System Zigo – wielofunkcyjne meble do nowoczesnego salonu3 min read


Odkąd meble pojawiły się w naszych domach, trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne życie. Od zawsze istotna była nie tylko ich funkcjonalność, ale również aspekt dekoracyjny. Odpowiednio dobrane meble mogą zmienić mieszkanie nie do poznania, eksponując wszystkie jego zalety i zachęcając do wspólnego odpoczynku. Wybierając meble do nowoczesnego salonu, należy mieć na uwadze nie tylko wielkość, ale również kolorystykę pomieszczenia bądź mebli.

Kolor ma znaczenie.

Samopoczucie w naszym mieszkaniu zależy w dużej mierze, od tego, w jaki sposób je urządzimy. Wybór koloru mebli – niby prosta rzecz, a jednak ma on ogromny wpływ na nasze zmysły sprawiając, że czujemy się zrelaksowani, odprężeni lub wręcz przeciwnie – pobudzeni i rozdrażnieni.
W nowoczesnych wnętrzach królują biele i szarości. Pamiętajmy, że jest wiele odcieni bieli i nawet jeżeli nie jesteśmy fanami tej barwy, to warto spróbować. Odważniejsze osoby mogą zaakcentować charakter pomieszczenia wstawkami frontów mebli w nieco mocniejszych barwach, np. w kolorze czarnym lub szarym.

Zigo XI

Zigo XI

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Właścicielom nowoczesnych mieszkań, proponujemy meble z serii Zigo ze względu na prostotę i zupełny minimalizm, który przypadnie do gustu każdemu.
W stylu nowoczesnym duży nacisk kładzie się na maksymalne ograniczenie wyposażenia i jak największe wyeksponowanie wolnej przestrzeni. Królują proste formy, ograniczające się właściwie do praktycznych regałów i niewielkiego stolika RTV. W aranżacjach minimalistycznych często pojawiają się meble wykonane nie tylko z drewna, ale też tworzyw sztucznych lub płyty MDF. Ich cechą rozpoznawczą jest wykończenie frontów na wysoki połysk, najczęściej w białym lub czarnym kolorze. Takie wykończenie, dobrze odbija światło, przez co wnętrza wydają się optycznie większe oraz dodają niesamowitego designu.

Zigo X

Zigo X

Meble modułowe

Największą zaletą mebli modułowych jest ich ustawność. Z kilku szafek i regałów można aranżować dowolne kombinacje.
Co więcej, to właściciel decyduje o ostatecznym wyglądzie zestawu. Meble Zigo, pozwalają na wiele różnych konfiguracji. Elementy mogą zostać połączone w pionie lub poziomie, pozwalają na stworzenie dowolnej aranżacji!

Posiadają także inne funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich jest wbudowany system mechanicznego wspomagania otwierania frontów „push to open” . Działają one jedynie na dotyk. Dzięki lekkiemu dociśnięciu front się otworzy, ukazując nam niezwykle pojemne szafki. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie! Poza tym dzięki temu, uchwyty do mebli są po prostu zbędne.

Umiejętność dobrania nowoczesnych mebli i dodatków to prawdziwa sztuka. Wszystko musi do siebie pasować — od szafek RTV i regałów po inne bibeloty. Jednocześnie ważne jest również, aby pomieszczenie nie straciło na funkcjonalności oraz prezentowało się w sposób naturalny, zapraszając do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu z rodziną. Dzięki meblom z serii Zigo Twoje wnętrza nabiorą prawdziwego blasku!


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.