Łóżko Trevi z pojemnikiem i materacem – idealne dla alergika4 min read


Katar, opuchlizna, ból gardła, kichanie, brak energii, napady astmy, zapalenie spojówek to zmora alergika. Jeśli dotyczy to również ciebie, doskonale rozumiesz problem, z jakim zmaga się już prawie połowa ludzi na świecie. Otoczenie, którym spędzamy czas, ma diametralne znaczenie dla reakcji alergicznych naszego organizmu. Szczególną uwagę powinno zwrócić wyposażenie sypialni. To właśnie tutaj spędzamy 1/3 naszego życia. Pościel, materac czy meble mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie.

Dowiedz się jak możesz temu zapobiec.

Jak urządzić sypialnię alergika?

Podstawowym celem urządzenia sypialni alergika jest zminimalizowanie materiałów, na których gromadzi się kurz.

Warto zadbać o takie elementy:

 • pomaluj ściany farbą, zrezygnuj z gipsowych elementów i tapet,
 • zastąp ciężkie kotary i , żaluzjami oraz  roletami,
 • zrezygnuj z półek na rzecz zamykanych szafek,
 • wybierz tkaniny antyalergiczne i antygrzybiczne,
 • wietrz pomieszczenie i dbaj o odpowiednią wilgotność,
 • postaw na materac przeznaczony dla alergików oraz pościel z syntetycznym wypełnieniem,
 • wybierz pokrowiec na materac, który można prać w 60 C,
 • zadbaj o odpowiednią temperaturę, najlepsza to około 20 C,
 • za suche powietrze podrażni śluzówkę, a zbyt wilgotne sprzyja rozwojowi bakterii,
 • nie pozwól zwierzętom przebywać w sypialni,
 • zrezygnuj z dekoracji, które mogą zbierać kurz,

Co zrobić by kot nie drapał mebli? >>>

Łóżko Trevi idealne dla alergików

Sypialnia to miejsce, gdzie alergeny mają doskonałe warunki do rozwoju. Łóżko, pościel, materac i pokrowiec to siedlisko bakterii i roztoczy. Jednak technologia pozwala wykonać materiały przyjazne alergikom.

Dlaczego Łóżko Trevi to doskonałe rozwiązanie dla alergików?

Mając to na uwadze, łóżko Trevi jest obite tkaniną Twist 26, która wykazuje właściwości antyalergiczne. Tkanina ta hamuje rozwój alergenów, jakimi są odchody roztoczy, dzięki temu jest przyjazna alergikom. Od teraz nie musisz rezygnować z tkaniny na rzecz surowych materiałów.

Zobacz Łóżko Trevi >>>

Aż 4 materace przyjazne alergikom

Gdy śpimy, pot, który wnika w pościel i materac to doskonała pożywka dla  bakterii. Roztocza żywią się głównie złuszczony, ludzkim naskórkiem, który pozostaje w tkaninie.

Pościel w  dowolnym momencie możesz zdjąć i wyprać, na takiej samej zasadzie działa pokrowiec Primo.

– zdejmujesz go, rozpinając zamek,

– możesz wyprać go nawet w 60 C, co skutecznie zabija roztocza,

– możesz go podzielić na dwie części, mieści się wtedy w pralce,

– jest pikowany włóknem klimatyzującym, co poprawia wentylację,

Łóżko Trevi bogate w dodatkowe funkcje

Łóżko Trevi poza właściwości antyalergicznych posiada też następujące funkcje. W zestawie z łóżkiem Trevi jest oczywiście materac, który można dobrać według preferencji, ale równie ważne jest to, co znajduje się pod nim. Pojemnik na pościel to praktyczny schowek na poduszki, koce czy kołdrę. Dostęp do niego jest dziecinnie prosty, dzięki zastosowaniu automatów gazowych, jak widać na poniższym filmiku . Oznacza to porządek w sypialni i oszczędność czasu na ścieleniu łóżka.

Opcja Extra

Każda szerokość materaca ma dwie opcje szerokości ramy. Opcja Slim oznacza, że jest rama jest węższa o 12 cm. Jest to dobra wiadomość, jeśli masz małą sypialnię.

Aż 4 materace wręcz stworzone dla kręgosłupa

Materace mają 7 stref twardości, co sprawia, że w kręgosłupie zachowane są naturalne krzywizny, a poranek oznacza dla Ciebie pełnię energii i życie bez bólu. Jak widać nowoczesny wygląd może iść w parze z wysoką funkcjonalnością. Łóżko Trevi to wygoda w użytkowaniu. Pikowany i wyściełany nagłówek to doskonałe miejsce, by czytać książkę przed snem. Zarówno tkanina, jaką obita jest konstrukcja łóżka, jak i pokrowiec materac to łatwe w utrzymaniu czystości materiały. Wszystko to zapewni bezpieczeństwo dla zdrowia oraz doskonały wygląd na lata.

Jak szybko zasnąć i obudzić się pełnym energii? >>>

Alergia infografika

Alergia infografika


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.