Jak wyczyścić kanapę? Domowe sposoby i profesjonalne środki3 min read 2 komentarze


Systematycznie odświeżana i czyszczona kanapa, przez wiele lat będzie ozdobą salonu. Choć na pierwszy rzut oka wygląda, jak w dniu zakupu, nie daj się zwieźć. Tkanina i pianka to doskonałe miejsca magazynowania kurzu oraz rozwoju roztoczy. Gdy dodamy do tego plamy, resztki jedzenia i zwierzęta domowe, otrzymamy niezły powód, by zabrać się za porządki.

Zobacz, jak szybko i łatwo odświeżysz kanapę, a nawet pozbędziesz się tłustych plam, bez zamawiania firmy piorącej.

 

Wstępne czyszczenie kanapy

1. Odkurzanie kanapy

Przed praniem kanapy ważne jest, by pozbyć się większych cząstek kurzu. Odkurz wszystkie powierzchnie kanapy i zadbaj, by szczeliny również pozostały czyste, dlatego użyj specjalnej, podłużnej końcówki do odkurzacza. Zdejmij również poduszki, by odkurzyć konstrukcję kanapy.

 

 

sofa i odkurzanie

 

 

2. Wyczyść kanapę szczotką z włosia

Aby pozbyć się nagromadzonego w tkaninie kurzu oraz wykruszyć zaschnięte plamy pocieraj energicznie kanapę szczotką z włosia. Jednak uważaj, by nie zniszczyć tkaniny, szczególną ostrożność zachowaj w ekoskórze i skórze naturalnej.

 

 

3. Usuń sierść i włosy z kanapy

Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie rolki do czyszczenia odzieży z sierści i włosów. Pamiętaj, by czyścić kanapę na całej jej połaci.

 

 

jak wyczyścić kanapę

 

 

4.Wytrzyj wszystkie twarde elementy kanapy

Kanapy posiadają również drewniane, metalowe lub plastikowe elementy takie, jak nóżki, podłokietniki, czy listwy dekoracyjne. Użyj odpowiedniego środka do ich czyszczenia. Aby nie poplamić tapicerki np. środkiem do drewna, rozpyl go na ściereczkę i przetrzyj element.

Czego potrzebujesz?

  •  papierowe ręczniki
  •  ciepła woda
  •  czyste, miękkie ściereczki
  •  mydło
  •  pojemnik
  • środki konserwujące i czyszczące
  • chusteczki nawilżone
  • sok z cytryny
  • soda oczyszczona

 

 

Czyszczenie kanapy właściwe

1. Po wstępnym czyszczeniu dla ekoskóry i skóry naturalnej przygotuj delikatny roztwór ciepłej wody oraz mydła, a dla tkanin plecionek, pluszu czy mikrofibry możesz użyć roztworu 2 l ciepłej wody, soku z całej cytryny i 2 łyżeczek sody oczyszczonej. Wypróbuj w niewidocznym miejscu kanapy, czy tkanina farbuje ściereczkę. Soda rozpuszcza plamy, a cytryna działa zabójczo dla roztoczy. Naturalne środki z powodzeniem zastąpią drogie środki i są bezpieczne dla zdrowia.

Nie używaj ostrych chemikaliów, aby nie uszkodzić tkaniny.

2. Przetrzyj plamy. Ważne jest, aby ściereczka była czysta i wilgotna. Wykręć nadmiar wody z ściereczki.

3. Przecieraj wilgotną ściereczką małą powierzchnię, po czym wytrzyj do sucha.

Zbyt długie pozostawanie mokrej skóry i ekoskóry może spowodować jej uszkodzenie.

4. Unikaj zamoczenia wypełnienia kanapy, czyli pianki. W przeciwnym wypadku susz dane miejsce suszarką.

5. Do natychmiastowego czyszczenia używaj chusteczek nawilżonych dla niemowląt. Są one na tyle delikatne, że nie uszkodzą i nie namoczą tkaniny, a pozwolą usunąć plamy.

Jak wyczyścić kanapę z trudnych plam?

W przypadku trudnych plam użyj środka przygotowanego przez producenta profesjonalnych preparatów. Jednym z nich jest firma COCCINÉ, której zaufaliśmy w kwestii czyszczenia naszych mebli tapicerowanych. Obejrzyj film i zobacz jakie to łatwe.

 

 

Zamów profesjonalne środki do czyszczenia mebli Coccine >>> zobacz więcej

 

 

 

 

szara kanapa do salonu

Kanapa do pokoju

 

 


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “Jak wyczyścić kanapę? Domowe sposoby i profesjonalne środki