Meble młodzieżowe dla chłopca – jakie wybrać?5 min read 2 komentarze


Meble młodzieżowe dla chłopca muszą odzwierciedlać jego pasje, zainteresowania i potrzeby. Oderwanie projektu pokoju młodzieżowego od jego charakteru skończyć się może frustracją nastolatka. Zapewnij mu komfortowe miejsce, gdzie z przyjemnością będzie się uczył, bawił i rozwijał. Pokój młodzieżowy określa nastolatków.

Pozwól na kreatywność i zapewnij mu podstawowe meble, a pokój stanie się jego małym królestwem. Meble nie muszą być nudne, ale nastolatek, będąc w wieku, gdzie jest rozdarty między dzieciństwem a dorosłością potrzebuje mebli młodzieżowych bez infantylnych wzorów, ale  też z dyskretną dozą energetycznych dodatków.

pokój nastolatka

Meble młodzieżowe dla chłopca z żółtymi dodatkami Temero III.

Co musi się znaleźć w pokoju nastolatka?

Meble młodzieżowe to specyficzne zestawy, bo muszą być wszechstronne i spełniają często kilka funkcji. Nastolatek musi mieć zapewnioną przestrzeń funkcjonalną i praktyczną.

Biurko

Biurko to centralne miejsce nauki i pracy. Musi być duże, aby pomieścić podręczniki, książki, zeszyty i komputer. Jeśli Nastolatek posiada komputer stacjonarny, przyda się specjalne biurko pod komputer z ruchomą półką na klawiaturę, nadstawką na monitor oraz szafką na drukarkę i stację komputerową. Doskonale sprawdzi się też biurko narożne, które efektywnie zagospodaruje każdy kąt, dając dużo blatu roboczego. Biurko z szafką i szufladą pozwoli szybko uporządkować powierzchnię biurka.

Łóżko młodzieżowe

Łóżko młodzieżowe z idealnie dobranym materacem pozwala na relaks i głęboki sen nastolatka, w jego najważniejszym okresie rozwoju. Pamiętaj, że z upływem lat, materac może nie odpowiadać dziecku, ponieważ zmienia się jego waga i wzrost. Dziecko na każdym etapie potrzebuje innego materaca, który również ma swoją określoną żywotność max. 8 lat. Praktycznym rozwiązaniem będzie też szuflada pod łóżkiem, która pozwoli schować pościel, koce czy akcesoria.

Nastolatek wiele czasu spędza na nauce w łóżku. To właśnie też tutaj rozmawia przez telefon, czy spędza czas w Social Media, dlatego ważne jest by łóżko miało wyższy i miękki zagłówek, który pozwoli się wygodnie oprzeć.

Pojemna szafa i komoda

Gdy usłyszałam, że jedyne czego nastolatek w pokoju nie ma to porządku, przyszło mi na myśl tylko jedno rozwiązanie. Pojemna szafa z drążkami, półkami i komoda z szerokimi szufladami to najlepsza opcja dla nastolatka. Pozwoli mu to dobrze zorganizować swoje rzeczy. Szafa z drzwiami przesuwnymi, a może narożna? Ważne by miała wystarczającą ilość miejsca. W szafie zarezerwuj też miejsce na sprzęt sportowy czy plecaki.

Regał lub półki

Półki nad biurkiem lub łóżkiem sprawią, że nastolatek będzie miał pod ręką wszystko czego potrzebuje. Regał za to idealne miejsce do podręczników, zeszytów, a zwłaszcza kolekcji książek, czy sportowych trofeów.

Fotele lub sofa i stolik

Jednym słowem kącik na spotkania z przyjaciółmi. To właśnie tutaj nastolatek będzie przyjmował swoich gości, a samo biurko nie jest najlepszym do tego miejscem. Mała sofa, czy narożnik ze stolikiem kawowym to dobre miejsce na spotkania z przyjaciółmi.

Meble młodzieżowe Forte – przygoda i marzenia

Meble młodzieżowe Forte to pełne niesamowitych pomysłów meblościanki. Soczyste kolory półek podświetlone zestawem LED ożywiają subtelną biel i szarości. Niespotykany design uchwytów to kropka nad „i”  w zestawie Colors. Meble młodzieżowe Forte pobudzają wyobraźnię, jednocześnie gwarantują, że nawet u progu dorosłości nie będą infantylne. To co wyróżnia meble młodzieżowe Forte to gwarancja jakości i niebanalnego wnętrza.

meble-mlodziezowe-colors

Meble dla chłopaka Forte – kolekcja Colors.

Meble młodzieżowe dla chłopca – mały pokój

Mały pokój młodzieżowy to nie lada wyzwanie. Trzeba w nim zmieścić równie wiele mebli, tyle co w dużym. Oto meble, które ułatwiają przechowywanie:

  •  szafa narożna lub garderoba,
  •  biurko narożne z szafkami i szufladami lub kontenerkiem pod biurko,
  •  łóżko piętrowe lub łóżko z szufladami,
  •  półkotapczan,
  • wysoki regał i półki nad biurkiem,
  • narożnik młodzieżowy z funkcja spania.

Tematyczny pokój młodzieżowy dla chłopca

Ważne jest, aby to właśnie nastolatek miał największy udział w jego aranżacji. W tym okresie buntu i dojrzewania u progu dorosłości, gdy chce mieć wpływ na swoje decyzje i mentalnie chce opuścić rodzinne gniazdo. Aranżacja swojego pokoju i miejsce na wyraz swojej osobowości są w ich żargonie Must Have, czyli to będzie właśnie ich przestrzeń i schronienie, gdzie powinni dawać upust swojej kreatywności.

Mieć własny kąt, by przyjąć swoich gości i rozwijać swoje pasje. Dlatego pokój nastolatka może być urządzony tematycznie, według jego pasji. Stąd na przykład dla miłośnika książek, doskonały będzie regał na książki, a dla kinomana plakaty filmowe na ścianie będą równie ważne co trofea sportowe dla lekkoatlety. Miłośnik gier komputerowych potrzebuje specjalnego fotela gamingowego, który pozwoli mu na ergonomiczne siedzenie przy biurku bez szkody na jego postawie.

meble młodzieżowe dla chłopca

Biurko w pokoju nastolatka

Styl skandynawski w pokoju nastolatka

Styl skandynawski w pokoju nastolatka

Kanapa do pokoju młodzieżowego

Kanapa Lora


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “Meble młodzieżowe dla chłopca – jakie wybrać?

  • Ewelina

    Osobiście skusiłam się na zakup dopiero po gruntownej analizie, czego moja pociecha oczekuje 🙂 To nie sztuka kupić, sztuką jest kupić, żeby było odpowiednie. Z jest ten problem, że są bardzo nowoczesne, często wykraczające po za nasze wyobrażenia. Tak czy inaczej: niech decydują młodzi, w końcu to im ma służyć.

  • Pingback: Pokój młodzieżowy – styl skandynawski.