Stolik kawowy do salonu – 4 aranżacje modne w 2018 roku3 min read 1 komentarz


Stolik kawowy do salonu modny w 2018 roku? Zobacz, co znaleźliśmy. Ławy i stoliki kawowe w stylu skandynawskim, industrialnym, nowoczesnym! Dziś masz ułatwione zadanie. Możesz wybrać ławę nawiązującą stylistycznie i kolorystycznie do wnętrza, albo wybrać taki, który przełamuje styl i wybija się w salonie na pierwszy plan.

Stoliki kawowe do małego salonu

Mały salon to zarazem mała powierzchnia. Często musisz postawić na meble lekkie i praktyczne, ponieważ trzeba je przenieść, schować lub rozłożyć.

Stąd najlepszym rozwiązaniem będą małe stoliki kwadratowe lub okrągłe.

Szukaj stolików kawowych z półką, schowkiem, a w ten sposób zwiększysz jego powierzchnię.

Masywne ławy przytłoczą pokój dzienny, dlatego postaw raczej na stoliki na nóżkach drewnianych lub metalowych. W ten sposób nadasz lekkości meblom.

Zobacz więcej stolików kawowych w sklepie internetowym  >>>

Stoliczek z szufladą do salonu

Stolik kawowy Prime PL107 – Midcentury

Stoliki kawowe do nowoczesnego salonu

Nowoczesny salon będzie wymagał nowoczesnego stolika. Królować tutaj będą stoliki bez nóg o futurystycznych kształtach, ławy o prostej linii, rozkładane oraz często na wysoki połyk. Jednak rutynę przełamać możesz masywnymi stolikami, gdzie połączono metalowe nogi z drewnianym blatem.

Transparentne stoliki kawowe to strzał w dziesiątkę, często o ciekawych kształtach, są subtelną dekoracją.

Stolik kawowy Cumi - industrialny

Stolik kawowy industrialny Cumi

Stolik kawowy okrągły czy kwadratowy?

Jeśli masz duży salon oraz ogromny narożnik mały stoliczek kawowy nie będzie praktyczny podczas wizyty gości. Dostęp do tego co stoi na blacie będą miały osoby siedzące bezpośrednio przy stoliku. Stąd sprawdzą się:

– kilka mniejszych stolików

– stolik kawowy prostokątny – długi

Stolik kawowy do salonu: MDF, drewno czy szkło?

Stolik kawowy do salonu z płyty laminowanej czy MDF to bogactwo form i kolorystyki. Przypominać będą do złudzenia naturalne drewno dzięki naturalnej okleinie, folii czy laminacie. Mogą przybrać formę nowoczesną dzięki wykonaniu na wysoki połysk.

Drewniane stoliki kawowe spotkać można w formie klasycznej, gdzie spotkasz ławy kwadratowe i prostokątne z półką, a nawet dębowe ławy beczki. Klasyczne i industrialne wnętrza doskonale połączą się z tego typu meblem. Spotkasz ławy gdzie drewno łączy się z metalem jak i wysokim połyskiem.

Szkło choć bardziej problematyczne pod względem utrzymania czystości, cieszy się ogromną popularnością. Szklane stoliki kawowe są eleganckie i minimalistyczne, jednak często przytłacza ich waga, dlatego nie będą tak poręczne, jak odpowiedniczki z płyty laminowanej czy MDF.

Jaka wysokość stolika kawowego do salonu?

Niezależnie od tego, czy w Twoim salonie stoi narożnik czy kanapa, ława powinna wystawać ponad siedzisko około 5 cm. Wśród stolików kawowych znajdziesz modele o wysokości od 43 cm do nawet 60 cm. Dlatego przed wyborem zmierz wysokość swojej kanapy lub narożnika w salonie.


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Komentarz do “Stolik kawowy do salonu – 4 aranżacje modne w 2018 roku