Przygotowania do Bożego Narodzenia. Świąteczne dekoracje i porady.3 min read


Czas zacząć odliczanie do  najpiękniejszego okresu w roku – Bożego Narodzenia. Towarzyszą mu duchowe uniesienia, rodzinne spotkania, pyszne jedzenie oraz wyjątkowa oprawa muzyczna i świąteczne dekoracje. W tym roku postanowiliśmy pomóc Wam w przygotowaniach i zainspirować do stworzenia pięknej oprawy. A to wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, tak by okres przedświąteczny przebiegał w spokojnej i przyjemnej atmosferze.

Kiedy zacząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?

Początek grudnia to doskonały moment na przygotowanie przedświątecznego harmonogramu oraz check listy zadań!  Uporządkowanie najważniejszych spraw i załatwienie ich z wyprzedzeniem zaoszczędzi Ci wiele stresu i przedświątecznej bieganiny.  By ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótką ściągę z rzeczami, które można wykonać z wyprzedzeniem czasu oraz pomysły na świąteczne dekoracje!

1.    Świąteczne prezenty dla najbliższych.

Przyznaj się – przed samą sobą, ile razy kupowałaś prezenty na ostatnią chwilę? Zdarzyło się nie raz, prawda? A Teraz przypomnij sobie, czy zakup tych prezentów sprawił Ci przyjemność, a może była to już konsternacja i konieczność wybrania czegokolwiek?  W takiej sytuacji szanse na zakup trafionego prezentu niestety maleją. By uniknąć tej sytuacji w przyszłości, zalecamy wpisać na kartce osoby do obdarowania, a obok ich imion wpisać trzy propozycje prezentów. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na szukaniu, skupiając się na konkretach.

2.    Świąteczny Jadłospis – zakupy

Święta uwielbiamy za rodzinne spotkania i syto zastawiony stół. By jednak nie zabierać sobie przyjemności ze świętowania, warto rozważyć świąteczny jadłospis i wybrać takie potrawy, które łatwo odgrzejesz, gdy przyjadą goście. Dzięki temu Twoje święta również będą przy stole, a nie w kuchni.  Wcześniejsze ustalenie jadłospisu ma jeszcze jeden plus. Możesz szybciej zorganizować zakupy. Listę zakupów podziel na dwie części: produkty, które można zakupić szybciej – z długim terminem przydatności  oraz na produkty do kupienia przed samymi świętami. Dzięki temu większość produktów zakupisz w spokoju, unikając sklepowych tłoków.

3.    Generalne porządki

Hmm…. Kto nie kocha przedświątecznych porządków? Mimo całej miłości, jaką je darzymy, nie zostawiajmy ich na weekend przed świętami! Mogą one sprawić, że radość ze zbliżających się świąt przygaśnie. Jeśli okna, lampy, płytki i inne rzadziej odwiedzane miejsca umyjesz dwa tygodnie przed świętami, to nic złego się nie stanie! A Tobie zostanie więcej czasu na inne przedświąteczne przyjemności np. na pakowanie prezentów!

4.    Świąteczne dekoracje

Początek grudnia to świetny moment na przygotowania świątecznych ozdób. Dzięki nim Twój dom już w Mikołajki będzie pełny ciepłej i rodzinnej atmosfery. Oczywiście to nie oznacza, by już ubierać choinkę, ale można skupić się na innych dekoracjach.

a) Kanapy, narożniki i sofy możesz przyozdobić poduszkami, które nawiązują do świąt i zimy.

b) Stoły doskonale będą się prezentować w towarzystwie ozdobnych serwetek i stroików wykonanych ze świerków.

c) Natomiast salon zyska ciepły, rodzinnych akcenty dzięki licznym świeczkom. Warto wybrać świece zapachowe, które dodatkowo zadbają o świąteczne aromaty.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też kilka dekoracji, które możecie wykonać samodzielnie. Wśród pomysłów DIY znajdują się dekoracyjne bombki, cukierkowy łańcuch oraz choinka wykonana z szyszek. Świąteczne dekoracje to szybki sposób na zmianę we wnętrzu, a ich przygotowywanie może być miło spędzonym czasem z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.