Meble łazienkowe – stojące czy wiszące?3 min read 1 komentarz


Aby w łazience zachować harmonię, warto wybrać meble łazienkowe pasujące do siebie. Ale jak tego dokonać?
Doskonałym rozwiązaniem w takie sytuacji będzie kupienie gotowego zestawu łazienkowego.
Masz wtedy pewność, że kolorystyka szafek nie będzie różnić się od siebie, nawet w minimalnym stopniu.
Dodatkowym atutem w większości systemów, to dołączona do zestawu umywalka, która została idealnie dopasowana do szafki pod umywalkę.

Meble łazienkowe pełnią funkcję praktyczną – stanowią miejsce do przechowywania akcesoriów i kosmetyków, a także funkcję estetyczną – mogą stanowić doskonałą dekorację wnętrza.
Jednak wybierając, meble do łazienki musimy podjąć bardzo ważną decyzję: wybrać model przeznaczony do zawieszenia czy raczej stojący?

Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata. Samo podjęcie decyzji w dużej mierze uwarunkowane jest osobistymi preferencjami. Nic zatem dziwnego, że przed podjęciem ostatecznego wyboru przeanalizujemy wszystkie „za” i „przeciw”.

Meble łazienkowe na nóżkach

Meble łazienkowe Alin II

Meble łazienkowe wiszące

Meble łazienkowe wiszące są oznaką nowoczesności. Nieszablonowe wykończenie, proste i modernistyczne kształty oraz uniwersalne wymiary sprawiają, że meble wiszące wnoszą oryginalność do każdej łazienki. Dodatkowo są bardzo praktyczne w przypadku niewielkich łazienek, gdzie podłoga jest znacznie ograniczona. Oszczędzają przestrzeń, zwiększa komfort użytkowania i komunikację w pomieszczeniu.

Meble łazienkowe wiszące są też korzystniejsze pod względem zachowania czystości – całą powierzchnię podłogi, nawet pod meblami, możemy łatwo umyć.
Wiszące meble są też korzystne pod kątem dostępności do wnętrza szafki – istnieje możliwość montażu szafek na dogodnej dla nas wysokości.
Jednak przytwierdzenie mebli łazienkowych do ściany, wymaga użycia odpowiedniego sprzętu oraz trwałej konstrukcji ścian, która zdoła unieść ciężar szafki wraz z jej zawartością.

Do zalet wiszących mebli łazienkowych należy również fakt, że pozytywnie wpływają one na wizualny odbiór wnętrza. Nie zajmują wolnego miejsca na posadzce, a zamontowana ponad nią, dodaje pomieszczeniu lekkości. Będzie to ważne szczególnie w małej łazience, gdzie umiejętne zaaranżowanie i wyposażenia wnętrza pozwoli na wizualne skorygowanie jego wyglądu.
Do wad wiszących mebli łazienkowych zalicza się tylko i wyłącznie trudniejszy montaż, wymagający wiercenia w ścianach.

Meble łazienkowe wiszące

Meble łazienkowe

Meble stojące

Meble które możemy umieścić na podłodze, są najbardziej uniwersalną i klasyczną odmianą szafek łazienkowych. Zmiana lokalizacji oraz ich montaż nie wymaga żadnych dodatkowych prac remontowych – obejdzie się bez wiercenia dziur w ścianie.

Szafki łazienkowe stojące mogą posiadać nóżki lub stać bezpośrednio na posadzce i nie pozostawiać na niej wolnej przestrzeni. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Meble na nóżkach ułatwią czyszczenie podłogi i pozwolą nam wygodnie stanąć przy blacie. Tymczasem szafki bez nóżek, ustawione bezpośrednio na posadzce utrudniają mycie podłogi, ale jednocześnie zabezpieczą ją przed dostępem zabrudzeń czy kurzu.

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe stojące

Systemy łączone

Dla niezdecydowanych lub lubiących eksperymentować godne uwagi są systemy, w których występują modele do postawienia i do zawieszenia. Taki kolaż jest kompromisem między tradycją a nowoczesnością i otwiera nowe możliwości aranżacyjne.

Meble to elementy niezbędne niemal w każdej łazience. Świetnie sprawdzają się w małej łazience, jak i w dużej. Zapewniają wygodne korzystanie, a przede wszystkim zapewniają łatwe utrzymanie ładu i porządku.


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Meble łazienkowe – stojące czy wiszące?