11 sposobów na organizację szafy z ubraniami2 min read 2 komentarze


Pomyśl o swojej szafie ubraniowej, jak o butiku. Zbuduj swoją garderobę wokół swoich najpiękniejszych rzeczy takich, jak biżuteria, buty. Wykorzystaj półki na buty, biżuterię. Takie podejście sprawi, że będziesz wiedziała jakie ubrania zatrzymać, a z jakimi się rozstać. Zobacz, jak zorganizować swoją szafę, by mieć wszystko zawsze pod ręką.

Szafa_ubraniowa

Jak zorganizować szafę z ubraniami?

 1. Posegreguj swoje ubrania na trzy grupy. Ubrania, które nosisz najczęściej, najmniej i wcale. Te ostatnie oddaj do kontenera na ubrania, sprzedaj, a zniszczone po prostu wyrzuć. Z rzeczami, które nie nosisz już rok i dłużej powinnaś się rozstać.
 2. Ubrania sezonowe przechowuj w specjalnych pokrowcach i w całkiem innym miejscu niż rzeczy na dany sezon.
 3. Segreguj bluzki pod względem długości rękawa, a później według odcienia koloru. Ułatwi ci to dobieranie strojów na co dzień.
  szuflada-porzadek
 4. Twoja szafa na ubrania będzie lepiej się prezentować, jeśli użyjesz tylko jednego rodzaju wieszaka np. flokowanego.
 5. Dolne wieszaki i półki zapełnij topami i spódniczkami, obszar na wysokości oczu to miejsce na sukienki. Wyższy poziom to miejsce na garnitury i koszule. Najwyższe półki w szafie ubraniowej to doskonałe miejsce na sezonowe ubrania i buty.
 6. Wszystkie ubrania, które mogą zmienić kształt przechowuj na półkach, jednak cięższe ubrania ułóż na samym spodzie stosu. Następnie ułóż ubrania według funkcji np. ubrania sportowe razem, a biznesowe w oddzielnym stosie.
 7. Plastikowe pokrowce na ubrania mogą źle wpłynąć na niektóre rzeczy. Dlatego przechowuj je w płóciennych torbach. Szczególnie naturalna skóra narażona jest na wysuszenie w plastikowym pokrowcu.
 8. Torby, akcesoria, szaliki przechowuj w widocznym miejscu. Doskonale nadają się do tego drzwi szafy. Zamontuj stojaki na akcesoria po wewnętrznej stronie drzwi.
 9. Używaj koszy oraz pojemników do przechowywania tego czego nie można powiesić na wieszaku. Mniejsze pudełka pomieszczą akcesoria np.  skarpetki czy szaliki.
 10. Buty przechowuj na stojaku, w organizerze do wieszania butów, w przeźroczystym plastikowym pudełku lub w oryginalnych pudełkach ze zdjęciem butów, co ułatwi znalezienie odpowiedniej pary. Buty, które nie nosisz połóż w plastikowych pudełkach na wysokiej półce, w innej szafie lub pod łóżkiem.

Szafa z drzwiami składanymi Asordan 185. Kliknij i zobacz środek.

Zobacz więcej porad:

O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “11 sposobów na organizację szafy z ubraniami