Stoliczku nakryj się!

Stoliczku nakryj się!2 min read 1 komentarz


Stolik kawowy, bo o nim właśnie będzie mowa, to mebel do salonu, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a może dodać wnętrzom niesamowitego uroku!

Kupując stolik, starasz się go dopasować do reszty mebli znajdujących się w salonie, w tym również do kanapy czy też narożnika. Warto więc dobrać go formą i stylem by był przysłowiową „wisienką na torcie” naszego salonu.

Jeśli salon jest nowoczesny, postaw na stolik z elementami szkła oraz stali. Doda to wnętrzom przestrzeni oraz designu, sprawi, że pomieszczenie stanie się jaśniejsze oraz bardziej przestrzenne.

Stoliczku nakryj się!

Styl skandynawski to połączenie funkcjonalności, prostego designu i jasnych barw. Zatem może warto postawić na prostą bryłę, opartą na naturalnej kolorystyce? Bo przecież minimalistyczne formy i ubogie wzornictwo to kwintesencja tego stylu!

konferencni-stolek-loft

Kwadrat czy prostokąt?
Kształt także ma znaczenie! Stoliki i ławy to nie tylko ładne meble, są również bardzo funkcjonalne! By nie zaburzył naszego wyidealizowanego wnętrza, dobierzmy go nie tylko pod względem wyglądu, ale również pod względem kształtu! Przy obszernych narożnikach najbardziej będzie pasował stolik prostokątny, do którego każda osoba siedząca będzie miała swobodny dostęp, a przy niewielkich sofach bądź fotelach, doskonale sprawdzi się taki, którego blat będzie kwadratowy.

Stoliczki
Istotnym elementem jest również jego wysokość. Powinna być dostosowana do wysokości wypoczynku, przy którym stolik zagości.

Jeżeli jesteś tym szczęśliwcem i posiadasz nieco więcej miejsca w salonie, możesz pokusić się o zakup ławy. Jej zaletą jest wielozadaniowość. Jest długa, wąska, stosunkowo niska, może służyć jako dodatkowy stolik, a także jest doskonałą półką na elementy dekoracyjne! Ława to idealne połączenie prostoty z funkcjonalnością. Przydatna zarówno w kuchni, jak i w salonie. Wpisze się w charakter każdej aranżacji.

Podsumowując, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, a chcesz je ciekawie zaaranżować i zagospodarować, jest to propozycja stworzona właśnie dla Ciebie!


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Stoliczku nakryj się!