meble do przedpokoju

Szafy do przedpokoju. Popularne i sprawdzone rozwiązania.3 min read


Sprawnie zorganizowany przedpokój to klucz do punktualności! Przed wyjściem do pracy najczęściej szukamy:  kluczy, torebki / aktówki , a w okresie jesienno-zimowym czapki oraz rękawiczek. Zobacz szafy do przedpokoju oraz pomysłowe rozwiązania, które ułatwią Ci nie tylko poranki!

Przedpokój z szafą.

Nie wiem czy zauważyliście, ale w trakcie szukania czas mija szybciej! A wyjście o kilka minut później,  rzutuje na przebieg całej drogi do pracy.  Sprzed nosa ucieknie tramwaj / autobus, nie zdążymy na zielone światło lub natrafimy na opuszczone rogatki sygnalizujące nadjeżdżający pociąg.  Nagle kilka minut opóźnienia, urasta do rangi sporego spóźnienia w pracy!

Przedpokój z szafą to dobre rozwiązania na uporządkowanie garderoby!  A zadbanie o to, by każda rzecz miała swoje ściśle określone miejsce, może ułatwić poranne wyjście do pracy.

Szafy do przedpokoju.

Bardzo często przedpokój nie grzeszy powierzchnią użytkową. A najtrudniejszy  do aranżacji jest ten, który przyjmuję postać wąskiego i małego korytarza. W ekstremalnych pomieszczeniach może sprawdzić się świetnie zaprojektowana (specjalnie na potrzeby przedpokoju), a przy okazji kompaktowa szafa. Prezentowany poniżej model posiada wysuwany wieszak do przechowania okryć wierzchnich oraz półkę, która będzie doskonała na rzeczy sezonowe np. czapki i rękawiczki. Ciekawym dodatkiem jest wysuwana pufa z szufladą. W szufladzie możesz schować akcesoria do butów: pasty, szczoteczki do czyszczenia lub łyżkę. Wspomniane wcześniej klucze oraz torebki, możesz zawiesić na dołączonych do zestawu wieszakach.

Nieco większe pomieszczenia mogą pozwolić sobie na większą dowolność w wyborze szafy do przedpokoju.

Szafy przesuwne.

Szafy przesuwne z pewnością są liderem rankingu popularności. Ich rozmiar przeważnie rozpoczyna się od 120 cm, a kończy na 250 cm. Wnętrze takiej szafy przeważnie jest podzielone na dwie części: 1. posiada drążek na wieszaki, a  2 część to półki.  Szafy z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzą się w węższych pomieszczeniach, gdyż nie potrzebują przestrzeni zarezerwowanej dla drzwi uchylnych.

Przedpokój z szafa przesuwną

Szafa do przedpokoju

Szafy do przedpokoju z drzwiami uchylnymi.

Szafy z drzwiami uchylnymi posiadają większą rozpiętość wymiarów. Najwęższe, jednodrzwiowe  dostępne są w rozmiarze 50 cm, a najszersze oferują nawet 270 cm!  W odróżnieniu od szaf przesuwnych, tradycyjne szafy częściej oferują  system szuflad. Mogą one być przydatne, gdy chcemy posegregować części garderoby.

Szafa z drzwiami uchylnymi

Szafa biała

Przydatne rozwiązania:

szafa z lustrem szczególnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, a odpowiednio ustawiona może dodatkowo je rozświetlić.

Szafy przesuwne przeważnie prezentują nowoczesny wygląd. W tradycyjnych szafach występuje większy wybór stylów.

– Do uporządkowania rzeczy możesz użyć ozdobnych pojemników lub koszyczków. Z pewnością będą piękną dekoracją!

– Na wewnętrznym froncie szafy z drzwiami uchylnymi możesz zastosować dodatkowe haczyki. Sprawdzą się do zawieszenia kluczy.

– Jeśli szafa posiada wysoko zawieszony drążek, to  wykorzystaj wolną przestrzeń, która powstaje na dole szafy. Możesz schować w niej domowe urządzenia np. żelazko.

– Wykorzystaj w szafie organizery. Przydadzą się do uporządkowania szalików.

– Jeśli w szafie przechowujesz buty, nie zapomnij o zapachowych saszetkach.

– Ubrania sezonowe przechowuj w workach próżniowych. Będą zajmować mniej miejsca oraz ubrania nie będą się kurzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.