Stolik kawowy – idealny mebel do salonu2 min read


Jesteś w trakcie urządzania salonu? Warto zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni dobór meblościanki czy narożnika, ale także na stolik kawowy. Jest to mebel, który staje się uwieńczeniem aranżacji salonu, pełniąc również szereg praktycznych funkcji użytkowych.

salon z jadalnią

Na rynku dostępna jest nieskończona liczba modeli tego mebla – poczynając od tych wykonanych w stylu skandynawskim, po industrialny czy nowoczesny. Z pewnością znajdziesz taki, który będzie w stu procentach spełniał oczekiwania Twoje oraz domowników.
Możesz też podejść do zadania kreatywnie i wykonać stolik kawowy własnoręcznie – to nic trudnego! 😉

Stolik kawowy Lessa

Nowoczesny stolik kawowy Lessa

Stolik kawowy – spójna całość

Najczęściej bywa tak, że stolik kawowy dopasowujemy do znajdujących się już mebli w salonie, tak, by tworzył z nimi spójną i zorganizowaną całość. Nie oznacza to jednak, że znajdujące się w pomieszczeniu elementy muszą pochodzić z identycznej bądź tej samej linii produkcyjnej.
W zależności od stylu aranżowanego wnętrza możemy wybrać stolik klasyczny bądź też mebel o bardziej ekstrawaganckim designie.

Odpowiedni styl

Coraz częściej stosuje się w nowoczesnych wnętrzach oryginalne stoliki kawowe, posiadające metalową konstrukcję.
Natomiast we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim stawiamy na naturalne materiały: pnie drzew, naturalne materiały oraz jasna kolorystyka.
Wybierając odpowiedni stolik do salonu, możemy postawić na oryginalny design, który wzbogaci wnętrze i nada mu niepowtarzalny charakter. Możemy również postawić na prostą formę, która dopełni niemal każde wnętrze, nie zagracając przy tym pomieszczenia.

Nowoczesny stolik kawowy

Stolik kawowy Komoso

Kształt i wielkość stolika

Kształt i wielkość stolika do salonu zależy od naszych potrzeb i od możliwości. Najczęściej spotykanymi kształtami stolików kawowych są prostokąty, chociaż coraz częściej można spotkać w aranżacjach zastosowanie okrągłych kształtów. Sprawdzają się one w niewielkich pomieszczeniach, tworząc często wersję stolików pomocniczych.
Bardzo dobrym rozwiązaniem są stoliki kawowe modułowe lub zestawy o różnej wielkości, które po wysunięciu jednej części tworzą spójną całość. Wsunięte jeden pod drugi, nie zajmują wiele miejsca, a w razie potrzeby można je rozstawić tak, by każdy miał do nich swobodny dostęp.

Stoliki kawowe Rasil

Stoliki kawowe – duży i mały Rasil

Jeśli nie możesz zdecydować, który stolik kawowy będzie najlepiej pasował do Twojego wnętrza, zobacz nasze inspiracje. Znajdziesz w nich zdjęcia, które na pewno Cię zainspirują!


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.