Sprawdzone sposoby na lśniącą łazienkę2 min read 3 komentarze


Ekologia w dobie wzrostu chemicznego chaosu toczy trudny bój o przebicie się przez litry szkodliwej substancji dodawanej nawet, a może przede wszystkim do spożywanej przez nas żywności.

Aby móc choć troszkę uniknąć wdychania oparów podczas sprzątania, przygotowałam kilka cennych wskazówek, jak wyczyścić łazienkę na błysk za pomocą naturalnych środków, które posiadasz w domu.

Możemy przystąpić do działania, przygotuj niezbędne środki: zapas sody oczyszczonej, ocet, kilka cytryn, ostro zakończona gąbka, szczoteczka, delikatna szmatka i gorąca woda.

Do dzieła!

1. Zacznijmy od wszystkich metalowych części, na których osadził się kamień z twardej wody. Poradzi sobie z tym cytryna – przekrój ją na pół i potrzyj nią dokładnie poszczególne elementy, na których występuje biały osad czy lekka rdza. Następnie obficie spłucz sok z cytryny czystą, gorącą wodą. Wystarczy krótka polerka szmatką i gotowe. Efekt powinien zrobić na Tobie niemałe wrażenie 🙂

LUNA-WHITE-VIOLET-GLOSS

2. Kolej na wannę i umywalkę. Brud i osad łatwo usuniesz połączeniem sody i octu. Posyp wannę proszkiem i spryskaj czystym octem winnym – mieszanka powinna się zacząć pienić. Całą wannę wyszoruj porządnie szczoteczką. Powierzchnię dokładnie opłucz gorącą wodą. Dla zachowaniu połysku możesz od czasu do czasu zastosować „SPA” swojej wannie – wypełnij ją po brzegi gorącą wodą i dolej trzy szklanki octu, pozostaw na godzinę. W stosunku do umywalki postępuj według tego samego schematu.

3. Toaleta – pełna bakterii i zarazków. Z odsieczą nadciąga oczywiście… soda i ocet 🙂 Nasyp do wnętrza toalety sodę i spryskaj octem, tak, jak w przypadku czyszczenia wanny – całość zacznie się pienić. Wyszoruj toaletę przeznaczoną do tego szczotką. Ocet dodatkowo zneutralizuje brzydki zapach. Zewnętrzne części toalety przetrzyj szmatką nawilżoną roztworem. I gotowe 🙂

4. Zatkane rury? Nie sięgaj po środki wydzielające trujące opary. Zmieszaj szklankę octu i pół szklanki sody oczyszczonej. Wlej to do wnętrza, gdzie występuje problem, a gdy piana zniknie, spłucz obficie gorącą wodą. Działa, prawda?

savona_1_bialy_szary_p.jpg

5. Dodaj do wody nieco octu i przetrzyj gąbką płytki w całej łazience. Nawet te najbardziej uporczywe zabrudzenia fug nie oprą się mocy przygotowanej mieszanki. Tak samo wyczyścisz lustrzaną taflę.

6. Skoro cała łazienka błyszczy jak nowa, pozostał już tylko jeden element, który będzie zwieńczeniem wykonanej przez Ciebie ciężkiej pracy.

Przewietrz łazienkę, by zapach octu przestał dominować. Przygotuj dwa puste, małe słoiczki, a w ich wieczkach zrób kilka większych dziurek, jak w solniczce. Wsyp do środka trochę sody oczyszczonej i dolej dowolny olejek eteryczny: sosnowy, lawendowy, cytrynowy, różany – jaki tylko masz ochotę. Przykryj wieczko tkaniną i przewiąż ładną tasiemką. Taki domowy odświeżacz powietrza zwalczy nieprzyjemne zapachy.

Dobra robota! Łazienka lśni, a Tobie należy się solidny odpoczynek…


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy do “Sprawdzone sposoby na lśniącą łazienkę