Nowoczesne meble do salonu – galeria inspiracji!4 min read


Zrywając ze stereotypem „zwykłych mebli do salonu”, prezentujemy aranżacje, które za niewielkie pieniądze możesz zrealizować w swoim domu! Czytaj dalej i dowiedz się, co trzeba wziąć pod uwagę wybierając meble do salonu w stylu modern. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy właśnie te, które na pewno wzbudzą Twoje zainteresowanie!

#O tym się mówi!

Personalizacja wnętrz to jeden z mocniejszych trendów tego roku. Chcemy otaczać się przedmiotami, które mówią o naszych pasjach, rodzinie i o stylu życia. Bez żalu żegnamy więc projekty typu „kopiuj-wklej” i z impetem wchodzimy w erę wnętrz nowej generacji!

Czy białe meble do salonu są passé? 

Nowoczesne aranżacje wnętrz kochają kolory, również te delikatne, stonowane i niekrzykliwe, które pewnie części z nas wydają się nieco patetyczne. Podkreślić trzeba jednak, że w zależności od sposobu, w jaki barwy te zostały użyte w pomieszczeniu, mogą one zyskać oszałamiającą moc wyrażania naszej osobowości i charakteru.

Meblościanka Aqua I

Tak służąca wypoczynkowi przestrzeń dzienna, jak i elegancki salon są miejscami, w których zawsze sprawdzą się białe lub mocno rozbielone pastele, ponieważ stanowią one doskonale tło dla bardziej wyrafinowanych dodatków, a co najważniejsze nie prowadzą do kompozycyjnego chaosu. Białe meble nawet do pomieszczenia o mikro powierzchni, wprowadzą wizualną lekkość i korzystne wrażenie przestronności.

Meble Hektor I

Przeglądając powyższe fotografie, można jednoznacznie stwierdzić, że na każdej z nich aranżacja w całym salonie jest konsekwentnie przemyślana. Taki zabieg sprawia, że niezwykle łatwo wprowadzić zmiany – wystarczy tylko wstawić nowe dodatki, zmienić zasłony lub zdecydować się na pas tapety na jednej ze ścian i et voilà – salon w nowej odsłonie gotowy!

Extra lifehack!!!
Fronty z połyskiem sprawdzą się w niewielkich i słabo doświetlonych pomieszczeniach. 
Wysoki połysk odbija światło i intensyfikuje kolor!

Meblościanki z bio-kominkiem – hit czy kit?

Dzięki nowoczesnym technologiom udało się stworzyć wysokiej jakości, trwałe i bezpieczne meblościanki z bio-kominkiem. Pojawienie się jasnego, żywego ognia we wnętrzu stolarki jest odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie użytkowników takim właśnie rozwiązaniem. Kompakt (połączenie: szafka RTV + bio-kominek) dedykowany jest właścicielom małych mieszkań w bloku i tym, którzy nie przepadają za robieniem porządków wokół tradycyjnego kominka. 

Meblościanka Margarita z nowoczesnym bio-kominkiem

Bio-kominek zasilany jest dedykowanym mu paliwem, dzięki czemu łatwo jest utrzymać go w czystości. Nie stosuje się tu drewna, jak to jest w przypadku tradycyjnych kominków, nie trzeba też oczyszczać go z popiołu, co jest bardzo wygodną i praktyczną funkcją. 

Zwróćmy też uwagę, że ognisko i rozchodzący się od niego blask umilą nie tylko jesienne wieczory. Przyjemne światło stworzy też w pomieszczeniu sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę przytulności, komfortu i bezpieczeństwa. 

W nowoczesnym salonie takie meble to prawdziwy skarb!

mebLOVE rewolucje – idzie nowe!

Prosto spod ręki designerów wyszły właśnie meble pokojowe o nieco futurystycznym wyglądzie. Te inspirowane industrializmem propozycje przybierają najróżniejsze kształty. Przede wszystkim są to komody, szafy, a nawet całe meblościanki o nieregularnych proporcjach. Ich bryły, zamiast wieńczyć tradycyjny kant, wykończone są kanciastą lub wprost przeciwnie obłą powierzchnią.

Meblościanka Bombaj z komodą i stolikiem kawowym

Ten celowo stosowany zabieg jest niezwykle efektowny, ale jak twierdzą wiodący projektanci użytkowego designu, ma też swoje praktyczne funkcje. Mianowicie, w kuluarach mówi się, że nowoczesne meble w łatwy sposób pozwalają poprawić optyczne proporcje pomieszczenia (zaaranżowana z nimi przestrzeń, wyda się nam przyjemniejsza i większa niż jest w rzeczywistości). Prawdą jest też, że współczesne meble wprowadzają do wnętrza odrobinę awangardy i zdecydowanie dodają mu energii.

Nie bój się dodatków! Nawet te w mocnych kolorach lub błyszczące z daleka, wnoszą do aranżacji blask i elegancję. Wykonaj je własnoręcznie – piękno ukryte jest w ich niepowtarzalności i unikalności. Swoim małym DIY udekoruj szafki, na półkach ustaw wazon z kwiatami lub zdjęcia z szalonych wycieczek z przyjaciółmi w ten sposób unikniesz nudy, a meble do salonu prezentować się będą elegancko i z humorem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.