nowoczesna szafa

Poradnik urządzania domu – czyli jak wybrać odpowiednią szafę?3 min read


Urządzenie funkcjonalnego mieszkania to dla wielu osób potworny stres i spore wyzwanie. Wiąże się to z odpowiednim doborem mebli – szafy, łóżka, komody czy kanapy. Jeśli jednak podejmujesz się wyzwania i pragniesz praktycznie, a przede wszystkim niedrogo urządzić swoje wnętrze — nic straconego!

Udana aranżacja wnętrz wcale nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Wymaga ona zazwyczaj dokładnego określenia potrzeb własnych oraz reszty domowników, dopasowania się do rozmiarów pomieszczenia i jego możliwości oraz… odrobiny szaleństwa.

Funkcjonalność pełną parą

Dobrze urządzony dom składa się z czytelnych układów – tak zwanych stref.
Dziś zajmiemy się strefami, w których bardzo istotna jest funkcja przechowywania.
O piękno reprezentacyjnej części domu należy zadbać już w strefie wejścia – wąski, niewielki korytarz, w którym znajduje się przestronna szafa przesuwna lub garderoba pozwoli zachować niezbędny dla urody tego miejsca porządek.

Szafa do przedpokoju
Szafa przesuwna Sardynia 150 A20


Szafy do przedpokoju to meble, które powinny być z jednej strony praktyczne, a z drugiej na tyle estetyczne, by zdobić to pomieszczenie. Wybierając odpowiednią szafę, trzeba więc wziąć pod uwagę kilka parametrów, od których w dużym stopniu będzie zależeć komfort podczas jej użytkowania.

Jeśli chodzi o szafy w przedpokoju, to wybór jest całkiem spory — bez problemu można więc wybrać taką, która będzie idealnie pasować nie tylko do stylu, ale i do wielkości pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiary wnętrza i do nich dostosować rozmiar mebla. Ponadto, trzeba zadbać o pojemność szafy oraz wyposażenie, które ułatwi organizację oraz zapewni wygodne przechowywanie.
Idealna szafa bądź garderoba może służyć nie tylko do odwieszania płaszczy i kurtek, ale też do przechowywania obuwia, parasoli czy rękawiczek.

Szafy w strefie wypoczynku

Sypialnia to miejsce tworzące strefę wypoczynku, w którym powinien panować spokój oraz wygoda. Zrównoważona kolorystyka, funkcjonalne meble i współgrające ze sobą dodatki. W tym pomieszczeniu jest swobodnie i przestronnie. W sam raz, aby położyć się wygodnie i głęboko odetchnąć.

Dobrze urządzona sypialnia to przestrzeń uporządkowana, ale nigdy nudna! Dlatego warto zdecydować się mebel, który pomoże skrzętnie posegregować nasze wszystkie ubrania oraz rzeczy codziennego użytku — szafę.
To właśnie w sypialni na co dzień szykujemy się do pracy, więc warto mieć ubrania zawsze pod ręką.

Szafa przesuwna do sypialni
Szafa przesuwna Luke LU05


Szafy do sypialni mogą występować w różnych wersjach, stylach oraz kolorystykach. Do najpopularniejszych należą szafy z drzwiami przesuwnymi.
Jest to model nadzwyczaj praktyczny. W porównaniu z klasycznie otwieranymi szafami, szafy przesuwne pozwalają oszczędzić miejsce potrzebne do ich otwarcia oraz są łatwe w użytkowaniu.
Estetyczne wykonanie, pojemne wnętrze oraz funkcjonalność sprawi, że mebel ten dopasuje się niemal do każdego stylu.

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej sypialni postaw na jasne meble – takie, które optycznie powiększą wnętrze. Warto zdecydować się również na szafę z lustrem, która tylko spotęguje ten efekt, dodatkowo go rozświetlając.

Cała tajemnica odpowiednio dobranej szafy tkwi w konsekwentnym podporządkowaniu wszystkich — nawet najdrobniejszych — elementów wyposażenia oraz wielkości pomieszczeń w mieszkaniu bądź w domu.
Szafa stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy cenią porządek. Dzięki jej funkcjonalności łatwo posegregujesz ubrania, buty oraz dodatki.
Udany wybór szafy łączy właściwe rozpoznanie własnych potrzeb, logiczne planowanie i zmysł estetyczny. Do wyboru podchodźmy więc cierpliwie, a nasze wnętrza na pewno na tym skorzystają.
Powodzenia!O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.