Przewodnik po certyfikatach tkanin tapicerskich3 min read


Przy wyborze tkaniny tapicerskiej oraz mebli patrzymy przede wszystkim na jakość i kolor, ale czy wiesz, że materiały te posiadają również szczególne właściwości. Możesz mieć meble bezpieczne zdrowia twojego i twoich dzieci. Tkaniny tapicerskie, które mamy w ofercie również w sklepie internetowym Mir-Tex24 zdobyły światowej klasy certyfikaty. Przeszły specjalistyczne próby laboratoryjne, dzięki czemu mamy gwarancję jakości oraz wyjątkowe właściwości, takie jak trudnopalność czy antybakteryjność. Dziś wyjaśnimy, co oznaczają tajemnicze certyfikaty.  

 

Certyfikat Cleanaboo

Tkaniny obiciowe z certyfikatem Cleanaboo posiadają właściwości hydrofobowe. Rozlane płyny tworzą na powierzchni kropelki, ponieważ dzięki specjalnej powłoce ciecze nie wnikają w strukturę tkaniny.

 

Co to oznacza w praktyce?

 • łatwe czyszczenie tkaniny,
 • brak plam nawet na jasnej tkaninie,
 • dłuższa żywotność tkaniny i mebli,
 • zaoszczędzony czas na czyszczeniu mebla,   

  Certyfikat Fira

  Tkaniny tapicerskie trudnopalne posiadają atest zgodny z normą BS5852 Part 1 Source 1 i 2 wydawanym przez brytyjski instytut Furniture Industry Research Association (FIRA). Powierzchnię tkaniny pokrywa się specjalnym klejem lub substancją. Następnie poddaje się ją wysokiej temperaturze, aby substancja wniknęła w głąb struktury. Laboratorium testowania mebli stosuje uznane w skali międzynarodowej techniki, w celu sprawdzenia elementów, materiałów i gotowych produktów w celu ustalenia bezpieczeństwa i trwałości.
  Tkaniny trudnopalne są podstawą wyposażenia restauracji, hoteli i budynków użyteczności publicznej.

   

  Co to oznacza w praktyce?
  Bezpieczeństwo przede wszystkim. W momencie zaprószenia ognia czas, w którym dojdzie do jego rozprzestrzenienia, znacznie się wydłuża, co oznacza większą szansę na ugaszenie go w początkowej fazie i zapobiegnięcie tragedii. Filmik doskonale przedstawia tą różnicę. Z lewej strony widzimy pokój dziecięcy urządzony z wykorzystaniem tkanin trudnopalnych.

   

   

   

   

  Certyfikat antyalergiczny i antygrzybiczny

  Tkaniny z certyfikatem antyalergicznym wykazują naturalne właściwości antybakteryjne dzięki włóknom olefinowym. Tkaniny  z atestem antygrzybicznym i antybakteryjnym hamują całkowicie rozwój mikroorganizmów Staphylococcus Aureus (gronkowiec złocisty) i nie dopuszczają do rozwoju Chaetomium Globusom (grzyb domowy). Tkanina nie wydziela substancji chemicznych, które mogłyby podrażnić skórę oraz zapobiega wytwarzaniu alergenów przez roztocza.
  Przykładem takich tkanin jest kolekcja North, które posiadają atest East Instytutu Włókiennictwa w Łodzi.

   

  Co to oznacza w praktyce?
  Tkanina antybakteryjna i antygrzybiczna będzie idealnym wyborem dla alergików, wyposażenia pokoju dziecięcego oraz dla osób, którym zdrowie i bezpieczeństwo jest równie ważne co estetyka.

  Certyfikat Oeko – Tex 

  Atest przyznawany materiałom tapicerskim w Polsce przez Instytut Włókiennictwa, należący do stowarzyszenia Oeko – Tex. Jest to światowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Certyfikat potwierdza, że produkty spełniają amerykańskie wymagania odnośnie do całkowitej zawartości ołowiu w artykułach dla dzieci ICPSIA oraz polskich przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa produktów włókienniczych.
  Produkty te są wolne od substancji szkodliwych mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

   

  Co to oznacza w praktyce?
  Zdrowie i bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka. Przebywanie na co dzień w otoczeniu nieszkodliwym jest ważne dla naszego zdrowia.

  Bądź EKO

  Kolekcja tkanin Nature Line to wytworzone z naturalnych surowców tkaniny tapicerskie, są przyjazne dla środowiska oraz naszego zdrowia, takich jak len, które od setek lat wykorzystywane są w przemyśle tekstylnym.  Atrakcyjna oferta kolorystyczna pozwoli wybrać odpowiedni materiał obiciowy.

   

  Co ważne: Część zysku z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na posadzenie drzew na terenie Małopolski.

   

   


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.