Mirjan24 charytatywnie3 min read


Każdy z nas może pomagać, a każda pomoc jest wartościowa. Przecież nie zawsze chodzi o wielkie gesty, równie ważna są te małe, które wywołają u kogoś radość i szczęście. A jak kiedyś powiedział Albert Schweitzer „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” i w 100% się z tym zgadzamy oraz mamy przyjemność doświadczać tego uczucia.

Firma Mirjan24 od lat przekazuje środki finansowe na działania wspierające lokalną społeczność oraz meble, które stają się częścią placówek publicznych, ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne, a także domy dziecka.  Jak się okazuje, ten gest przekazania mebli, potrafi wywołać radość u innych, która wraca do firmy w różnej formie podziękowań i ogromnej dawce pozytywnej energii, napędzającej do działania. A w tym wpisie, chcemy przekazać ją również Wam.

Poniżej zebraliśmy kilka naszych ostatnich wizyt w ośrodkach WTZ, placówkach szkolonych, a także w pobliskim Domu Dziecka. Zdamy Wam również relację z innych charytatywnych działań Mirjan24.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Słupi i Doruchowie

Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówkami, które dają osobom niepełnosprawnym i niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. Usamodzielniają i przystosowują do życia w społeczeństwie. Dlatego też postanowiliśmy doposażyć wybrane placówki: WTZ w Słupi pod Kępnem oraz WTZ w Doruchowie w meble, które pomogą w organizacji przestrzeni, umożliwiając i ułatwiając pracę opiekunów z osobami niepełnosprawnymi.

Przedszkole Lututów

Przedszkole w Lututowie to miejsce, do którego zupełnie za darmo przekazaliśmy niezbędne dzieciom pufy i miękkie siedziska. Na wyposażenie placówki podarowaliśmy również tak niezbędną przedszkolakom stolarkę, wśród której znalazły się m.in. nowoczesne ławy, witryna, szafki RTV oraz pojemna skrzynia na zabawki z naszego bestsellerowego zestawu mebli dedykowanych właśnie najmłodszym użytkownikom. Jesteśmy przekonani, że przekazane meble uprzyjemnią dzieciom czas spędzony w przedszkolu.  

Nie sposób nie wspomnieć o ogromnym wrażenie, jakie wywarła na nas postawa rodziców małych przedszkolaków. Z pełnym zaangażowaniem i oddaniem poświecili oni swój czas, by przygotować dla swoich pociech bezpieczne wnętrze i ładny teren wokół placówki. Chylimy czoła!

Naszą wizytę w Lututowskim przedszkolu zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc i sprawny rozładunek mebli.

Pomoc dla Ali

Zdrowie jest bezcenne – to prawda, ale niestety walka o powrót do zdrowia, często kosztuje zbyt wiele. Doskonale o tym wie Ala oraz jej najbliżsi, którzy każdego dnia stawiają czoło rzeczywistości i starają się zmienić przyszłość – przyszłość ALI… Właśnie w tym celu powstała akcja  #NiesiemyPomocAli w ramach której są organizowane licytacje, z których dochód zostanie przekazany na niezbędny do normalnego funkcjonowania zabieg.

Duma nas rozpiera, kiedy pomyślimy sobie, że przyczyniliśmy się do dołożenia cegiełki w tym szczytnym celu. Na licytację trafił jeden z naszych narożników – a hojne i dobre serce wylicytowało go za ponad 1000 zł! Kwota zasiliła konto Ali na lepszą przyszłość. Wszystkim licytującym dziękujemy!

Dom Dziecka w Namysłowie

Namysłowski Dom Dziecka to szczególnie bliska nam placówka, dlatego też na naszej charytatywnej trasie nie mogliśmy pominąć i tej placówki. Nasz kurier dostarczył dzieciom serię witryn i mamy nadzieję, że ich półki będą doskonałym miejscem na ustawienie zdobywanych przez dzieci trofeów, ich wspólnych zdjęć i pamiątek z wyjątkowych wydarzeń.

Doposażając placówkę, towarzyszyła nam nadzieja, że w ten sposób, ułatwimy codzienność mieszkającej tam grupy. Wierzymy, że dzięki nowym meblom życie domowników stanie się choć trochę przyjemniejsze.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.