Poradnik: Jak wybrać idealną szafę do sypialni?4 min read


Należysz do grona osób, które właśnie urządzają swoją sypialnię lub decydują się na jej remont? Znakomicie!
Bo to właśnie Ty możesz stworzyć swoją wymarzoną sypialnię, która będzie jednocześnie praktyczna co piękna, bez względu na jej rozmiar!
Stawiamy sobie jednak dodatkowe pytanie: jakie meble oprócz wygodnego łóżka można umieścić w sypialni? No i czy szafa w sypialni to dobry pomysł?

Opcje dodatkowe w sypialni

Sypialnia bardzo często daje nam dodatkową funkcję – przechowywania. I słusznie, bo jeśli rozplanujemy w tym pomieszczeniu dodatkowe schowki, odciążymy w ten sposób mieszkanie z nadmiaru szaf i meblościanek, co korzystnie wpłynie na wygląd i funkcjonalność naszego mieszkania. Zabudowa sypialni oraz wybór mebli, powinien przede wszystkim zależeć od wielkości pomieszczenia i potrzeb. Na co się zdecydować?

Sypialnia z dużą szafą

Meble do sypialni Bellevue

Szafa do sypialni – jak ją wybrać?

Wybór ponadczasowych mebli do sypialni nie jest tak prosty, jak nam się to wydaje. Ciągle zastanawiasz się, jaką szafę do sypialni wybrać, i jaka sprawdzi się najlepiej? Musisz to dobrze przemyśleć i samemu odpowiedzieć na pytanie – co tak właściwie chcesz w niej pomieścić?

Jak wybrać szafę

Jeśli jesteś szczęściarzem, który dysponuje dużym pomieszczeniem i szukasz mebla, w którym przechowasz nie tylko odzież czy pościel, ale też zapasową pościel dla gości czy nawet tekstylia, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie duża szafa z drzwiami przesuwnymi i dużą ilością półek.

Jednak jeśli nie masz tyle szczęścia i jesteś właścicielem niewielkiej sypialni, to organizacja i jej aranżacja zawsze może stanowić spore wyzwanie.
Jaka szafa powinna znaleźć się w małej sypialni?
Opcji jest kilka. Wąska szafa z dobrze przemyślanym wnętrzem bądź szafa narożna to idealny model do małej sypialni, który pomoże Ci pomieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Jaką szafę do sypialni wybrać?

Jeśli szukasz idealnej szafy do swojej sypialni, weź pod lupę kilka kwestii, dzięki którym unikniesz aranżacyjnych i funkcjonalnych wpadek.
Zwróć uwagę nie tylko na wielkość szafy, ale przede wszystkim na sposób i rodzaj jej wykonania.
Szukając mebli na lata, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich powinno ono być wykonane.
Przede wszystkim, meble do użytku codziennego muszą być solidne, wykonane z trwałych materiałów, które przetrwają różne życiowe momenty, takie jak: przeprowadza, remont czy przemeblowanie. Dobra szafa to inwestycja na lata!

Szafa przesuwna do sypialni

Nie spotkałeś się jeszcze z takim określeniem: „szafa przesuwna”? A może spotkałeś się bądź jesteś jej posiadaczem?
To dla tych, którzy nie wiedzą co to takiego, pokrótce objaśnimy.
Szafa przesuwna, a właściwie szafa z drzwiami przesuwnymi to model, który nie posiada klasycznie otwieranych drzwi – te drzwi są magiczne!
Zostały one zamocowane na rolkach, które przesuwają się i otwierają fronty szafy w wybraną przez Ciebie stronę.
To produkt doskonały do małych i wąskich pomieszczeń — taka szafa może stanąć nawet tuż przy krawędzi łóżka.
Szafy przesuwne nie potrzebują nadprogramowego miejsca na otwarcie drzwi, dlatego świetnie sprawdzą się w małych sypialniach w bloku.

Szafa z dzwiami przesuwnymi

Szafa przesuwna Kalifornia

Szafa z lustrem do sypialni

Szafa z lustrem w sypialniach to doskonały wybór z dwóch powodów.
Po pierwsze, lustro umieszczone na froncie szafy pomoże Ci wybrać odpowiedni ubiór. Dzięki niemu szybciej dopasujesz garderobę do aktualnej okazji.
Po drugie, lustro optycznie powiększy nawet bardzo małą przestrzeń.
Szafa z lustrem to elegancki i praktyczny mebel, który może stanąć nie tylko w sypialni, ale także w przedpokoju, pokoju dziennym, garderobie czy nawet w salonie!

Szafa z lustrem do sypialni

Szafa przesuwna Bercy 203

Szafa narożna

Szafy narożne są idealnym sposobem na maksymalne wykorzystanie powierzchni w małej sypialni.
Sypialnia, to pomieszczenie szczególne w naszych domach. Tu liczy się każdy, nawet najmniejszy kawałek wolnej przestrzeni.
To właśnie tutaj, przechowywana jest duża liczba ubrań, pościele oraz rzeczy, które na co dzień nie mają swojego stałego miejsca.
Szafa narożna umożliwia w 100% wykorzystać narożną część pomieszczenia i pozwala funkcjonalnie ją zagospodarować.
Dzięki ustawieniu szafy narożnej w pobliżu innych elementów z danego systemu, sprzęty te przekształcają się w zgrabną meblościankę, a cała aranżacja zyskuje spójny i estetyczny wygląd.

szafa narożna w sypialni

Szafa narożna


O Klaudia M

Jestem optymistką z wyboru i z konieczności - uważam, że bez uśmiechu życie staje się szare i nie do zniesienia. :) Mój cel - przekonać nieprzekonanych, przybliżyć aktualne trendy wnętrzarskie, meblarskie a także modowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.