Nowoczesny stolik kawowy – jak wybrać?3 min read 1 komentarz


Nowoczesny stolik kawowy to niełatwy wybór. Olbrzymia ilość form, kolorów i materiałów. Od oferty nowoczesnych stolików kawowych można dostać zawrotu głowy. Na wysoki połysk, z drucianymi nogami, futurystyczne kształty, odkręcane, otwierane, kwadratowe czy okrągłe. Dziś obok stolika kawowego nie da się przejść obojętnie.

Sprawdź, który nowoczesny stolik kawowy odmieni Twój salon

Nowoczesny stolik kawowy

Nowoczesny stolik kawowy – drewniany i na wysoki połysk

Zobacz 4 najmodniejsze stoliki kawowe w 2018 roku >>>

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy?

Przymierzając się do remontu od kilku tygodni stoję przed zakupem stolika kawowego. Z racji tego, że mój salon to jednocześnie, biuro, sypialnia, siłownia i pokój dzienny, stolik musi być też wielozadaniowy.  Myślę, że metoda prób i błędów się tutaj nie sprawdzi, a nie ukrywam, że stawiam sobie za cel, wybrać stolik kawowy, który nie znudzi mi się po tygodniu, ani nie będzie mnie denerwował już po miesiącu.

Funkcja:

Mój stolik kawowy musi być dekoracyjny. Uważam, że ładne rzeczy, meble i otoczenie mocno wpływają na nasze codzienne samopoczucie. Jednak nie za wszelką cenę. Może i szklany stolik o wysublimowanej formie będzie piękny, ale nie uśmiecha mi się czyścić go, co pół godziny. Dlatego w przedbiegach odpadają szklane stoliki kawowe.

Styl:

Nowoczesne stoliki kawowe to dzisiaj morze rozmaitości, ale nowoczesne to nie znaczy tylko na wysoki połysk i w szkle. Czasem to połączenie drewna z metalem, połysku z drewnem. Znajdziesz tu zarówno funkcjonalność, jak i klasyczny wygląd. Więc, jak dopasować styl? Do toczonych i frezowanych, ciężkich mebli rodem z pałacu ciężko będzie dopasować biało-czarny stolik kawowy na wyskoki połysk, a z drugiej strony salon, jak z wnętrzarskiego katalogu nie jest na czasie.

Postawię na dopasowanie do legendarnego fotela Lisek z PRL. Choć odbiega stylem do reszty moich mebli to sądzę, że wraz ze stolikiem znajdą wspólny język.

Fotel do salonu Lisek

Fotel do salonu Lisek

Rozmiar:

Jako, że mój stolik kawowy będzie pełnił funkcję pomocniczą, a nie roboczą, nie musi mieć monstrualnych rozmiarów. Jednak chcę, aby zmieściło się na nim coś więcej niż książka, telefon i okulary. No i kubek. I laptop! Stawiam na minimum 100 cm x 60 cm. A co z wysokością stolika?

Wysokość:

Przyjmuje się, że wygodny stolik kawowy to ten o 5 cm wyższy od siedziska kanapy, fotela czy narożnika. Matematyka nie kłamie. Mój stolik powinien mieć minimum 45 cm. Zależy mi, by czasem postawić na nim laptopa i obejrzeć film. Stąd bardzo niska ława nie sprawdzi się.

Waga:

Skoro już mowa o rozmiarach, ważnym jest dla mnie by stolik był poręczny, by łatwo można go było przestawić i przenieść. Umycie podłogi i odkurzenia z przestawianiem stolików i foteli jest zbyt frapujące. Stawiam na poręczność. Rozkładanie maty do ćwiczeń i przesuwanie ciężkiego stolika nie jest zbyt wygodne, także stawiam na lekkość.

Bezpieczeństwo:

Umówmy się, nikt nie lubi uderzać małym palcem o kanty mebli, ale chyba jeszcze nikt nie wymyślił lewitującej ławy, bo tylko w ten sposób zniwelujesz ryzyko. No dobrze, są jeszcze dzieci, tutaj sprawdzą się zaoblone krawędzie blatu i konstrukcji. Bezpieczniejsze będzie drewno niż szkło.

Podsumowując wybór padł na te 3 stoliki kawowe.

Nowoczesny stolik kawowy

Wybór padł na te 3 stoliki! Który wybrać?

Który nowoczesny stolik kawowy jest dla Ciebie?


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Nowoczesny stolik kawowy – jak wybrać?