Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?3 min read 2 komentarze


 

Od Łóżeczka pod łóżko młodzieżowe

Tuż przed narodzinami dziecka rodzice przygotowują się do przyjęcia potomka nie tylko psychicznie, ale też praktycznie. Starannie dobierają kolor ścian, pościeli, elementów dekoracyjnych – zgodnie z orzeczoną przez lekarza płcią maleństwa. Niecierpliwie oczekują tego dnia dbając, by w pokoju była odpowiednia temperatura i by pozostali domownicy stworzyli przyjemną, rodzinną atmosferę. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, pierwsze przekroczenie progu pokoju to przełomowa chwila. Jak sprawić, abyśmy ją zapamiętali na długo? Piękne wspomnienia po części bez wątpienia zostaną utrwalone na fotografiach.

 Pierwsze łóżeczko – trudny wybór

Kwestia zagospodarowania przestrzeni pokoju dziecięcego pozostaje w rękach rodziców. Tradycyjne łóżeczko postawione w centralnym miejscu pokoju posłuży przez około pierwsze półtora roku życia dziecka. To jeden z najważniejszych okresów, dlatego dopasowanie odpowiedniego modelu łóżeczka jest kluczem do przyjemnego snu naszego maleństwa. Zdecydowanym faworytem do pokoju dziecka jest łóżeczko Basic. Posiada wąskie szczebelki, przez które nasze maleństwo nie wypadnie. Łóżeczko jest dosyć wysokie, co również zabezpiecza przed ewentualnym upadkiem. Stabilna konstrukcja wpasuje się w każdy dziecięcy pokoik, dzięki zachowanej jasnej kolorystyce –  bieli, pokreśli radosne dziewczęce lub chłopięce wnętrze. Dodatkowe umieszczenie dziecięcej karuzeli będę jednocześnie ozdobą łóżeczka i gadżetem do wprowadzania dziecka w spokojny sen.

 Łóżko młodzieżowe dla małych odkrywców

Kiedy dziecko już podrośnie i posiada rodzeństwo warto wyposażyć ich pokój w łóżko piętrowe. Jest to oszczędność miejsca, zwłaszcza kiedy nie mamy go za wiele. Niestandardowe łóżka młodzieżowe posiadają praktyczne rozwiązania, są nimi na przykład głębokie szuflady na pościel albo mniejsze zabawki, czy możliwość zamontowania haczyków na lekką kurtkę, czy bluzę. Warto zwrócić uwagę na starannie wykonane łóżko piętrowe Pen 14, które reprezentuje taką formę. W wieku już sześciu lat zmienia się u dziecka wizja pokoju. Pragnie więcej barw i wolnej przestrzeni do zabawy. Wykorzystanie zieleni, błękitu czy czystej bieli wyciszy aktywny umysł dziecka, kiedy nadejdzie pora snu.

Łóżko piętrowe Pen 14

 Pokój młodzieżowy w dobrym stylu

Kolejny etap życia dziecka jest czasem wielkich zmian. Łóżko młodzieżowe tak, jak i pozostałe meble do przechowywania ubrań czy książek to trudny wybór, zwłaszcza, że te meble prawdopodobnie będą towarzyszyć aż do samej dorosłości. Kolorystyka wnętrza staje się ukierunkowana na konkretne zainteresowania, wiele elementów wystroju jest związanych z ulubionym hobby. Nastolatek wybiera meble, w których może wiele przedmiotów przechowywać, a także takie, które będą współgrać z jego designerską aranżacją. Po dniu pełnym wrażeń nastolatek potrzebuje regeneracyjnego snu, dlatego takie łóżko jak łóżko młodzieżowe Snow SNWL09 to niezbędny mebel w pokoju. Jego prosta, a zarazem stabilna konstrukcja wytrzyma niejeden ciężar porozrzucanych książek czy ubrań, a przede wszystkim sprawdzi się podczas zasłużonego snu. Należy zwrócić uwagę na dobrze dobrany materac według upodobań nastolatka, od którego jest uzależniony właściwy sen: średnio twardy lub twardy. Dobrze dobrane meble będą opłacalną inwestycją na co najmniej kilka, młodzieńczych lat.

Łóżko młodzieżowe Perl

Zobacz również >>> Meble młodzieżowe bez tajemnic. Poznaj 3 zasady, które pomogą ci urządzić azyl nastolatka!


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “Jakie łóżko młodzieżowe wybrać?

  • Martakarcz

    Ciekawy i praktyczny wpis, w przypadku kupowania mebli dla dzieci zawsze jest ten problem polegający na tym, jakie łózko kupić, by było dobre i mogło przetrwać więcej niż kilka lat. Pomysłowe, ładne, wygodne i do tego rosnące z dzieckiem meble to dopiero byłby ideał.