Nowoczesny stolik kawowy Komoso

Nowoczesny stolik kawowy – jak wybrać?3 min read


Nowoczesny stolik kawowy to niełatwy wybór. Olbrzymia ilość form, kolorów i materiałów. Od oferty nowoczesnych stolików kawowych można dostać zawrotu głowy. Na wysoki połysk, z drucianymi nogami, futurystyczne kształty, odkręcane, otwierane, kwadratowe czy okrągłe. Dziś obok stolika kawowego nie da się przejść obojętnie.

 

Sprawdź, który nowoczesny stolik kawowy odmieni Twój salon >>> Nowoczesne stoliki kawowe

 

Nowoczesny stolik kawowy

Nowoczesny stolik kawowy – drewniany i na wysoki połysk

 

Zobacz 4 najmodniejsze stoliki kawowe w 2018 roku >>>

 

Jak wybrać nowoczesny stolik kawowy?

Przymierzając się do remontu od kilku tygodni stoję przed zakupem stolika kawowego. Z racji tego, że mój salon to jednocześnie, biuro, sypialnia, siłownia i pokój dzienny, stolik musi być też wielozadaniowy.  Myślę, że metoda prób i błędów się tutaj nie sprawdzi, a nie ukrywam, że stawiam sobie za cel, wybrać stolik kawowy, który nie znudzi mi się po tygodniu, ani nie będzie mnie denerwował już po miesiącu.

 

 

Nowoczesny stolik kawowy - jak wybrać?

Jak wybrać stolik kawowy?

 

 

Funkcja:

Mój stolik kawowy musi być dekoracyjny. Uważam, że ładne rzeczy, meble i otoczenie mocno wpływają na nasze codzienne samopoczucie. Jednak nie za wszelką cenę. Może i szklany stolik o wysublimowanej formie będzie piękny, ale nie uśmiecha mi się czyścić go, co pół godziny. Dlatego w przedbiegach odpadają szklane stoliki kawowe.

Styl:

Nowoczesne stoliki kawowe to dzisiaj morze rozmaitości, ale nowoczesne to nie znaczy tylko na wysoki połysk i w szkle. Czasem to połączenie drewna z metalem, połysku z drewnem. Znajdziesz tu zarówno funkcjonalność, jak i klasyczny wygląd. Więc, jak dopasować styl? Do toczonych i frezowanych, ciężkich mebli rodem z pałacu ciężko będzie dopasować biało-czarny stolik kawowy na wyskoki połysk, a z drugiej strony salon, jak z wnętrzarskiego katalogu nie jest na czasie.

Postawię na dopasowanie do legendarnego fotela Lisek z PRL. Choć odbiega stylem do reszty moich mebli to sądzę, że wraz ze stolikiem znajdą wspólny język.

 

 

Fotel do salonu Lisek

Fotel do salonu Lisek

 

 

Rozmiar:

Jako, że mój stolik kawowy będzie pełnił funkcję pomocniczą, a nie roboczą, nie musi mieć monstrualnych rozmiarów. Jednak chcę, aby zmieściło się na nim coś więcej niż książka, telefon i okulary. No i kubek. I laptop! Stawiam na minimum 100 cm x 60 cm. A co z wysokością stolika?

Wysokość:

Przyjmuje się, że wygodny stolik kawowy to ten o 5 cm wyższy od siedziska kanapy, fotela czy narożnika. Matematyka nie kłamie. Mój stolik powinien mieć minimum 45 cm. Zależy mi, by czasem postawić na nim laptopa i obejrzeć film. Stąd bardzo niska ława nie sprawdzi się.

Waga:

Skoro już mowa o rozmiarach, ważnym jest dla mnie by stolik był poręczny, by łatwo można go było przestawić i przenieść. Umycie podłogi i odkurzenia z przestawianiem stolików i foteli jest zbyt frapujące. Stawiam na poręczność. Rozkładanie maty do ćwiczeń i przesuwanie ciężkiego stolika nie jest zbyt wygodne, także stawiam na lekkość.

Bezpieczeństwo:

Umówmy się, nikt nie lubi uderzać małym palcem o kanty mebli, ale chyba jeszcze nikt nie wymyślił lewitującej ławy, bo tylko w ten sposób zniwelujesz ryzyko. No dobrze, są jeszcze dzieci, tutaj sprawdzą się zaoblone krawędzie blatu i konstrukcji. Bezpieczniejsze będzie drewno niż szkło.

Podsumowując wybór padł na te 3 stoliki kawowe.

 

 

Nowoczesny stolik kawowy

Wybór padł na te 3 stoliki! Który wybrać?

 

 

Który nowoczesny stolik kawowy jest dla Ciebie?

 

 


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.