Meble młodzieżowe bez tajemnic. Poznaj 3 zasady, które pomogą ci urządzić azyl nastolatka3 min read


Jakie meble młodzieżowe polecacie? To jedno ze zdań, które pada z ust praktycznie każdego z nas w trakcie poszukiwania wyposażenia pokoju nastolatka. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i wymaga dłuższego zastanowienia, a prośby o plecenie lub o wskazanie najlepszego produktu, zewsząd zasypują sklepy meblowe.

Zestaw mebli dla nastolatka Monako III

Prawda jest taka, że sypialnia twojego nastolatka może być jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń w domu. Wnętrze musi wyrazić zarówno styl, jak i zainteresowania dorastającego dziecka, jednocześnie pasować też do wystroju pozostałych części domu. Dlatego wybierając meble młodzieżowe, warto kierować się pewnymi prostymi, lecz mało znanymi zasadami. Przeglądając razem z nami inspirującą galerię zdjęć, unikniesz typowych błędów w aranżacji pokoju nastolatka.

Wszyscy częściej potrafimy wskazać to, czego nie chcemy lub nie potrzebujemy niż to, czego nastolatkowi naprawdę będzie potrzeba do codziennej nauki i wypoczynku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie ->->->
5 rzeczy, które nastolatek chce mieć w swoim pokoju. 

Po pierwsze mniej znaczy więcej, czyli czy nastolatek naprawdę potrzebuje aż tylu rzeczy?

Najlepszym przykładem funkcjonalnego przechowywania w przestrzeni nastolatka jest szafa młodzieżowa Pok. Sprytnie zorganizowana przestrzeń wewnątrz mebla pomieści nie tylko odzież, ale także sprzęt sportowy, niemający swojego miejsca plecak czy zapasowy koc na jesienne wieczory. Dzięki możliwości dołożenia dodatkowych półek i organizerów zyskujemy pewność, że szafa będzie rosnąć wraz z dzieckiem i jego zwiększającymi się potrzebami.  

Neutralna paleta kolorów, jaka wyróżnia szafę to doskonałe tło aranżacyjne dla wielu śmielszych kompozycji, kreatywny nastolatek z pewnością wykorzysta gładkie fronty jako miejsce na „wernisaż” zdjęć, plakatów i innych personalizujących wnętrze dodatków. Może to dobry moment, żeby przypomnieć sobie, jak wyglądał Twój pokój młodzieżowy, kiedy byłaś lub byłeś w wieku swojego dziecka. Lekka doza wspomnień pomoże z większą wyrozumiałością spojrzeć na rewolucyjne pomysły buntującego się nastolatka 😊

Zadbaj o przyjazne miejsce do nauki – bierzemy pod lupę biurka młodzieżowe. 

Nawet mały pokój młodzieżowy obowiązkowo powinien mieć wydzieloną przestrzeń dedykowaną specjalnie do nauki i realizacji kreatywnych projektów pozaszkolnych. Może to być biurko jednak kiedy potrzebny jest większy blat roboczy to, najlepiej sprawdzi się model narożny lub po prostu mały stół, pod którym umieścisz kontenerek z szufladami na przybory. 

Biurko uniwersalne Kylie

Dobra rada: Półki, półki, półki.  Jak dotąd niedoceniane półki powoli wracają do łask. Dotychczas kojarzone raczej z przysłowiowym prostym kawałkiem deski współcześnie przybierają o wiele ciekawsze kształty i oprócz domowej biblioteczki gromadzą kwiaty, pluszaki, ramki ze zdjęciami, a nawet służą do przechowywania odzieży.

Nawet jeśli dziecko upiera się na różowe meble młodzieżowe, pozwól mu wybrać!  

Urządzając pokój dorastającego dziecka, pamiętajmy, że nie wszystkie nastolatki kochają jaskrawe kolory, plakaty z kinowych hitów czy atakujące zewsząd wyraziste wzory. Jeśli i Twoje dziecko woli pastelowe lub lekko rozbielone barwy, daj mu więcej swobody i przychylnym okiem spójrz na dodający przytulności puszysty dywan, klasycznie pikowaną narzutę na łóżko czy zasłonki w drobne kwiaty. Taki nieco romantyczny wystrój lub jak inni powiedzą w stylu angielskim, tworzy kojącą, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę we wnętrzu.

Meble młodzieżowe Story I

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu nadal zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić meble młodzieżowe i jak powinien wyglądać mały pokój nastoletniego ucznia to więcej odpowiedzi i inspirującą galerię zdjęć znajdziesz we wpisie ->->-> Jak urządzić mały pokój młodzieżowy? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.