jak wybrac meble dziecięce

Jak wybrać meble dziecięce? Zobacz wskazówki i modne inspiracje.4 min read


Wielu przyszłych rodziców z ekscytacją oczekuje na moment, w którym będą mogli zacząć urządzać pokój dziecięcy. Zainspirowani znalezionymi w sieci aranżacjami, obmyślają wizję idealnego pokoju dla ich pociechy. Jednak trudności pojawiają się w momencie wyboru najlepszych mebli dziecięcych. W tym wpisie podpowiemy Wam, jak wybrać meble dziecięce, które będą zarówno urocze, jak i funkcjonalne.

Meble dziecięce – od inspiracji do realizacji

Uroczy, słodki, piękny – to najczęstsze komentarze znajdujące się pod zdjęciami pokoi dziecięcych, które są dodawane na profilach społecznościowych. A hashtagi #pokójdziecka, #babyroom #mebledziecięce dostarczają niezliczoną ilość inspiracji i wywołują efekt lawiny – zainspirowani rodzice tworzą kolejne piękne i urocze pokoje dziecięce, które będą inspirować kolejnych rodziców.  

Zanim jednak pokój dziecka przybierze finalną postać, przyszłych rodziców czeka poszukiwanie mebli dziecięcych, które są dostępne na polskim rynku. Warto pamiętać, że inspiracje widoczne na Instagramie często pochodzą z różnych stron świata i odtworzenie ich 1:1 może być bardzo trudne.

Poniżej przygotowaliśmy kilka modnych inspiracji z meblami dziecięcymi, które kupisz w polskich sklepach meblowych. Wśród nich zestawy bardziej nowoczesne, skandynawskie oraz uwielbiane przez dzieci „meble domki”. Prawda, że są piękne?

Meble dziecięce Sekiro
Meble dziecięce Marsylia MDF
Meble dziecięce Mickey
Meble dziecięce Calmo

Zaprezentowane zestawy zachwycą Cię nie tylko swoim wyglądem, ale również jakością. Przy wyborze mebli dziecięcych szczególną uwagę należy zwrócić na komponenty, z których meble zostały wykonane oraz ich funkcjonalność. Dużą popularnością cieszą się meble dziecięce, które rosną wraz z dzieckiem. Dzięki nim po upływie okresu niemowlęcego nie będziecie zmuszeni do kupna nowych mebli. W kolejnych akapitach krótka ściąga, na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli dziecięcych.

Funkcjonalne łóżeczko dziecięce

Numerem 1 na liście rodziców z pewnością jest łóżeczko dziecięce. W pierwszej kolejności z pewnością uwagę przykuwa jego wygląd: kształt szczebelków oraz kolor. Warto jednak zwrócić uwagę na takie funkcje i detale jak:

  • regulowane dno łóżeczka, które zapewnia bezpieczeństwo dziecku, im jest ono większe, tym bardziej obniżamy dno.
  • Wyciągane szczebelki, umożliwiające samodzielne opuszczenie łóżeczka. Niestety dzieci szybko rosną i ten moment niepostrzeżenie nadejdzie. Samodzielne opuszczenie łóżeczka sprawi, że pociecha nad ranem przywędruje do waszego łóżka, nie budząc swoim płaczem innych domowników. Brzmi zachęcająco?
  • Nakładka na brzegi łóżeczka to pomysłowy dodatek, który zapobiega ich gryzieniu. Zamiast łóżeczka lepiej jest,  pogryź przeznaczony do tego gryzak.
  • Łóżeczko z funkcją tapczanika. Może się wydawać, że w tym momencie mocno wybiegamy w przyszłość, ale zdecydowanie warto o tym pomyśleć! Z czasem dokupienie pasującego do zestawu łóżka dziecięcego może okazać się trudne. Opcja przekształcenia łóżeczka w tapczanik sprytnie eliminuje ten problem.
  • Funkcjonalnym dodatkiem do łóżeczka będzie również szuflada, którą umieścisz pod nim. Zyskasz cenne miejsce do przechowywania, nie tracą miejsca w pokoju.

Komoda z przewijakiem – czy warto?

Naszym zdaniem komoda dziecięca z przewijakiem to strzał w dziesiątkę! Dzięki temu rozwiązaniu w jednym miejscu możesz mieć wszystkie niezbędne rzeczy do przewinięcia swojej pociechy: pampersy, kosmetyki oraz ubranka. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że przewijak tworzy specjalna nakładka, którą w każdym momencie możesz zdemontować, uzyskując samodzielną komodę. Naszym zdaniem meble dziecięce bez komody nie będą w pełni satysfakcjonujące.

Regał i szafa dodatkowe miejsce na…?

W pokoju dziecka miejsca do przechowywania zawsze będzie mało – uwierzcie mi na słowo, a wkrótce sami się o tym przekonacie! Więc jeśli wydaje się Wam, że mała szafeczka i komoda wystarczy – przecież ubranka dzidziusia są maleńkie i nie zajmują wiele miejsca, to jesteście w dużym błędzie. Faktycznie ubranka są maleńkie, ale ich ilość rośnie w zatrważającym tempie. Każdy przecież uwielbia obdarowywać pociechy uroczymi śpioszkami! 

Z czasem pojawi się również góra zabawek, stos książeczek oraz różnych i różniejszych bibelotów! Podsumowując: duża szafa i regał to również MUST HAVE pokoju dziecięcego.

Mamy nadzieję, że temat „jak wybrać meble dziecięce” został przybliżony, a artykuł pomoże Wam w wyborze najlepszych mebli dziecięcych. Zachęcamy również do zapoznania się z recenzją łóżeczka Marsylia, która znajduje się na blogu Agata Berry  >>> Kącik dla niemowlaka w małej sypialni – moje rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.