Świąteczny zawrót głowy2 min read


Weź głęboki oddech. Wyobraź sobie zapach goździków pieczołowicie powbijanych w owocową wariację cytrusów na kuchennym stole. Poczuj niezwykły aromat przypraw korzennych spontanicznie dosypywanych do masy piernikowej. Intensywna woń puszyście nabitego igliwiem drzewka leśnego rozpostarła się po całej przestrzeni rodzinnego domu, zduszonej oparami gotowanej kapusty z grzybami. Czujesz? Nasz zmysł węchu przywrócił obraz wspomnień z dzieciństwa najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia.

Wystawy sklepowe dosadnie sugerują, że czas włączyć się w pogoń za prezentami. Nie bądź jednym z tych, którzy w ostatni dzień rozpaczliwie próbują kupić praktyczny upominek dla bliskiej osoby. I tak zazwyczaj kończy się to klasycznie: wzorzystą, grubą skarpetą i pudełkiem czekoladek.

U nas już sypie pierwszy śnieg, magia świąt unosi się w powietrzu. Czas świąt to idealna okazja do kolędowania, dzielenia się opłatkiem w cieple domowego ogniska.

Już za moment 6 grudnia, czyli dzień, w którym większość pozytywnych freak’ów rozpoczyna „ubieranie domu” na święta. Mycie okien, sprzątanie wszystkich zakamarków, szlifowanie kieliszków do wina. Zaczynasz liczyć, ilu gości w tym roku zaprosiłeś i nagle dochodzisz do wniosku, że masz za mało miejsca. Spokojnie, przewidzieliśmy takie sytuacje. Zajrzyj na naszą stronę, w opcji szybkiej dostawy znajdziesz odpowiednią dla siebie ostatnią deskę ratunku.

Wyjątkową atmosferę nie zepsują nawet zeszłoroczne plamy z wina na oparciu Twojej kanapy. Z zaschniętą plamą po czerwonym płynie na jasnej tkaninie poradzi sobie roztwór wody ze spirytusem lub 10 – procentową wodą utlenioną. W przypadku kolorowych materiałów namocz zachlapane miejsce wodą z amoniakiem lub sokiem z cytryny.

Nareszcie nic nie jest w stanie zakłócić Twojego szczęścia. Możesz zacząć powoli dopinać wszystkie świąteczne sprawy na ostatni guzik. To odpowiednia chwila do nastrojenia zmysłu słuchu na nadchodzące kolędowanie. Widać ludzi, którzy tańczą na drabinie wokół rozłożystego drzewka, by nocą blask światełek iskrzył się na powierzchni białego puchu.

My już odliczamy dni, aż błysk naszych oczu odbije się w malowanych bombkach. Każdy z nas pragnie w rodzinnej atmosferze zregenerować utracone w ciągu dwunastu miesięcy siły, by móc rozpocząć kolejny emocjonujący i pełen nowych nadziei rok.

Jesteśmy pewni, że przygotowania świąteczne będą dla Was bardzo przyjemne. Chętnie dowiemy się, jak wygląda Wasz okres przedświąteczny i celebracja Wigilii. Zatem klawiatury pod palce i do szybkiego sklikania na naszym blogu.

 

 


O Renata

Miło mi, że chcesz mnie poznać :) Prywatnie ubolewam nad tym, że życie jest za krótkie aby przeczytać wszystkie książki, ale nie samymi książkami człowiek żyje, dlatego jestem fanką filmów i seriali, a szczególnie Sherlocka Holmesa. Pisanie bloga jest dla mnie jak rozwiązywanie zagadki, a wpadanie na trop aktualnych trendów i ciekawych faktów to moja specjalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.