Komody w nowoczesnym wydaniu.2 min read


Gdybyśmy przeprowadzili ankietę wśród 100 kobiet i zadali  im jedno pytanie „Co przechowujesz w swojej komodzie?”, prawdopodobnie otrzymalibyśmy 100 różnych odpowiedzi. Wniosek z tego jest taki, że komoda jest dobra na wszystko! Komody dzięki swojej funkcjonalności są ratunkiem dla sypialni, przedpokoju oraz salonu.

Przeglądając ofertę sklepów meblowych można znaleźć komody wyposażone w szafki lub szuflady. Niektóre sprytnie łączą w sobie oba warianty. Nowoczesny design poszedł nawet o krok dalej, otwierając część komody i tworząc półki idealne do ekspozycji,  np. ulubionych zdjęć.

Jednak to nie wszystko, czym mogą nas zaskoczyć nowoczesne komody! Prawdziwe szaleństwo zaczyna się przy materiałach z których są wykonane oraz nadających im wyrazu detalach.

Najpopularniejsze nowoczesne komody.

W przypadku nowoczesnej komody, trudno jest wskazać jeden wzór. Nowoczesna komoda dla każdego z nas może wyglądać trochę inaczej i być rozważana w innych kryteriach. Jednak jest kilka trendów, które tą nowoczesność podkreślają.  Zobacz jakie!

  • Komody na wysoki połysk.

Zdecydowanie wysoki połysk nadaje meblom nowoczesnego charakteru. Efekt połysku uzyskuje się dzięki specjalnej płycie laminowanej. Dużą zaletą tego rozwiązania, jest łatwość w czyszczeniu. Gładką powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

W komodach na wysoki połysk dominują dwa kolory. Biel – białe komody, na wysoki połysk, odbijają promienie słoneczne. Dzięki temu, pokój wydaje się jaśniejszy. Czerń – natomiast czarne komody, nadają pomieszczeniu charakteru!

  • Komody z marmurowymi i drewnianymi fakturami. 

Przy imitacji marmuru oraz drewna, biel z czernią staje się klasyką! Jeśli lubisz odważne rozwiązania, wybierz komodę o nietypowej fakturze.  Np. szarego marmuru. Duże zaskoczenie wywołują meble, które imitują fakturę drewna. Drewno w połączeniu z czernią/szarością / bielą to designerski majstersztyk!

  • Komody ze szklaną wstawką.

Nowoczesna komoda odchodzi od zabudowanej formy. Coraz częściej możemy spotkać modele z przeszklonymi frontami. W takim wydaniu komoda jest nie tylko funkcjonalna, ale również pełni funkcję ozdobną. Za przeszkolonym frontem możesz wyeksponować ulubione przedmioty. Taki model komody z pewnością sprawdzi się w salonie lub jadalni. Komoda z przeszkleniem może nawiązywać do witryny.

Komoda z przeszkleniem

  • Komody z oświetleniem LED  

Wybierając komodę z przeszklonym frontem zwróć uwagę, czy oferuje oświetlenie LED. Oświetlenie LED to drobny detal, dzięki któremu wieczorem możesz nadać pomieszczeniu wyjątkowego nastroju oraz sprawić, że przedmioty „za szkłem” zyskają na blasku. Z pewnością nie ujdą uwadze gości!

  • Minimalizm w komodach

Jak widać, nowoczesne komody są dostępne w szerokiej palecie wybarwień. Mogą posiadać klasyczne rozwiązania z szufladami i szafkami lub pełnić funkcję ekspozycyjną z przeszklonym frontem. Jednak w nowoczesnych komodach nie znajdziesz bogatych zdobień, wymyślnych uchwytów oraz przekombinowanych form. Nowoczesna komoda opiera się na minimalizmie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.