Mirjan24 – 8 elementów, które sprawia, że się kręci5 min read 3 komentarze


Czy przeglądając sklep internetowy, zastanawiałaś się kiedyś, ile osób stoi za tym, na co patrzysz?

Wchodząc do sklepu na przedmieściu czy w galerii po krótkim czasie, jesteśmy w stanie ocenić, ile osób w nim pracuje, a nawet potrafimy te osoby wskazać. Internet ma to do siebie, że nie widzimy, kto jest po drugiej stronie, przez co też przeważnie ignorujemy takie rozważania.

Chciałbym dzisiaj rzucić nieco światła na nasz sklep i pokazać, ile osób każdego dnia skupia się na tym, aby sklep mógł w pełni funkcjonować i prosperować.

Zaczynając od początku – aby można było sklep obsłużyć, najpierw musi on powstać. Mirjan24.pl – ruszył w kwietniu 2012 r. I za jego obsługę techniczną odpowiadała zewnętrzna firma.
Po naszej stronie zajmowały się nim trzy osoby nadzorujące asortyment, szatę graficzną, obsługę klienta oraz reklamę.

W 2013 r. zmiany zaczynały nabierać rozmachu między innymi przez intensywny wzrost zainteresowania naszą ofertą. Z upływem czasu otwarte zostały nowe systemy sprzedaży takie jak Allegro, Aukro, eBay oraz otworzono nowe internetowe sklepy za granicą.

Stawianie poprzeczki coraz wyżej i wyżej zaowocowało rozwinięciem umiejętności działu IT i dostrzeżeniem nowych potrzeb firmy, jak i klientów. Dzisiaj o sklep Mirjan24.pl stale dba ponad 10 osób. Każda z nich ma swój olbrzymi wkład w to, jak sklep funkcjonuje na wielu płaszczyznach. Jakich płaszczyznach?

1. Sprawność techniczna

To jak szybko działa sklep, jaką ma funkcjonalność czy jak dopasowuje się do urządzeń mobilnych, definiuje zespół webmasterów, a w przypadku mirjan24.pl jest to Łukasz, który dba o to, by na sklepie nie brakło atrakcyjnych grafik, filtrów, innych modułów, a w końcu, by wszystko razem sprawnie funkcjonowało. Swoje pomysły i projekty Łukasz konsultuje z Przemkiem, który nadzoruje zespół webmasterów.

Webmaster - Łukasz

Webmaster – Łukasz

2. Asortyment

Aby nasza oferta stała na najwyższym poziomie zatrudniamy osoby, których głównym zadaniem jest dbanie o stan naszych ofert mebli. Tą drogą trafiamy do Sabiny, która każdego dnia dodaje nowe oferty, wycofuje stare lub wprowadza stosowne korekty. Sabina ściśle współpracuje z Łukaszem, który za sklep ponosi główną odpowiedzialność. Osoby zajmujące się asortymentem nadzoruje Tomek, który odbiera polecenia bezpośrednio od szefa i ubiera je w zadania dla nich.

3. Szata graficzna

Przeglądając mirjan24.pl, rzucają się w oczy liczne banery promujące i informacyjne, za które odpowiedzialny jest dział grafików prowadzony przez Roberta. To on decyduje o tym, który z grafików przygotuje nowy motyw graficzny lub podejmie się tego sam. Nie jest to łatwe zadanie przez wzgląd na to, ile mamy gustów w naszym dziale 🙂

Grafik - Robert

Grafik – Robert

4. Wizerunek

To kolejny ważny element naszego sklepu. Internet to miejsce, w którym ocenia się bardzo szybko i łatwo. Zdecydowana większość osób ma skłonność do bezpodstawnej krytyki. Dlatego cieszymy się, że jest z nami Basia, która dba o nasz PR. Codziennie na jej głowie spoczywa między innymi przygotowanie odpowiedzi na pytania o to, jak ocieplić naszą relację z klientem i jak jeszcze lepiej na nich się otworzyć przybliżając im naszą firmę. Basia jak sama przyznaje – nie nudzi się ani przez chwilę.

5. Media społecznościowe

Za ten temat odpowiedzialna jest Klaudia. Codziennie kontroluje to, co się dzieje na Facebooku i Instagramie. Odpowiedzialna jest też za planowanie i prowadzenie harmonogramu postów i ich tematyki. Media społecznościowe to ważny element naszej komunikacji z klientem, dlatego obsadzając Klaudię w roli Social Media Managera, mamy pewność, że profile prowadzone są na odpowiednio wysokim poziomie.

Social media manager - Klaudia

Social media manager – Klaudia

6. Treści

Ważnym momentem dla naszego sklepu było pojawienie się w naszej świadomości myśli mówiącej o tym, że sklep to nie tylko obrazki. Istotne jest również to, jak oferowane przez nas meble są opisane. Dlatego pojawiło się wśród nas stanowisko copywritera, które obejmuje Sabina. Każdego dnia, Sabina wędruje swoją wyobraźnią szukając pomysłów na przygotowanie opisu narożnika, szafy czy… półki. Muszę przyznać, że to dzielna kobieta. 🙂

7. Reklama

Jest to nasza najszersza płaszczyzna. Istnieje jej kilka stałych elementów, jak i tych płynnych.
Stałe działania mieszczą w sobie reklamy prowadzone w google.pl i innych serwisach, które nadzoruje Radek. Reklamę tę uzupełniamy o optymalizację sklepu pod wymagania wyszukiwarek, dbając tym samym o pojawienie się w wynikach wyszukiwania i między innymi tym zajmuje się Ja.

Płynną część stanowią wszelkiego rodzaju inicjatywy współpracowników sprowadzających się do pomysłów na promocje czy konkurs. Nasza otwartość na takie koncepcje niejednokrotnie zaowocowała strzałem w symboliczną 10.

SEM - Radek

SEM – Radek

8. Obsługa klienta

Gdy osoba przeglądająca nasz sklep dokona zakupu, staje się naszym klientem. Od tego momentu zostaje on przydzielony Andżelice, która zadba o udzielenie wszelkiej informacji na temat zamówienia i dostawy troszcząc się o to, aby klient w spokoju mógł oczekiwać na swoje nowe meble.

Obsługa klienta - Andżelika

Obsługa klienta – Andżelika

W duchu wiem, że zaledwie liznąłem temat prowadzenia naszego sklepu i wierzę, że osoby pominięte zrozumieją, że nie sposób tutaj wszystko i wszystkich opisać, ponieważ – uwaga – nie mam tyle czasu 🙂
Mam nadzieje, że dzięki temu wpisowi przeglądając następnym razem nasz sklep, pomyślisz przez chwilę o tym, ile pracy stoi za tym na co patrzysz oraz zastanowisz się, jak do nas trafiłaś i kto z nas za tym stoi 🙂


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 komentarzy do “Mirjan24 – 8 elementów, które sprawia, że się kręci