Meble tapicerowane w stylu Vintage2 min read 4 komentarze


Wczoraj niczego nieświadoma wybrałam się do kina na seans ostatniego filmu Andrzej Wajdy „Powidoki”, który opowiada o wybitnym malarzu Władysławie Strzemińskim, a akcja dzieje się w Polsce w latach 50-tych. Powidoki to zjawisko optyczne, polegające na odbiciu oglądanego obrazu po odwróceniu od niego wzroku, a muszę przyznać, że takie wrażenie towarzyszy mi od wczoraj.

A czym mnie zachwycił? Otóż mój wzrok utkwił na wiernie odtworzonym mieszkaniu artysty, a konkretnie na głębokiej zieleni ścian, ciemnym drewnie regałów na książki i kanarkowych krzesłach. Te zapomniane meble od kilku lat świętują swoją drugą młodość. Styl PRL to nie tylko mieszkania umeblowane mahoniowymi, lakierowanymi meblościankami, mdłymi tapczanami czy linoleum.

Projektanci doceniają od kilku lat ponadczasowe modele foteli, komód czy kanap, a słynne blogerki odnawiają zapomniane meble i łączą je z powodzeniem z nowoczesnymi wnętrzami. Kanapa oraz fotel z kolekcji Atena to idealny przykład stylu Vintage, ale w nowoczesnym wydaniu. Energetyczny kolor oraz lite drewno nóżek doskonale ożywi wnętrze.

meble

Są takie modele mebli, ponadto polskie,  które stały się ikonami stylu i nigdy nie wychodzą z mody. Dobrym tego przykładem jest krzesło typu 366. Umiarkowanie nowoczesny design, lekka forma oraz wygodne siedzisko zapewniło mu sławę, która trwa już od wielu lat. W naszej ofercie mamy również krzesło  inspirowane stylem vintage, które można obejrzeć tutaj.

Na fali wspomnień aranżacji wnętrz z dawnych dekad powstały odświeżone modele Arcadia, które wzbudzą sentyment, a może zainspirują do poszukiwań starych mebli na pchlim targu i ich własnoręczne odrestaurowanie, tak jak robią to znane blogerki, które umiejętnie zestawiają je np. z industrialnym loftem.

A może na Twoim strychu stoi zapomniane krzesło typu 366 lub komoda z dawnych lat i tylko czeka, aby dać mu drugą szansę?

Podziel się w komentarzu swoimi odkryciami.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarzy do “Meble tapicerowane w stylu Vintage