Kolor Latte na salonach3 min read


Bogactwo minimalizmu w roku 2017 zaczyna wypierać wnętrza pełne przepychu. Coraz częściej rezygnujemy z pstrokatych dodatków, natłoku bibelotów, które tylko zabierają wolną przestrzeń w pokoju. W literaturze można znaleźć wiele pojęć minimalizmu, są artyści, którzy twierdzą, że styl minimalistyczny jako pierwszy zaczął definiować Charles Jencks. Sedno tkwi w prostocie, a minimalizm jest tego doskonałym przykładem. Amerykański teoretyk zafascynowany architekturą, w swojej karierze wydał kilka książek o tematyce modernizmu i postmodernizmu, które zyskały uznanie wśród znawców architektury. Piękno stylu minimalistycznego stosuje się w malarstwie, architekturze wnętrz, docenia się proste formy dostrzeżone w krajobrazie natury. Te elementy, które warto wprowadzić do aranżacji swojego domu opisałam poniżej.

Meble do salonu w kolorze Latte

Mniej znaczy więcej. Ład i porządek oraz mocno ograniczona liczba przedmiotów definiuje styl minimalistyczny. Zabawa sztuką pozwala na zwariowane połączenia, jednak w stonowanych odcieniach. Połączenie maksymalnie trzech kolorów gwarantuje zachowanie elegancji we wnętrzu. Charakterystyczne dla minimalnych form są kwadraty i prostokąty, pozbawione wypukłości, łuków czy zaokrągleń.

Meblościanka Vigo 11

W pokoju dziennym warto zestawić ze sobą delikatne kolory, które zostaną rozpoznane przez zmęczony umysł i zakwalifikowane jako sprzyjające dla odpoczynku. Połączenie bieli, szarości i koloru Latte na meblach i ścianach w salonie, przypadnie do gustu domownikom i będzie podziwiane przez Twoich gości. Meblościanka Zigo w barwach kawy Latte przełamuje wybieraną dotychczas klasyczną biel w połysku. Ze względu na połączenie wolnostojących modułów, z możliwością zawieszenia ich na ścianie, uzyskamy w rezultacie przestronny pokój dzienny. Dzięki temu więcej miejsca możemy przeznaczyć na rodzinny narożnik czy komplet wypoczynkowy. Inspirowanie wnętrza barwami orzechów i kawy z mlekiem zostało wyróżnione przez Instytut Pantone – ten kolor znalazł się w najlepszej 10 inspiracji kolorystycznych 2017 roku.

Barwy Latte w nowoczesnej sypialni

Jasne barwy w sypialni sprzyjają dobremu snu. Komplet mebli powinien zachować stonowane odcienie, które nie przytłoczą wnętrza. Całą uwagę można skupić na szafie przesuwnej z lustrem w kolorze kawy z mlekiem, która często jest bardziej masywna od pozostałych części systemowych. Z uwagi na zamontowane we froncie szafy lustro, optycznie powiększające pokój, łatwo odzyskamy odrobinę wolnej przestrzeni. Meble do sypialni zostały wykonane zgodnie ze standardami zawartymi w architekturze wnętrz postmodernizmu. Udało się tutaj zawrzeć własne upodobania dekorowania wnętrz, a kolor Latte spełnia oczekiwania, jakie narzucają aktualne trendy wnętrzarskie. Pamiętaj, by do mebli w kolorze ciemnego beżu dopasować ciepłą barwę oświetlenia, które spotęguje efekt przytulnego domu.

Sypialnia Selene II

Bilans zysków i strat

Już na wstępie mogę powiedzieć, że wybierając meble w barwach mlecznego Latte nie poniesiesz żadnych strat, a jedynie możesz dużo zyskać.

Jasny beż staje się bardziej elegancki, niż klasyczna biel. Zniewalający efekt zaskoczy każdego Twojego gościa. Jeżeli pracujesz w domu, doświadczysz, że jasna przestrzeń sprzyja efektywniejszej pracy. W pokoju, w którym mało jest dekoracji, krzykliwych kolorów, łatwiej się skupić. Niewiele miejsc, na których gromadzi się kurz, zmniejsza ryzyko uciążliwych migren czy rozdrażnienia. Twój nastrój będzie jeszcze lepszy, gdy meble mleczno – kawowe połączysz z ciepłą barwą światła, zbliżoną do barwy światła słonecznego.

Uporządkowanie miejsca, w którym zasypiasz i budzisz się ma istotny wpływ na poziom wypoczynku. Dbaj by Twój sen był wysokowartościowy. Będąc w posiadaniu szafek i garderoby w kolorze mlecznego Latte, dobrze się wyśpisz, zwłaszcza, że wszystkie ubrania i przedmioty sypialniane łatwo przechowasz we wnętrzu szaf.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.