Przegląd materacy dwuosobowych do 600 zł3 min read 2 komentarze


Nieustannie szukasz wygodnego materaca, za niewygórowaną cenę?
Z doświadczenia wiemy, że osoby chcące po prostu lepiej się wysypiać, nie mają świadomości, że wystarczy dobrać odpowiedni materac do spania. I wcale nie musi być taki za miliony monet.

W tym wpisie pokażemy Ci, jak można zacząć się wysypiać, nie wydając fortuny na materac.

Jakie materace do spania wybrać?

Materace do spania różnią się od siebie: rodzajem wypełnienia, twardością i wymiarami.
Jaki więc wybrać materac do sypialni małżeńskiej?

Wiemy, że najczęściej kupowanym przez Was rozmiarem materaca jest wymiar: 160 x 200 cm, umożliwiający swobodny wypoczynek dwóch osób, w jednym łóżku sypialnianym.
Decydując się na jeden wspólny materac, musisz pamiętać, że będzie on dobry dla osób, które mają podobną masę ciała lub zbliżone upodobania i preferencje.
Dlatego w tym wypadku idealny okaże się materac o konstrukcji kieszeniowej bądź wypełniony pianką wysokoelastyczną, a nawet pianką lateksową.

Zwróć uwagę na to, czego od oczekujesz od materaca.
Oprócz tego, że ma zapewniać spokojny sen, może spełniać też nasze osobiste preferencje. Zależy to od tego, czy wolimy spać na twardym podłożu, czy też lekko zagłębiać się w bardziej miękką powierzchnię.

Materace sprężynowe

Ze stosunkowo twardych i z pewnością najtańszych materacy, jest model Piano.
To w nim sprężyny bonellowe zostały obustronnie obłożone pianką poliuretanową, a całość umieszczona została w miękkim pokrowcu z możliwością ściągnięcia go i prania. Cena materaca zaczyna się już od 230 zł za wymiar 80x200cm, a kończy na 488 zł, za wymiar 180x200cm.
Z pewnością jest to model, który będzie stanowił dobre podparcie dla całego Twojego ciała.
Materace do spania bonellowe
Nowoczesne materace sprężynowe są wykonane w taki sposób, by każda sprężyna była osobno umieszczona w materiałowej kieszonce, tworząc powierzchnię pracującą niezależnie od siebie i tylko pod wpływem nacisku w konkretnym miejscu.
To doskonałe rozwiązanie dla osób śpiących w parach. Wtedy ta lżejsza nie zsuwa się w kierunku cięższej i odwrotnie.
Materace kieszeniowe, w większości, posiadają 7 stref twardości, dostosowując się do naturalnych krzywizn, przy czym nie oddają drażniących dźwięków, podczas przemieszczania się osoby śpiącej obok.

Materac kieszeniowo — kokosowy Nomad, to model posiadający dodatkową warstwę maty kokosowej, która doskonale podtrzymuje ciężar ciała w odpowiedniej pozycji, a dodatkowo jest antyalergiczna i wykonana z naturalnych materiałów. Jego cena nie przekracza 564 zł za wymiar 140×200 cm.

Materace do spania kieszeniowe z matą kokosową

Zbliżonym budową, jednak nieposiadający warstwy maty kokosowej jest Materac Kieszeniowy Treal. Jego cena waha się od 302 zł do 642 zł, w zależności od wybranego rozmiaru. Wykończony został pianką, dodającą mu sprężystości i miękkości oraz praktycznym pokrowcem Lato / Zima, nadającym się do prania.

Materace do spania sprężynowe

Materace piankowe

Kolejnym praktycznym modelem jest Materac piankowy Rofi, który w 100% został wykonany z pianek o różnych twardościach. Posiada 7 stref, dzięki którym doskonale podtrzymuje ciało, jest sprężysty i elastyczny. Dodatkowo posiada właściwości antygrzybiczne oraz zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, tym samym regulując ciepłotę całego ciała. Jego cena nie jest wygórowana w stosunku do komfortu, jaki nam daje. Otóż, już za wymiar do najbardziej popularnego łóżka sypialnianego 160x200x20cm, zapłacimy tylko 582zł.
Materace do spania piankowy
Czy to dużo za dwuosobowy materac? Myślę, że nie.

Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka, dlatego też powinniśmy zapewnić sobie komfort wypoczynku, by nie odbiło się to negatywnie na zdrowiu.
Dobrze dopasowany materac może komfortowym rozwiązaniem na wiele długich lat, nie wydając na niego fortuny.


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “Przegląd materacy dwuosobowych do 600 zł

  • Iza

    Bardzo długo zastanawiałam się jaki materac do spania wybrać, sprężynowy a może jednak piankowy ? Na rynku znalazłam tyle różnych opcji, że nie mogłam się zdecydować . Znalazłam stronę internetową, bardzo dobrze opisane tam zostały różne rodzaje materacy, ofertę również mają super. Zdecydowałam się na materac piankowy i nie żałuje !

  • Martyna

    A jakie materace do spania materace do spania zakupić dla dwójki dorosłych z małym dzieckiem które bardzoo często śpi po środku