Stół z krzesłami – czyli jak wybrać odpowiedni model3 min read


Jak wybrać odpowiedni model oraz jak ustawić w mieszkaniu stół z krzesłami, by idealnie spełniały swoje funkcje?
To zadanie, które nie należy do najłatwiejszych — zwłaszcza jeśli lubimy otwartą przestrzeń w mieszkaniu. Połączenia salonu z kuchnią, gdzie wyznaczona została także strefa jadalniana, króluje w dzisiejszych trendach aranżacyjnych. Ale co jeśli nasze wnętrze nie jest wystarczająco duże oraz ustawne?

Znakomicie, jeśli dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem na jadalnię. W takim przypadku mamy wydzielone idealne miejsce na stół i krzesła, które z pewnością nie będą z niczym kolidować.
W pomieszczeniach łączonych często mamy dylemat — gdzie najlepiej ustawić stół z krzesłami tak, by dobrze wyglądał, był funkcjonalny i nie zagracał całego wnętrza.
Meble te nie powinny utrudniać przemieszczaniu się po mieszkaniu — to przecież żadna przyjemność potykać się o krzesła.
Stół z krzesłami powinien stać jak najbliżej części kuchennej, aby łatwo było przenosić przygotowane potrawy oraz mieć stały kontakt z przybyłymi gośćmi. Stół, który znajduje się w strefie łączącej kuchnię z salonem, powinien być dopasowany także do innych pomieszczeń, znajdujących się w domu.
Ciekawym akcentem wyróżniającym dzisiejsze aranżacje są krzesła. Aktualnie, modnym jest dobór do stołu kuchennego krzeseł, które na pierwszy rzut oka w ogóle do niego nie pasują. Jednak zestawione razem tworzą niepowtarzalną całość.
Nowoczesne, tapicerowane krzesła, zestawione z ciężkim stołem rozkładanym lub różnokolorowe krzesła przy stole ze szklanym blatem — to tylko niektóre z licznych propozycji aranżacyjnych.

Stół z krzesłami

Zestaw stół Edward + 4 krzesła K214

Priorytety we wnętrzu: stół

Stoły i krzesła, bo to właśnie bez nich nie ma jadalni.
I choć stoły kuchenne to temat rzeka, nie pozostawia wątpliwości fakt, że są jej centralnym punktem.
Idealnie dobrane będą sercem pomieszczania i centrum domowego życia. Jaki zatem powinien być stół idealny?
Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny. A jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, wybierz duży i stabilny. Najlepiej, by był także wykonany z trwałych i solidnych materiałów, bo przecież to mebel, który powinien nam służyć przez długie lata!
Jeśli nie posiadasz dużej przestrzeni, możesz skusić się na stół rozkładany lub mniejszy rozmiar stołu. Niewielka powierzchnia użytkowa wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z tego mebla, wręcz przeciwnie!

rozkładany stół z krzesłami

Rozłożony stół z krzesłami

Krzesła – nie możesz się bez nich obejść.

Kiedy wybraliśmy już odpowiedni stół, nie pozostaje nam nic innego, niż dopasowanie do niego odpowiednich krzeseł.
Tu zasada doboru jest bardzo podobna – krzesła do salonu muszą być uzupełnieniem nie tylko pomieszczenia, ale i całego stołu.
Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wybór krzeseł, wykonanych z tego samego materiału co stół. Jednak dzisiejsze trendy pozwalają na różne kombinacje: krzesła mogą być albo tożsame ze stylem stołu, albo powinny być całkowitym jego przeciwieństwem. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli stół jest prostej budowy, możemy zaszaleć z dodatkami w postaci wygodnych krzeseł.

Przy aranżowaniu praktycznego wnętrza należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego smaku. Wyrazistym i wyróżniającym się elementom mówimy stanowcze tak! Jednak nie można również zapomnieć o wyczuciu estetyki oraz funkcjonalności.


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.