Nowoczesne meble kuchenne. Zobacz, co jest teraz w modzie.3 min read


Nowoczesne meble kuchenne to wybór wielu z nas na stylową i modną kuchnię. Ponadto w nowoczesnych kuchniach często stosowane są praktyczne i innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają codzienne czynności oraz zachowanie porządku. Jednak co to znaczy nowoczesna kuchnia? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie są najnowsze trendy w świecie kuchennych aranżacji!

Nowoczesne meble kuchenne w połysku czy w macie?

Jeszcze do niedawna na hasło „nowoczesne meble kuchenne”, przed oczami pojawiał się nam obraz białych mebli na wysoki połysk. Dziś ten obraz może prezentować się nieco inaczej, gdyż  projektanci oraz  trendsetterzy w tej kwestii zapewnili nam większy wybór. Aktualnie oferty sklepów meblowych posiadają zarówno meble na wysoki połysk, jak i z matowymi wykończeniem frontów. 

Na co więc Cię się zdecydować, jeśli pragniemy mieć kuchnię w nowoczesnym stylu?

Meble kuchenne na wysoki połysk

Przed wyborem warto zestawić sobie plusy i minusy obu rozwiązań. W przypadku mebli na wysoki połysk za atut uważa się możliwość optycznego powiększenia pomieszczenia. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na meble w białym kolorze, które odbijają więcej promieni słonecznych.  Wybór mebli na wysoki połysk to również gra światła sztucznego i większe poczucie głębi koloru. Jednak meble kuchenne na wysoki połysk mają jedną, często podkreślaną wadę. Jednolita barwa mebli na wysoki połysk podkreśla widoczność kurzu oraz odbić palców. Szczególnie gdy meblom towarzysz system otwierania PUSH TO OPEN.

Warto wziąć to pod uwagę, szczególnie gdy jesteś fanem gotowania i spędzasz dużo czasu w kuchni, intensywnie korzystając z mebli kuchennych.

biała nowoczesna kuchnia na wysoki połysk

Nowoczesne meble kuchenne z matowym wykończeniem

Wykończenie matowe – jednolite to nowość na rynku, która zdobywa coraz większą ilość zwolenników. Projektanci uważaj, że to rozwiązanie nadaje nowoczesnym pomieszczeniom nutę elegancji i klasy.  Trend ten szczególnie tyczy się mebli kuchennych w ciemnych kolorach np. czerni lub granacie.

Przy rozważaniu tego rozwiązania należy pamiętać, że czerń optycznie pomniejsza pomieszczenia. Natomiast doskonale sprawdzą się w dużych, otwartych kuchniach.

Produkty z powyższej aranżacji nie są dostępne w ofercie mirjan24.pl

Biel, drewno, a może kolor? Aktualne trendy

Od dłuższego czasu w segmencie mebli kuchenny króluje biel, która wybiła się na stylu skandynawskim. Choć nadal jest bardzo popularna, to coraz częściej spotykamy ją w kombinacjach z innymi kolorami lub motywami. Połączenie bieli i drewna pewnie nikogo nie zaskoczy, ale połączenie jej z fakturą betonu jest już bardziej intrygujące. Po tych kolorystycznych połączeniach doskonale widać, jak świat trendów się przenika: Biel na wysoki połysk to styl nowoczesny, drewno to styl skandynawski, a faktura betonu kojarzona jest z wnętrzami industrialnymi.

Co więcej, to nie koniec kolorowych historii. W najbliższych sezonach meble kuchenne będą coraz częściej pojawiały się w kolorach czerwieni, bordowym, butelkowej zieleni, szarości oraz we wspomnianej wcześniej czerni.

nowoczesne meble kuchenne – Woodline

Nowoczesne rozwiązania

Nowoczesna kuchnia to nie tylko wygląd mebli kuchennych, ale również ich funkcjonalność. W meblach kuchennych nowej generacji dostępne są innowacyjne rozwiązania. Zamiast tradycyjnych uchwytów stosowany jest system otwierania PUSH TO OPEN,  szafki są odpowiednio podświetlane, a szafki i szuflady posiadają kosze i przegródki, które ułatwiają organizację ich wnętrz.

Ponadto w wielu przypadkach kuchnia otwiera się na salon lub jadalnię, tworząc open space, który integruje domowników oraz pozwala uczestniczyć w rodzinnych imprezach nawet wtedy, gdy na palniku gotuje się kolacja. 

Kuchnia Rosie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.