Narożniki do małego salonu – 3 propozycje3 min read 6 komentarzy


Prawdopodobnie każdy entuzjasta urządzania wnętrz marzy o dużym salonie, w którym mógłby spełniać swoje designerskie fantazje. Standardowy zestaw to kominek, komplet wypoczynkowy lub narożnik, duży telewizor, długi stół i witryna z komodą.

Obiad z rodziną, wspólny seans filmowy a wieczorem whisky przy rozpalonym kominku. To bardzo wygodny i praktyczny układ. Jednak co w przypadku gdy nasz salon nie jest długości 10 metrów ani nawet 8 a co najwyżej 4?

Czy musimy rezygnować wtedy z naszej przyjemnej wizji? Uważam, że nie. Idąc na kompromis, możemy zaaranżować miejsce na wypoczynek, wykorzystując w tym celu mebel tapicerowany, jakim jest narożnik.

Pewnie wyglądasz teraz tak

naprawdę? narożnik?
wow - narożnik

Ale hej – chce Ci pomóc!

Tak się składa, że przygotowałem dziś dla Ciebie aż trzy propozycje narożników. Będą one idealne dla małego salonu dzięki swoim odpowiednim rozmiarom. Przy ich typowaniu stawiałem również na atrakcyjny wygląd oraz ich jakość wykonania (osobiście przeze mnie zbadaną). A więc gotowy? Tak? Ok, startujemy.

1. Narożnik skandynawski Lobelia

Narożnik skandynawskiTo elegancki narożnik oparty o przyjemną w dotyku tkaninę, której neutralny kolor łatwo będzie Ci dopasować do innych mebli i elementów salonu. Jego przeszycia są drobne i dokładnie wykonane. Narożnik wyposażony jest w pojemnik na pościel i funkcję spania o powierzchni 207×122 cm, co pozwala wyspać się nawet dwóm osobom.

2. Narożnik rozkładany Ragus

narożnik rozkładany Ragus

To już nieco wyższa półka wśród narożników. Muszę przyznać, że ten model budzi bardzo pozytywne wrażenie stylistyczne, jak i pod kątem wykonania. Jego siedzisko jest sprężyste, ale nadal odpowiednio miękkie by dłuższe posiedzenie nie było uciążliwe. Tkanina jest bardzo przyjemna w dotyku a struktura, nadaje jej wytrzymałości. Przyszyte do oparcia poduchy lekko przyjmują oparte ciało, nie tracąc na elastyczności. Narożnik oczywiście posiada pojemnik na pościel oraz funkcję spania o powierzchni 125×180 cm.

3. Narożnik rozkładany Misti

narożnik rozkładany misti

Jest to bardzo ciekawa propozycja wśród narożników. Mebel zachowuje przyjazne oku proporcje. Jego niski profil i szerokie podłokietniki kreują wizerunek solidnego i rzeczywiście taki jest. Misti został wyposażony w bardzo dobrej jakości poduchy. Te większe zostały przyszyte do siedziska z wyjątkiem tej po lewej stronie. Niższe poduszki zostawione są luzem. Wracając do podłokietników, są one stosunkowo twarde i jeśli ktoś na nich postanowi usiąść, to nie zrobi na nich większego wrażenia. Model ten częściowo został wypełniony sylikonem. Posiada pojemnik na pościel oraz funkcję spania o powierzchni 126×214 cm.

Posiadając mały salon, nie musimy rezygnować z wygody. Aktualna oferta mebli tapicerowanych jest tak bogata i elastyczna, że każdy ma szansę wybrać model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Kliknij link, jeśli chcesz obejrzeć więcej narożników do salonu.


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 komentarzy do “Narożniki do małego salonu – 3 propozycje