nowoczesna szafa

Poradnik urządzania domu – czyli jak wybrać odpowiednią szafę?3 min read


Urządzenie funkcjonalnego mieszkania to dla wielu osób potworny stres i spore wyzwanie. Wiąże się to z odpowiednim doborem mebli – szafy, łóżka, komody czy kanapy. Jeśli jednak podejmujesz się wyzwania i pragniesz praktycznie, a przede wszystkim niedrogo urządzić swoje wnętrze — nic straconego!

Udana aranżacja wnętrz wcale nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Wymaga ona zazwyczaj dokładnego określenia potrzeb własnych oraz reszty domowników, dopasowania się do rozmiarów pomieszczenia i jego możliwości oraz… odrobiny szaleństwa.

Funkcjonalność pełną parą

Dobrze urządzony dom składa się z czytelnych układów – tak zwanych stref.
Dziś zajmiemy się strefami, w których bardzo istotna jest funkcja przechowywania.
O piękno reprezentacyjnej części domu należy zadbać już w strefie wejścia – wąski, niewielki korytarz, w którym znajduje się przestronna szafa przesuwna lub garderoba pozwoli zachować niezbędny dla urody tego miejsca porządek.

Szafy
Szafa przesuwna Sardynia 150 A20


Szafy do przedpokoju to meble, które powinny być z jednej strony praktyczne, a z drugiej na tyle estetyczne, by zdobić to pomieszczenie. Wybierając odpowiednią szafę, trzeba więc wziąć pod uwagę kilka parametrów, od których w dużym stopniu będzie zależeć komfort podczas jej użytkowania.

Jeśli chodzi o szafy w przedpokoju, to wybór jest całkiem spory — bez problemu można więc wybrać taką, która będzie idealnie pasować nie tylko do stylu, ale i do wielkości pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiary wnętrza i do nich dostosować rozmiar mebla. Ponadto, trzeba zadbać o pojemność szafy oraz wyposażenie, które ułatwi organizację oraz zapewni wygodne przechowywanie.
Idealna szafa bądź garderoba może służyć nie tylko do odwieszania płaszczy i kurtek, ale też do przechowywania obuwia, parasoli czy rękawiczek.

Szafy w strefie wypoczynku

Sypialnia to miejsce tworzące strefę wypoczynku, w którym powinien panować spokój oraz wygoda. Zrównoważona kolorystyka, funkcjonalne meble i współgrające ze sobą dodatki. W tym pomieszczeniu jest swobodnie i przestronnie. W sam raz, aby położyć się wygodnie i głęboko odetchnąć.

Dobrze urządzona sypialnia to przestrzeń uporządkowana, ale nigdy nudna! Dlatego warto zdecydować się mebel, który pomoże skrzętnie posegregować nasze wszystkie ubrania oraz rzeczy codziennego użytku — szafę.
To właśnie w sypialni na co dzień szykujemy się do pracy, więc warto mieć ubrania zawsze pod ręką.

Szafy przesuwne
Szafa przesuwna Luke LU05


Szafy do sypialni mogą występować w różnych wersjach, stylach oraz kolorystykach. Do najpopularniejszych należą szafy z drzwiami przesuwnymi.
Jest to model nadzwyczaj praktyczny. W porównaniu z klasycznie otwieranymi szafami, szafy przesuwne pozwalają oszczędzić miejsce potrzebne do ich otwarcia oraz są łatwe w użytkowaniu.
Estetyczne wykonanie, pojemne wnętrze oraz funkcjonalność sprawi, że mebel ten dopasuje się niemal do każdego stylu.

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej sypialni postaw na jasne meble – takie, które optycznie powiększą wnętrze. Warto zdecydować się również na szafę z lustrem, która tylko spotęguje ten efekt, dodatkowo go rozświetlając.

Cała tajemnica odpowiednio dobranej szafy tkwi w konsekwentnym podporządkowaniu wszystkich — nawet najdrobniejszych — elementów wyposażenia oraz wielkości pomieszczeń w mieszkaniu bądź w domu.
Szafa stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy cenią porządek. Dzięki jej funkcjonalności łatwo posegregujesz ubrania, buty oraz dodatki.
Udany wybór szafy łączy właściwe rozpoznanie własnych potrzeb, logiczne planowanie i zmysł estetyczny. Do wyboru podchodźmy więc cierpliwie, a nasze wnętrza na pewno na tym skorzystają.
Powodzenia!O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.