Meble z funkcją rozkładania – idealne do małego mieszkania!3 min read


Meble z funkcją rozkładania

Przy urządzaniu wymarzonego, niewielkiego mieszkania, niełatwo dopasować meble pod względem rozmiaru i funkcjonalności. Niewielki metraż zmusza nas do rozsądnych i bardzo przemyślanych zakupów. Są jednak i na to sposoby, by w niedrogi i bardzo funkcjonalny sposób urządzić małe mieszkanie – meble z funkcją rozkładania.

Zgrabna sofka zamiast leżanki

Świetnie byłoby, gdyby każdy z domowników, miał do użytku własną sofkę, leżankę bądź szezlong i mógł wypoczywać w iście królewskich warunkach, nie przejmując się brakiem miejsca. Niestety, rzadko się zdarzają takie sytuacje. Jednak są sposoby na odrobinę luksusu przy niewielkim zużyciu powierzchni – rozkładana sofka. Na co dzień służy jako idealna miejscówka do wygodnego oglądania telewizji. Jednak, gdy w ciągu dnia poczujemy zmęczenie, wystarczy kilka prostych ruchów, by przemienić ją w niesamowicie komfortową leżankę, która może także służyć jako dodatkowe miejsce do spania dla gości.

Stoliku rozłóż się!

Jednym z priorytetów przy urządzaniu jadalni jest możliwość wspólnego biesiadowania i spożywania posiłków z domownikami i gośćmi przy jednym stole. Jednak czy jest sens kupować stół na 12 osób, gdy łączna liczba mieszkańców domu nie przekracza liczby 4? Co zrobimy, gdy jednak któregoś dnia, odwiedzi nas spora liczba osób? To bardzo proste! W takich sytuacjach wyciągamy swojego asa z rękawa, w postaci rozkładanego stołu, który posiada dodatkowy, ukryty blat. Nie wywołując zamieszania, ekspresowo zwiększymy ilość miejsc przy stole, i teraz każdy może zasiąść swobodnie na swoim miejscu. To idealne rozwiązanie dla małych mieszkań.

Stół rozkładany

Co zamiast łóżka?

Chciałbyś, by w Twoim mieszkaniu, dało się odczuć nastrój gościnności? Zastanów się nad zakupem narożnika bądź kanapy rozkładanej. Warto dysponować w mieszkaniu, dodatkowymi powierzchniami do spania, dla odwiedzających nas osób. Po co inwestować w dodatkowe łóżka, które przez większość czasu będą nieużywane, a zajmą sporo miejsca, które możesz przecież inaczej zagospodarować. Do salonu warto, więc wstawić narożnik z funkcją spania bądź wersalkę. Dzięki miękkim oparciom jest to idealne rozwiązanie do przesiadywania tam za dnia, wieczorem zaś bezproblemowo zmienisz jego formę w komfortowe łóżko do spania. Ważnym elementem jest pojemnik, w którym po przespanej nocy możesz schować pościel i tym samym sprawić, że w pomieszczeniu zagości upragniony ład i porządek.

„Potrzeba jest matką wynalazków!”

Może wygląda to jak komoda, ale to bardzo komfortowe łóżko! Idea jest bardzo prosta. Chodzi tu głównie o to, by łóżko służyło w nocy za wygodne miejsce do spania, a w dzień znikało, przemieniając się w estetyczną komodę. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach — tych małych, jak i tych dużych. Dzięki wyposażeniu mieszkania w taki półkotapczan, za pomocą kilku ruchów można zmienić sypialnię w pokój dzienny.

Skonstruowane są tak, by otwieranie i zamykanie nie przysparzało nam wielu kłopotów, a system mocowań przytrzymuje materac i pościel tak, by chowały się wraz z całym łóżkiem. Ustępuje wtedy ono miejsca innym meblom i wolną przestrzeń ciągu dnia może w zająć na przykład rozkładany stół z krzesłami albo fotel.

Jest to mebel wolnostojący, a przymocowywany do ściany – oznacza to, że jest bardzo stabilny i wytrzymały. Doskonale sprawdzi się: na co dzień, jako łóżko sypialniane, od święta – przy wizycie gości, a także w pokoju dziecka, które potrzebuje miejsca do zabawy.

Półkotapczan

Uniwersalne meble z funkcją rozkładania łączy to samo – kompaktowość i wielofunkcyjność. Pasują zarówno do niewielkich pomieszczeń, jak i okazałych salonów. Za sprawą swej wielofunkcyjności, odpowiadają na współczesne wyzwania i oczekiwania stawiane przez użytkowników. To doskonały sposób na aranżację Twoich pomieszczeń!


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.