Mały przedpokój w bloku. 8 pomysłów na aranżacje4 min read 10 komentarzy


Jeżeli jesteś tym szczęściarzem i posiadasz wąski, mały przedpokój w bloku to świetnie trafiłeś!

Wielu z Was, mieszkających w miastach (zdarza się czasem, że i na wsi) jest posiadaczem mieszkania, usytuowanego w bloku i boryka się z problemem jego urządzenia. Są tam do dyspozycji małe przestrzenie, niskie sufity i dość niewielkie i przytłaczające pomieszczenia.

Ale zaraz! Z urządzeniem kuchni czy salonu jakoś sobie poradzimy, ale co z urządzeniem przedpokoju? Przecież to najmniejsze, najbardziej nieustawne pomieszczenie (zaraz po łazience), więc jak je urządzić?

Zobacz:

Mały przedpokój – duże możliwości

Przedpokój – to właśnie on, zaraz po przekroczeniu progu daje odwiedzającym nas gościom decydujące pierwsze wrażenie. Urządzenie przedpokoju w bloku to nie lada wyzwanie – jest mały, często nie ma w nim żadnych okien, przez co wydaje się ciemny i przytłaczający, ale za to jest tam mnóstwo drzwi, które nijak mają się do naszej wizji.

Ale to właśnie w nim, zazwyczaj musimy zmieścić szafkę na buty, wieszaki na ubrania wierzchnie (najlepiej jakby to była szafa), no i koniecznie duże lustro.

Jak więc zabrać się za praktyczne urządzenie małego przedpokoju, tak by wszystkie te meble znalazły swoje miejsce, a dodatkowo, by nie wyglądało na zagracone?

A jeśli Ty chcesz mieć piękny przedpokój, przygotowaliśmy ofertę mebli, które Ci w tym pomogą!

Zobacz!  >>>30 mebli, które wzbudzą podziw Twoich gości już w przedpokoju<<<

Na jakie kolory pomalować ściany w przedpokoju?

Mały korytarz w bloku z wielkiej płyty nastręcza wielu problemów. Poza tym jest jednym z najbardziej zaniedbywanych pomieszczeń w naszych domach. Często pełni rolę wysypiska butów, płaszczy, poczty, kwiatów, kluczy i innych akcesoriów, które można chwycić w ostatniej chwili wychodząc z domu. Jednak przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście i warto poświęcić czas i siły, aby zapewnić dobre wrażenie natychmiast.

W małym korytarzu najlepiej trzymać się neutralnych kolorów na ścianach i podłodze, aby uwydatnić przestrzeń i światło, a następnie wstrzyknij kolor za pomocą grafiki, kwiatów, i ozdób. Malowanie ścian w przedpokoju to popularna opcja, ponieważ łatwo zamalować porysowane czy też poplamione elementy, jednak tapeta święci swoje triumfy, więc subtelny wzór zwiększy zainteresowanie bez przytłaczania.

Kilka ważnych rad, które warto zapamiętać, urządzając przedpokój:

  • zredukuj przedmioty – meble i dekoracje, które powodują, że korytarz staje się mniejszy,
  • swoje okrycia wierzchnie (sezonowe), buty, kurtki, płaszcze zalegające na otwartych bądź stojących / wiszących wieszakach, gromadź w szafie w innym pomieszczeniu, nie pokazuj latem swojego zimowego płaszcza,
  • przede wszystkim nie urządzaj tu legowiska dla swojego pupila! Znajdzie się chyba nieco przyjemniejsze miejsce dla niego,
  • nie decyduj się na dywany i wykładziny. Są nie tyle nie praktyczne w przedpokoju, co ujmuje na czystości – tam najczęściej pozostaje wnoszony brud z zewnątrz,
  • postaw na światło! Mimo że nie posiadasz okna, cuda mogą zdziałać halogeny, i lampy. Gdy witasz gości, przedpokój powinien być maksymalnie oświetlony, dodatkowe lustra również rozświetlą pomieszczenie, dodatkowo je powiększając,
  • wytrzymała podłoga jest dobrym pomysłem, gdyż przedpokój jest miejscem o dużym natężeniu ruchu. Drewno i kamień są praktycznymi opcjami. Wystarczy dodać matę lub dywanik, aby goście mogli oczyścić buty przed wejściem do salonu,
  • powieś lustro na jednej ze ścian lub wybierz szafę przesuwną z lustrem. Lustrzana tafla odbija światło i rozświetla przedpokój,
  • jasne kolory. Unikaj przytłaczających i ciemnych barw w małym przedpokoju. Postaw na biel, szarości i pastele.

W związku z tym, że korytarze, te małe i te trochę większe, potrzebują specjalnej uwagi, zgromadziliśmy 8 przykładów na interesujące rozwiązania problemu aranżacyjnego. Z pewnością komuś dadzą szansę rozwiązać parę trudnych sytuacji, podsuwając zaskakujące i funkcjonalne pomysły. Oto one:


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

10 komentarzy do “Mały przedpokój w bloku. 8 pomysłów na aranżacje