i niewystarczający. Kiedy stanie przed tobą widmo remontu zauważ, że często łatwiej jest zaaranżować nieużywane dotąd poddasze niż gruntownie przeorganizowywać dotychczasowy pokój dziecka. Liczne skosy i różna wysokość wnętrza na najwyższym piętrze domu doskonale sprawdzą się jako nowy pokój młodzieżowy. Dzięki skosom pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny klimat, jak również możliwość kreatywnego zaaranżowania przestrzeni. Mając na uwadze, że zazwyczaj poddasze ma większą powierzchnię niż pojedyncze pokoje na niższych piętrach domu, można wydzielić tak kilka stref – niemal jak w osobnym mieszkaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nastolatek zyska swój azyl i będzie mógł cieszyć się jeszcze większą niż dotąd prywatnością. Jednak urządzając na poddaszu loft dla nastolatka, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze – wygodne łóżko!

Najważniejsze niewątpliwie jest łóżko. Powinno stanąć w miejscu, w którym wysokość jest standardowa, czyli  do boku łóżka można podejść w pozycji wyprostowanej. Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto wybrać łóżko podwójne. Wedy zyskujemy dodatkowe miejsce do spania dla odwiedzających naszego nastolatka przyjaciół. W pomieszczeniu ze skosami doskonale sprawdza się również łóżko z szufladą, która pełniąc funkcję pojemnika na pościel, pozwala sprytnie zapanować nad porządkiem w pokoju. Niezależnie który model wybierzemy, warto pamiętać, żeby łóżko ustawić jak najdalej od okna.

łóżko z pojemnikiem na pościel

Łóżko młodzieżowe Niczi 14

Sypialnia na poddaszu też może być funkcjonalna.

Z uwagi na największą dostępność do naturalnego światła miejsce pod oknem zarezerwujmy na przestrzeń do nauki. Ustawmy tam biurko młodzieżowe lub zamontujmy ruchomy, przesuwny blat z kontenerkiem na podręczne akcesoria. Pamiętajmy, że biurko ucznia czy studenta nie musi być nudne. Zamiast standardowego prostego biurka i krzesła z szarym obiciem wybierz bardziej designerskie rozwiązania. Skorzystaj z barwnych rozwiązań jakie proponują ci współczesne meble młodzieżowe, które bez trudu dopasujesz do charakteru i indywidualnych potrzeb młodego człowieka.

Biurko młodzieżowe (źródło: Pinterest)

Jakie meble młodzieżowe wybrać?

Skosy nie zawsze wymuszają na nas zakup kosztownych szaf na wymiar. Dzięki nowoczesnym komodom i regałom z łatwością również na poddaszu znajdziesz sporo miejsca na odzież i pudła z butami. Wbrew pozorom nawet pod bardzo nisko schodzącym skosem można zaaranżować efektywną przestrzeń przechowywania. Zmontuj drzwi przesuwne, za nimi wstaw zgrabny regał, kilka półek lub drążek ubraniowy i voilà – prywatna garderoba gotowa! Oczywiście możesz też wybrać meble do pokoju młodzieżowego o odpowiedniej wysokości i głębokości. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta rozwiązań wprost dedykowanych potrzebom pokoju na poddaszu.

Meble do pokoju młodzieżowego

Tak zaaranżowana sypialnia na poddaszu to istny kameleon wśród pomieszczeń! Oferuje możliwość zmiany aranżacji, tak szybko jak zmieniają się gusta i styl nastolatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.