Sypialnia z kobiecym akcentem.3 min read


Subtelna, delikatna i romantyczna to literacki obraz kobiety, który nieco różni się od tego ze współczesności i codzienności. Kobiety emanują zaradnością, pracowitością w życiu zawodowym i rodzinny oraz determinacją do tego, by każdy dzień był wspaniały dla niej, oraz jej najbliższych. Nie wyklucza to jednak tego, że lubi być subtelna, delikatna oraz romantyczna. Jednakże wymaga to specjalnej oprawy, którą może stworzyć sypialnia.

Seks w wielkim mieście.

Chyba każda kobieta kojarzy sypialnię głównej bohaterki, kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”  i marzy o tym, by choć na chwilę rozgościć się w jej sypialni, a następnie przejąć garderobę.  Choć nie możemy spełnić tego marzenia, to może spróbować namówić Cię do urządzenia sypialni zgodnie z Twoimi  upodobaniami. Masz 30 s, by odpowiedzieć sobie, jaki styl wnętrz najbardziej lubisz! Pamiętaj, pierwsza myśl jest najlepsza!

Kadr z filmu „Seks w wielkim mieście” – sypialnia Carrie Bradshaw

Sypialnia do spółki.

Jeśli jesteś singielką, to w kwestii urządzania sypialni masz ogromne szczęście! Nie musisz się obawiać, że Twój partner powie, że „w babskim pokoju spać nie będzie”. Jeśli dzielisz sypialnię z mężczyzną, który ma, swoje zdanie w kwestiach aranżacji wnętrz ustalcie, że jeden kąt pokoju jest tylko do Twojej dyspozycji i zrobisz w nim, co tylko zechcesz! Przecież 1/4 to niewiele, na pewno się zgodzi. 😊

Vivien Leigh – ikona stylu glamour

Jakie łóżko do sypialni?

Kluczowym elementem każdej sypialni jest łóżko.  W zależności od tego, o jakiej aranżacji marzysz, masz do wyboru szereg rozwiązań. Jednym z nich jest łóżko tapicerowane z okazałym, miękkim i przytulnym wezgłowiem. Czytanie książek lub oglądanie ukochanego serialu w takim łóżku, to cudowna opcja na jesienno-zimowy wieczór!

Łóżko tapicerowane może występować zarówno w wersji glamour z głębokim pikowaniem, jaki i wersji bardziej nowoczesnej z prostym designem. A jeśli zależy Ci na praktyczności sypialni, wybierz model łóżka, który posiada w skrzyni pojemnik na pościel lub szufladę. Kolejny, ważny aspekt przy wyborze łóżka do sypialni to jego wysokość. Marzysz o wysokim łóżku z grubymi materacami?  Wybierz łóżko kontynentalne!

Meble do sypialni w stylu romantycznym.

Przechodząc do literackiego sedna, doświadczymy nieskazitelnej romantyczności. Z pewnością pierwszym skojarzeniem jest róż! Słodki i uroczy. Jednak wielu mężczyzn, może wyrazić swój sprzeciw przy tym kolorze. Alternatywą może być błękit lub połączenie szarości i bieli z motywem kwiatowym.  Na romantyczny charakter sypialni duży wpływ mają detale: narzuty i poduszki na łóżko, zasłony, obrazy. Jednak najważniejsze są meble sypialniane. Powinny one być spójne z detalami. W romantycznych sypialniach doskonale wyglądają białe meble z ozdobnymi uchwytami. Świetnie, jeśli meble do sypialni są stylizowane i posiadają charakterystyczne ramy lub frezy na przednich frontach.

Sypialnia Madison

Nowoczesny romantyzm.

Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na 100% romantyczne szaleństwo, to pozostaje nam forma pośrednia, którą nawiązuje do nowoczesności oraz romantyczności. Łóżko do sypialni zgodnie z wcześniejszą ideą posiada ogromną ilość tekstyliów oraz pojawia się kolor różowy. Jednak wszystko prezentuje się w innym tonie

Toaletka

Kobieca sypialnia nie może funkcjonować bez jednego, istotnego elementu – toaletki i jeśli masz do wykorzystania tylko 1/ 4 pokoju to powinnaś,  przeznaczy to miejsce właśnie na toaletkę! Ukryje przed dorastającą córką biżuterię, wyeksponuje ulubione perfumy oraz może pełnić funkcję Twojego sekretarzyka. Jeśli zestaw mebli do sypialni nie przewiduje jej w komplecie, możesz stworzyć ją z wiszących półek, biurka czy stolika. Toaletka jest miejscem dla Ciebie, więc niech w pełni oddaje Twoją romantyczną duszę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.