Meble tapicerowane w stylu Vintage2 min read 4 komentarze


Wczoraj niczego nieświadoma wybrałam się do kina na seans ostatniego filmu Andrzej Wajdy „Powidoki”, który opowiada o wybitnym malarzu Władysławie Strzemińskim, a akcja dzieje się w Polsce w latach 50-tych. Powidoki to zjawisko optyczne, polegające na odbiciu oglądanego obrazu po odwróceniu od niego wzroku, a muszę przyznać, że takie wrażenie towarzyszy mi od wczoraj.

A czym mnie zachwycił? Otóż mój wzrok utkwił na wiernie odtworzonym mieszkaniu artysty, a konkretnie na głębokiej zieleni ścian, ciemnym drewnie regałów na książki i kanarkowych krzesłach. Te zapomniane meble od kilku lat świętują swoją drugą młodość. Styl PRL to nie tylko mieszkania umeblowane mahoniowymi, lakierowanymi meblościankami, mdłymi tapczanami czy linoleum.

Untitled-4

Projektanci doceniają od kilku lat ponadczasowe modele foteli, komód czy kanap, a słynne blogerki odnawiają zapomniane meble i łączą je z powodzeniem z nowoczesnymi wnętrzami. Kanapa oraz fotel z kolekcji Atena to idealny przykład stylu Vintage, ale w nowoczesnym wydaniu. Energetyczny kolor oraz lite drewno nóżek doskonale ożywi wnętrze.

meble

Są takie modele mebli, ponadto polskie,  które stały się ikonami stylu i nigdy nie wychodzą z mody. Dobrym tego przykładem jest krzesło typu 366. Umiarkowanie nowoczesny design, lekka forma oraz wygodne siedzisko zapewniło mu sławę, która trwa już od wielu lat. W naszej ofercie mamy również krzesło  inspirowane stylem vintage, które można obejrzeć tutaj.

PIANO_LUX7ok

Na fali wspomnień aranżacji wnętrz z dawnych dekad powstały odświeżone modele Arcadia, które wzbudzą sentyment, a może zainspirują do poszukiwań starych mebli na pchlim targu i ich własnoręczne odrestaurowanie, tak jak robią to znane blogerki, które umiejętnie zestawiają je np. z industrialnym loftem.

A może na Twoim strychu stoi zapomniane krzesło typu 366 lub komoda z dawnych lat i tylko czeka, aby dać mu drugą szansę?

Podziel się w komentarzu swoimi odkryciami.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

4 komentarzy do “Meble tapicerowane w stylu Vintage