Łóżko kontynentalne – co to takiego?3 min read 2 komentarze


Kiedyś luksus tylko dla najbogatszych, dziś coraz częściej wybierane rozwiązanie do sypialni. Łóżko kontynentalne. Czym jest tak naprawdę?
Pokrótce Wam to wyjaśnię 😉

Otóż, łóżko kontynentalne to trochę inny rodzaj łóżek sypialnianych. A mianowicie, różnią się od zwykłych łóżek tapicerowanych tym, że są osadzone na nóżkach, na których umieszczona została drewniana skrzynia wypełniona (zazwyczaj) materacem sprężynowym. Na niej, ułożono dodatkowy, wygodny materac, który będzie doskonałą odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Dodatkowo możesz wyposażyć takie łóżko w topper, który znacznie zwiększy żywotność i komfort materaca. Co za tym idzie? Będziemy wysypiać się dłużej!
Jeśli nazwa „łóżka kontynentalne” nic Ci nie mówi, to może ich druga, potoczna nazwa – łóżka hotelowe, coś Ci podpowiada? Oczywiście! Przecież najczęściej można je spotkać w hotelowych pokojach. 😉

Zastanawiasz się nad zakupem zwykłego łóżka, wyposażonego w zwykły stelaż i materac? Teraz pewnie zastanawiasz się, co tak wyjątkowego jest w łóżkach kontynentalnych? Otóż przyjrzymy się im nieco bliżej.

Zacznijmy od końca.

Najważniejszą, dolną częścią łóżka jest wysoka, solidna, tapicerowana skrzynia, umieszczona na niewielkich nóżkach. Fachowo, jest określana nazwą „boxspring”.
W jej wnętrzu zazwyczaj znajduje się wygodny materac sprężynowy, bądź pojemniki, które służą jako dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Stanowi doskonałą podporę i współgra z materacem górnym.
Dodatkowa wolna przestrzeń występująca w skrzyni, gwarantuje idealną wentylację, nie tylko materaca. Doskonale odprowadza wilgoć ciała i utrzymuje mebel w czystości przez długie lata.

Materac górny.

Można go również nazywać materacem bazowym. Otóż, to właśnie on dopasowuje się do kształtu i ciężaru Twojego ciała.
Obecnie łóżka kontynentalne najczęściej wyposażone są w materace kieszeniowe, rzadziej bonellowe. Wynika to przede wszystkim z wysokiej tolerancji materaców kieszeniowych na duży ciężar.

Kupując łóżko kontynentalne, należy także wziąć pod uwagę twardość materaca. Najczęściej wyróżniają się jego 4 stopnie twardości: H1, H2, H3, H4. Nie wiesz który wybrać? Poczytaj wpis: Jaki materac wybrać?, wyjaśniający w 100% wszystkie ich walory i funkcje.

Twardość materaca jest niesamowicie istotna, ze względu na prawidłowe ułożenie ciała. Jeśli kręgosłup nie ma zapewnionego doskonałego oparcia, ciało nie będzie mogło się w pełni zregenerować.

Już wiesz dlaczego to takie istotne? Teraz wybór należy do Ciebie. 😉

Topper

Nic Ci ta nazwa nie mówi? Bez obaw! Wyjaśnię ją możliwie krótko i jasno.

Topper to nie tylko funkcjonalna nakładka na łóżko. Przede wszystkim to materac nawierzchniowy, który wydłuża żywotność materaca głównego. Idealnie dobrany, będzie uzupełniał konstrukcję łóżka, jeszcze bardziej zwiększając komfort snu.
Dopasowuje się do kształtów ciała. W zależności od struktury, potrafi regulować temperaturę, działa tylko w miejscu nacisku, podpierając kręgosłup i niwelując ucisk. Zagwarantuje Ci spokojny i wygodny sen.

Zalety toppera:

  • Zwiększa komfort i chroni główny materac przed uszkodzeniami
  • Posiada zdejmowany pokrowiec, który można prać ( zwiększa to higieniczność)
  • Skutecznie chroni nas przed roztoczami
  • Jeszcze bardziej zwiększa jakość i komfort snu.

łóżko kontynentalne

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

cechy łóżek kontynentalnych

Pomysł połączenia w łóżku aż trzech warstw różnych materacy jest wprost genialny!

Może skusisz się na więcej komfortu? 😉


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “Łóżko kontynentalne – co to takiego?