Prawdziwe mity o kobietach5 min read


Mówią, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Podobno są dwa sposoby aby zrozumieć kobietę, pierwszy nie działa, a drugi nie istnieje.
W wirtualnym świecie krąży mnóstwo mitów i faktów o kobietach.
Pragnę obalić w dzisiejszym wpisie najczęściej spotykane. Stąd „prawdziwe mity”.
Mam nadzieje, że przez ten wpis Panowie będą w stanie zrozumieć, choć niektóre kobiety.

„Wpis ma charakter humorystyczny. Nie ma na celu nikogo obrazić a jedynie wywołać odrobinę uśmiechu na twarzach zarówno kobiet, jak i mężczyzn”.

Śmiejmy się każdego dnia. Uśmiech jest kluczem do sukcesu!!

1. Kobiety nie potrafią parkować.

MIT! To parkingi są zbyt wąskie. Osoba, która projektowała te miejsca, nie uwzględniła różnych rozmiarów samochodów. Bo przecież Cinquacento a BMW mają inne rozmiary. Jak więc miejsce parkingowe, może być takie samo?
A tak w ogóle to kiedyś było o wiele mniej samochodów niż teraz i to nie my nie umiemy parkować tylko aut jest zbyt wiele a parkingów za mało.

Kobiety

2. Kobiety mają duże kosmetyczki

MIT! Tylko czasami… Zazwyczaj zostawiają miejsce w torebce na inne przedmioty typu pilniczek do paznokci, perfum, portfel, rajstopy, ładowarka do telefonu, żelki (tak w razie nagłej potrzeby doładowania energii) lakier do paznokci, krem do rąk, długopis, notes itp. Po prostu torebki są tak małe, że zmieści się tam zaledwie garść najbardziej potrzebnych nam rzeczy i na nic innego już nie ma miejsca.

3. Kobiety godzinami szykują się do wyjścia.

Największy MIT o kobietach. To ile czasu się szykujemy, jest zależne od tego, o której dowiemy się o wyjściu. Na przykład, jeżeli dowiemy się, że za godzinę rusza promocja w naszym ukochanym sklepie odzieżowym to za 5 minut będziemy gotowe! Ot, cała filozofia!

4. Kobiety są na wiecznej diecie

MIT! To producenci żywności pchają gluten, soję, pszenicę, cukier w żywność. Jak mamy to jeść, kiedy to szkodzi naszemu zdrowiu? Gdyby tego nie dodawano do jedzenia, to nie musiałybyśmy tego omijać w naszej diecie i wtedy jadłybyśmy wszystko co jest! Proste!

kobieta na diecie

5. Kobiety wiecznie krzyczą

MIT! Przecież najpierw spokojnie mówimy, później często prosimy. Tylko, że mężczyźni nie zauważają tego pierwszego etapu.  Ale to nie jest krzyk! I to nie jest tak, że my ciągle o coś prosimy,przecież kobiety wiedzą, że jak mężczyzna powie, że coś zrobi, to zrobi to i nie musimy mu o tym przypominać co pół roku.

6. Kobiety czekają na księcia z bajki

MIT! Owszem każda dziewczynka marzy o byciu księżniczką, która ma swojego księcia na białym koniu i o tym, żeby całe nasze życie było usłane różami, abyśmy mieszkali w pałacu, a koń był wiecznie biały. Niestety dorastając, zmieniają nam się priorytety. Zdajemy sobie sprawę, że koń w naszych warunkach atmosferycznych byłby wiecznie czarny, a nie biały, a to już inna bajka. Księcia bardzo łatwo pomylić z rycerzem o zakutym łbie. A co do róż, to mają kolce i szybko więdną, a tak w ogóle to, kto by to wszystko sprzątał? Okna nie mamy kiedy umyć w jednym pokoju, a co tam dopiero w pałacu! Przereklamowane.

7. Kobiety to materialistki

MIT! Zarzuca się nam często, że oglądamy się za fajnymi samochodami. A przepraszam bardzo, co w tym złego? Faceci też oglądają się za fajnymi autami, jeżdżą na te wszystkie motoryzacyjne giełdy, czytają czasopisma, chcieliby mieć fajniejszą brykę, a my kobiety tylko się za autami oglądamy. Kobiety już tak mają, że kochają piękno. Więc jeżeli widzimy piękny samochód, to zdarza się, że po prostu się w nim zakochamy. Nie stosownym jest zabraniać prawa do miłości. Każdy niech kocha to, co chce. A co do kwestii wydawania pieniędzy to my ich nie wydajemy tak oo, bezmyślnie. My byśmy chciały mieć je przy sobie, ale myślimy bardziej przyszłościowo. Otóż kobiety – robiąc zakupy, ratują gospodarkę. Nie chcą – ale muszą! Gospodarka nas potrzebuje!

8. Kobiety wiecznie nie mają w co się ubrać

MIT! Mamy w co się ubrać, często mamy w co się ubrać, ale nie jest to odpowiednie na wyjście do tego towarzystwa. Przecież Baśka, Kaśka miała to ubrane miesiąc temu i nie mogę wyjść w tym samym co one! Przecież każdy chce być oryginalny! To, dlaczego mamy ubierać się tak samo, jak nasze koleżanki?

9. Kobiety mają mnóstwo butów, a w nich nie chodzą

MIT! Chodzimy we wszystkich, tylko faceci nie zawsze to widzą! A nie trudno zauważyć, że buty nosi się na nogach, blisko ziemi a rzadko który facet patrzy się na ziemię, będąc na randce z kobietą, czy w ogóle będąc w towarzystwie kobiety. To nawet nie wypada, aby facet siedział z opuszczą głową w obecności damy. Także łatwo przychodzi mężczyznom nie zauważać takich kwestii. Podsumowując, nosimy wszystkie pary butów- nie ma co drążyć tematu.

10. Kobiety plotkują

MIT! Kobiety uwielbiają rozmawiać, a jeszcze bardziej uwielbiają pomagać. A jak ktoś potrzebuje zaktualizować informację ze świata, czy z regionu to przecież trzeba pomóc!
Życie w nieświadomości może okazać się bardzo traumatyczne. Bo jak któraś nieświadoma, zaczęłaby kręcić do najfajniejszego chłopaka na dzielni, a ten byłby zaręczony, ale ona była niedoinformowana i co teraz? Nieprzyjemna sytuacja! Dlatego musimy się na bieżąco informować.

W życiu codziennym, my kobiety, Was mężczyzn potrzebujemy i to bardzo!
Bo niby jak mamy wnieść wersalkę na 4 piętro?

A czy może istnieć życie bez kobiet? Ja uważam, że nie.
Drogi byłyby za proste, portfele za grube, filmy za nudne, dowcipy nie śmieszne, a cotygodniowe wyrwanie się z domu, aby wyjść z kumplami na pogaduchy – straciłoby sens.

Jakby nie było, z kobietami jest bardzo miło. Także, Panowie doceniajcie swoje kobiety, nie tylko w Dniu Kobiet. 🙂


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.