Nowoczesne meble do salonu – galeria inspiracji!4 min read


Zrywając ze stereotypem „zwykłych mebli do salonu”, prezentujemy aranżacje, które za niewielkie pieniądze możesz zrealizować w swoim domu! Czytaj dalej i dowiedz się, co trzeba wziąć pod uwagę wybierając meble do salonu w stylu modern. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy właśnie te, które na pewno wzbudzą Twoje zainteresowanie!

#O tym się mówi!

Personalizacja wnętrz to jeden z mocniejszych trendów tego roku. Chcemy otaczać się przedmiotami, które mówią o naszych pasjach, rodzinie i o stylu życia. Bez żalu żegnamy więc projekty typu „kopiuj-wklej” i z impetem wchodzimy w erę wnętrz nowej generacji!

Czy białe meble do salonu są passé? 

Nowoczesne aranżacje wnętrz kochają kolory, również te delikatne, stonowane i niekrzykliwe, które pewnie części z nas wydają się nieco patetyczne. Podkreślić trzeba jednak, że w zależności od sposobu, w jaki barwy te zostały użyte w pomieszczeniu, mogą one zyskać oszałamiającą moc wyrażania naszej osobowości i charakteru.

Tak służąca wypoczynkowi przestrzeń dzienna, jak i elegancki salon są miejscami, w których zawsze sprawdzą się białe lub mocno rozbielone pastele, ponieważ stanowią one doskonale tło dla bardziej wyrafinowanych dodatków, a co najważniejsze nie prowadzą do kompozycyjnego chaosu. Białe meble nawet do pomieszczenia o mikro powierzchni, wprowadzą wizualną lekkość i korzystne wrażenie przestronności.

Przeglądając powyższe fotografie, można jednoznacznie stwierdzić, że na każdej z nich aranżacja w całym salonie jest konsekwentnie przemyślana. Taki zabieg sprawia, że niezwykle łatwo wprowadzić zmiany – wystarczy tylko wstawić nowe dodatki, zmienić zasłony lub zdecydować się na pas tapety na jednej ze ścian i et voilà – salon w nowej odsłonie gotowy!

Extra lifehack!!!
Fronty z połyskiem sprawdzą się w niewielkich i słabo doświetlonych pomieszczeniach. 
Wysoki połysk odbija światło i intensyfikuje kolor!

Meblościanki z bio-kominkiem – hit czy kit?

Dzięki nowoczesnym technologiom udało się stworzyć wysokiej jakości, trwałe i bezpieczne meblościanki z bio-kominkiem. Pojawienie się jasnego, żywego ognia we wnętrzu stolarki jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie użytkowników takim właśnie rozwiązaniem. Kompakt (połączenie: szafka RTV + bio-kominek) dedykowany jest właścicielom małych mieszkań w bloku i tym, którzy nie przepadają za robieniem porządków wokół tradycyjnego kominka. 

Bio-kominek zasilany jest dedykowanym mu paliwem, dzięki czemu łatwo jest utrzymać go w czystości. Nie stosuje się tu drewna, jak to jest w przypadku tradycyjnych kominków, nie trzeba też oczyszczać go z popiołu, co jest bardzo wygodną i praktyczną funkcją. 

Zwróćmy też uwagę, że ognisko i rozchodzący się od niego blask umilą nie tylko jesienne wieczory. Przyjemne światło stworzy też w pomieszczeniu sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę przytulności, komfortu i bezpieczeństwa. 

W nowoczesnym salonie takie meble to prawdziwy skarb!

mebLOVE rewolucje – idzie nowe!

Prosto spod ręki designerów wyszły właśnie meble pokojowe o nieco futurystycznym wyglądzie. Te inspirowane industrializmem propozycje przybierają najróżniejsze kształty. Przede wszystkim są to komody, szafy, a nawet całe meblościanki o nieregularnych proporcjach. Ich bryły, zamiast wieńczyć tradycyjny kant, wykończone są kanciastą lub wprost przeciwnie obłą powierzchnią.

Ten celowo stosowany zabieg jest niezwykle efektowny, ale jak twierdzą wiodący projektanci użytkowego designu, ma też swoje praktyczne funkcje. Mianowicie, w kuluarach mówi się, że nowoczesne meble w łatwy sposób pozwalają poprawić optyczne proporcje pomieszczenia (zaaranżowana z nimi przestrzeń, wyda się nam przyjemniejsza i większa niż jest w rzeczywistości). Prawdą jest też, że współczesne meble wprowadzają do wnętrza odrobinę awangardy i zdecydowanie dodają mu energii.

Nie bój się dodatków! Nawet te w mocnych kolorach lub błyszczące z daleka, wnoszą do aranżacji blask i elegancję. Wykonaj je własnoręcznie – piękno ukryte jest w ich niepowtarzalności i unikalności. Swoim małym DIY udekoruj szafki, na półkach ustaw wazon z kwiatami lub zdjęcia z szalonych wycieczek z przyjaciółmi w ten sposób unikniesz nudy, a meble do salonu prezentować się będą elegancko i z humorem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.