Jak wybrać dobre meble łazienkowe?2 min read 1 komentarz


Zazwyczaj niewielki metraż łazienki sprawia, że stworzenie funkcjonalnego, a jednocześnie minimalistycznego wystroju jest ogromnym wyzwaniem.
Dlatego warto sprawdzić, jak dobrze wyposażyć łazienkę w odpowiednie meble łazienkowe.

Zanim przystąpimy do stworzenia idealnego projektu naszej łazienki oraz wybrania odpowiednich mebli i armatury, musimy dokładnie zmierzyć pomieszczenie.
Na samym początku przygody, związanej z urządzeniem tego pomieszczenia, trzeba uwzględnić, w którym miejscu stanie wanna lub prysznic oraz toaleta i umywalka. Są to wyznaczniki niezbędne, by dobrać odpowiednie meble łazienkowe — dzięki temu będziemy wiedzieć, ile zostało nam dostępnego miejsca.

 

Nowoczesna łazienka

 

Jakie meble do łazienki?

Jakość mebli łazienkowych ma bardzo duże znaczenie. Dlaczego? Otóż łazienka jest pomieszczeniem narażonym na codzienne działanie wody. Co za tym idzie, meble do łazienki powinny być nadzwyczaj trwałe i odporne na wilgoć.

Dzisiejsze, nowoczesne meble łazienkowe tworzone są tak, by przetrwać najtrudniejsze warunki. Płyty meblowe są często odporne na zarysowania, wgniecenia, a przede wszystkim odporne na wilgoć.
Na rynku dostępne są również drewniane meble łazienkowe, które wbrew pozorom idealnie się sprawdzają w takich pomieszczeniach.
Drewno zastosowane do produkcji mebli łazienkowych będzie służyć nam przez wiele lat i niestraszna będzie mu para wodna czy też wilgoć – są dobrze zabezpieczone i zaimpregnowane. Dodatkowo drewniane meble łazienkowe nadają wnętrzu przytulności oraz luksusowego charakteru, co z pewnością zaowocuje długoletnią satysfakcją z użytkowania.

 

Meble do łazienki

 

Połysk czy mat?

O tym, czy wybierzemy meble wykonane w połysku, czy też w macie, zadecyduje charakter i styl urządzanego pomieszczenia.
Meble łazienkowe w połysku często wybierane są do nowoczesnych wnętrz, zaś te w macie do bardziej stonowanych i klasycznych aranżacji.
Dostępne są w wersjach wiszących oraz stojących idealnie dopasowując się do wyznaczonej przestrzeni.

 

Funkcjonalne meble łazienkowe

Meble do łazienki to świetne uzupełnienie wnętrza. Są również doskonałym miejscem do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy – kosmetyków, ręczników czy środków czystości.
Pomagają zachować ład i porządek w łazience, gdyż często wyposażone są w pojemne szafki i szuflady.
Mogą także posiadać innowacyjne technologie np. system bezuchwytowego otwierania frontów – „push to open” polegającym na lekkim dociśnięciu frontów w celu otwarcia szafek.

Możliwości jest mnóstwo, wystarczy dobry plan i odpowiednio dobrane meble łazienkowe.

Zobacz wszystkie nasze wpisy o łazienkach >>>

 

Nowoczesne meble łazienkowe

 


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Jak wybrać dobre meble łazienkowe?