Newsy wnętrzarskie. Jakie meble kuchenne będą modne w 2020 roku?5 min read


Wybierając meble kuchenne, zastanawiamy się nad ich funkcjonalnością. Szczegółowo analizując, które z szafek będą nam najbardziej potrzebne, szukamy najlepszych rozwiązań. Dużą wagę przywiązujemy też do wyglądu kuchni. Dlatego chcąc urządzić modne i ładne pomieszczenie, warto prześledzić najświeższe newsy ze świata wnętrzarstwa. Prezentujemy meble do kuchni, które w 2020 roku będą na liście absolutnych MUST HAVE. Dowiedz się jakie kolory będą na szczycie i które zestawy zdominują nasze mieszkania. Galeria zdjęć!    

Niekwestionowany HIT 2020 – szara kuchnia!

Obserwując tendencje obecne na rynku wnętrzarskim, już teraz zauważyć można, że mocnym trendem w aranżacji kuchni zdecydowanie będzie szarość. Znudzenie septyczną bielą zaowocowało dążeniem do ubarwienia przestrzeni tego najczęściej przez wszystkich domowników odwiedzanego pomieszczenia. Obecnie i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się nie tylko na przestrzeni przyszłego roku, a także dominować będzie w naszych wnętrzach przez kolejną dekadę. Szare meble kuchenne to pojęcie dość ogólne, ponieważ paleta kolorów obejmuje bardzo wiele odcieni tego topowego dla kuchni wybarwienia.

Szare meble kuchenne
Meble kuchenne Chloe I (kolor: biały + nube)

Co będzie najpopularniejsze? Wprawdzie trend nie wskazuje ograniczeń, jednak na podstawie badanie preferencji i gustów osób, które na 2020 rok zadeklarowały chęć zakupu nowych mebli do kuchni, wskazać można dwóch faworytów. Pierwszym z nich jest jasny szary o dźwięcznej nazwie nube. Ten mocno rozbielony popiel doskonale współgra z dowolnie dobranymi dodatkami, a także idealnie pasuje tak do płytek, jak i do drewnianej podłogi. Na drugiej pozycji jako ciemniejsza odmiana szarości plasuje się graphit. Jako mocny akcent zasadniczo zdominuje on aranżację, sprawiając, że kuchnia zyska zarazem charakterystyczny rys i stylowy wygląd.  

Szare meble do kuchni
Meble kuchenne Chloe I (kolor: biały + graphit)

Dobór odcienia szarości jest oczywiście kwestią indywidualnych gustów i preferencji, ale z uwagi na znaczną różnicę w intensywności tego najmodniejszego koloru, uzależniony będzie też od stopnia nasłonecznienia kuchni. Jak można się spodziewać do jasnych pomieszczeń z dużymi oknami, przez które wpada sporo promieni słonecznych, wybierane będą desenie grafitu. Z kolei pozbawione okien wnęki i małe aneksy kuchenne zdecydowanie chętniej docenia urok odcieniu nube.      

Szczegóły dotyczące nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających codzienne korzystanie z kuchni znajdziesz we wpisie ->->-> Nowoczesne meble kuchenne. Zobacz, co jest teraz w modzie.

Biała kuchnia zmienia swoje oblicze

Zmęczeni śnieżną bielą w 2020 roku ruszamy na poszukiwania przytulności i ciepłych odcieni we wnętrzach. Chcąc otaczać się przyjemnymi wizualnie deseniami, rezygnujemy z bylejakości i powtarzalności. Kultowe już dziś połączenie białe meble kuchenne + dębowy blat odchodzi do lamusa, ustępując miejsca ciekawszym wizualnie kompozycjom.

Białe meble kuchenne
Meble kuchenne Woodline I

W dobie silnego nastawienia na personalizację wnętrz, stając przed wyzwaniem urządzenia kuchni od podstaw, wybieramy meble kuchenne z charakterem. Nadal popularną biel przełamuje dekor w ocieplających wnętrze deseniach drewna, łagodnym popielu lub soczystej czerwieni. Kopiuj i wklej niema już zastosowania, dlatego narastającym również w przyszłym roku trendem będzie indywidualizacja nawet seryjnie produkowanych mebli. Zastanawiasz się jak to zrobić? Zasada jest prosta, z szerokiej oferty sklepu meblowego wystarczy wybrać niezbędne nam do urządzenia funkcjonalnej kuchni szafki, dopasować do nich odpowiedni blat kuchenny, a na koniec wedle uznania dobrać drzwiczki (pełne lub z witrynowym frontem).  

Biała kuchnia
Meble kuchenne Woodline I (wnętrza szafek)

Najlepiej przystosowane do tego typu działań są meble kuchenne modułowe, które zaprojektowane są zgodnie z ideą dopasowania ich do swojego gustu. Sprzyja temu szeroki wybór pojedynczych elementów, wśród których znajdują się szafki kuchenne górne i dolne, szafka do zabudowy piekarnika i model dedykowany zmywarce. W kolekcji często spotykana jest też szafka narożna – zarówno w wersji do zawieszenia na wysokości oczu, jak i jako stabilna szafka stojąca. Poszczególne wymiary mebli zostały zróżnicowane z myślą o tym, by można było dopasować optymalny zestaw mebli kuchennych nawet do najbardziej nieustawnego pomieszczenia.

Kuchnia z salonem – meble kuchenne w krwistej czerwieni wracają w wielkim stylu

Po latach przebywania w monochromatycznych wnętrzach budzi się w nas potrzeba otaczania się mocnymi kolorami. Tęsknota za krwistą czerwienią, która święciła trumfy jeszcze 10 lat temu, spowodowała, że ten najgorętszy z palety deseń teraz powraca do naszych mieszkań w wielkim stylu.

Dlatego też w 2020 roku niezmiennie mocnym trendem pozostaje kuchnia z wyspą. Takie rozwiązanie jest ciekawym i funkcjonalnym sposobem połączenia dwóch najważniejszych w całym domu pomieszczeń, mianowicie kuchni i wypoczynkowego salonu. Wyspa optycznie uatrakcyjni wygląd otwartej przestrzeni, a z drugiej strony znacznie zwiększy ilość blatu roboczego. Dodatkowe szafki kuchenne, które ukryte są pod wierzchnim blatem, z pewnością przydadzą się na przybory i akcesoria potrzebne do przygotowywania posiłków.

Masz więcej miejsca i nie potrzebujesz ekstra szafek? Zastąp je np. lodówką na napoje. W gorące dni chętnie skorzystasz z chłodnych napoi, a na co dzień widok podświetlonych bąbelków powietrza unoszących się w chłodziarce podkreśli nowoczesny charakter, jaki wyróżnia twoje meble kuchenne.

Więcej zdjęć czerwonej kuchni z salonem czeka na Ciebie w inspiracji „Nowoczesna kuchnia”. Odwiedź stronę i zobacz aranżacje kuchni z salonem w obrocie 3600.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.